Ziraat Maximum Kredi Kartı Limit Arttırma

ZiraatBank

Ziraat Maximum Kredi Kartı

Ülkemiz genelinde bankacılık sektöründe hizmet veren şu anki mevcut bankalar içerisinde en köklü geçmişe sahip olan ve aynı zamanda devlet destekli bir banka olan Ziraat Bankası son yıllarda yeni yüzü ile bankacılık sektöründe özel bankalar ile yarışmaktadır. Özellikle özel teşebbüs bankaların tamamen müşteri odaklı olarak çalışmasını baz alarak yeni sisteminde tamamen müşteri memnuniyeti üzerine bankacılık hizmeti vermektedir. Türkiye’nin en eski ve en büyük bankaların biri olan Ziraat Bankası kendi bünyesinde oluşturduğu ürünlerden olan kredi ve kredi kartı ürünlerini müşterilerinin kullanımına sunmaktadır.Bu sayede alışveriş ile nakit ihtiyacını karşılama ve taksitlendirme hizmeti sunmaktadır.

Müşteri bütçesini sarsmayan bir kart sunma hedefi ile hizmete sunulan Ziraat Maximum kredi kartları alışveriş ve nakit avans için kullanılabilmektedir. Bu ürünleri alışverişlerde taksitli ve ya tek çekim ödemelerinde, nakit avans ihtiyacı olduğu durumlarda ve otomatik fatura ödeme talimatlarının verilmesi sırasında kullanmaktadırlar. Kartla birlikte kazanılan puanları kullanmanın yanında anlaşmalı firmalardan yapılacak alışverişlerde sağladığı taksit imkanı ile müşterilerine cazip imkanlar sunmaktadır. Ziraat Bankası Maximum Kart sahipleri üye iş yerlerinde pek çok avantajlar kazanıyorlar. Taksitle alışveriş, artı taksit imkanları , indirimli ürün ve hizmet alımları Ziraat Maximum Kart sahiplerine tanınan ayrıcalıklardan bazılarıdır.

Ziraat Maximum kredi kartı temassız özelliğine de sahiptir. Bu özellik sayesinde 50 TL ve altı harcamalardaki işlemler şifre kullanmadan hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Böylece kişiyi işlem sırasında fazladan bekleme zahmetinden de kurtarmaktadır. Ayrıca Ziraat Maximum kredi kartı kopyalama, kaybolma ve çalınmaya karşı teminat altına alınmış bir üründür. Ayrıca ihtiyaç duyulduğu zaman, Ziraat Maximum kredi kartı limit arttırma işlemini gerçekleştirerek günün her saatinde lazım olabilecek kredi kartını, limit sorunu yaşamadan kullanabilmek mümkün olmaktadır.İnsanlar Ziraat Maximum kredi kartına sahip olarak bu güzel hizmetlerden yararlanmanın keyfini çıkarabilirler.Böylece ülkemizde 200.000’e yaklaşan Maximum üye kuruluşlarında istedikleri harcamaları kolayca yapabilirler.

Ziraat Bankası kredi kartı  müşterilerine farklı bir kullanım sunmayı hedeflemektedir. Günümüzde kredi kartlarının yoğun bir şekilde kullanılmasıyla insanların kredi kartı limiti konusundan bazı kısıtlamalarla karşılaşması da olağan bir durum olmuştur. Bazı müşteriler için bu limitler yeterli olmamaktadır.Bu nedenle Ziraat Maximum kredi kartı limit arttırma istemektedirler.

Ziraat Maximum Kredi Kartı Limit Arttırma

Ziraat Bankası kredi kartlarını kullananlar yaptıkları alışverişlerde veya ihtiyaçlarını karşılarken kart limitleri ile ilgili sorun yaşadıklarında Ziraat Maximum kredi kartı limit arttırma talebinde bulunabilmektedirler. Ziraat bankası, kredi kartı verdiği müşterilerine eğer bu şekilde kart limiti yetersiz kalıyor ise Ziraat Maximum kredi kartı limit artırımı hizmeti vermektedir.Bu sayede daha yüksek limitli bir kredi kartına sahip olduklarından diledikleri gibi alışverişlerini yapmaya devam edebilmektedirler.

Örnek olarak 1000 lira limitli kart artık kullanıcısına yetersiz geliyor ise,kullanıcı ziraat bankasına başvuru yaparak limit yükseltme talebini iletebilir. Ziraat Maximum kredi kartı limiti arttırma ön başvurusu Ziraat Bankası web sayfasından, Ziraat ATM’lerinden ve ya cep telefonlarından SMS göndererek yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Limit Artırma için çeşitli yollardan başvuru kabul etmektedir. Eğer yapılmak istenen limit yükseltme başvurusu 5000 TL’den yüksek ise geliri ispat eden belgeler ile (maaş bordrosu, vergi levhası, kira gelirini gösteren hesap cüzdanı v.b)  bu başvuruyu en yakın ziraat şubesine giderek gerçekleştirmek gerekmektedir. Ancak istenen limit 5000 TL ve altında ise aşağıdaki başvuru kanallarından kolaylıkla başvurular gerçekleştirilebilir.

  1. Şube yolu ile Ziraat Maximum kredi kartı limit arttırma başvurusu: 5 bin TL ve üzeri başvurularda olduğu gibi 5 bin TL ve altındaki başvurular da ziraat bankası şubelerinden gerçekleştirebilir. En yakın ziraat bankası şubesine giderek başvuru talebi banka görevlilerine iletilebilir.
  2. Telefon yolu ile Ziraat Maximum kredi kartı limit arttırma başvurusu: Ziraat bankasının müşterilerine sunduğu 444 00 00 numaralı telefon üzerinden hizmet veren müşteri hizmetleri çağrı merkezi aracılığı ile başvuru talepleri ziraat bankasına iletilebilir. Telefon bankacılığında zaten bizzat müşteri temsilcisi ile görüşme yapılacağı için sorun olmamaktadır.
  3. ATM yolu ile Ziraat Maximum kredi kartı limit arttırma başvurusu: Eğer yakında  bir banka bulunmuyor ise sahip olunan kredi kartı ile ATM’den kredi kartı limit arttırma başvurusu gerçekleştirilebilir.Bu şekilde çok fazla beklemeden işlemler de kolaylıkla yapılmış olur.
  4. Online internet bankacılığı yolu ile Ziraat Maximum kredi kartı limit arttırma başvurusu: Sahip olunan müşteri numarası ve müşteri şifresi ile ziraat bankası online bankacılık hizmetiyle Ziraat Bankasına talep iletilebilir. Böylece limit arttırımı talebinde bulunmak için sıra beklemeye, formaliteler ile uğraşmaya gerek kalmamaktadır.

Eğer sahip olunan kredi kartı limiti kişiye yetersiz geliyor ise, limit artırma talebinin kişiyi zora sokmayacak miktarlarda yapılması daha iyi olur. Çünkü banka isteği kabul eder, limit yükselir ve kişi kredi kartı borcunu ödemekte zorlanır ise bankaların gözündeki itibarı zedelenecek ve bu durum kredi notunun düşmesine neden olacaktır. Bu durumlar da ileride kredi başvurusu yapmak isteyenlerin önüne negatif etken olarak çıkabilir.

Ziraat Bankası kredi kartı için talep edilen yeni Ziraat Maximum kredi kartı limit arttırmanın onaylanıp onaylamaması konusundaki son karar Ziraat Bankasına aittir. Eğer ki kredi kartı sahibinin başka bir kredi kartı yok ve kredi notu da oldukça iyi durumda ise muhtemelen Ziraat Maximum kredi kartı limit arttırma bir kaç gün içinde yapılacaktır.

Ziraat Maximum Standart Kredi Kartı Faiz Oranları ise şu şekilde uygulanmaktadır: Dönem Faizi % 2,08, Nakit Avans Faizi % 2,08, Gecikme Faizi % 2,56, Nakit Avans Ücreti % 3 + 0,5 TL, Yurtdışı Nakit Avans Ücreti % 3 + 2,5 USD.

Scroll to Top