İş Bankası Maximum Kredi Kart Limit Arttırma

Maximum Kredi Kart Limit Arttırma

Türkiye İş Bankası hem hali hazırda müşterisi olan hem de henüz müşterisi olmamış olan kişilere bankalarından işlem yapmaları için çeşitli fırsatlar barından ve birbirinden farklı özelliklere sahip olan kredi kartları sunmaktadır. Bu kredi kartlarından birisi de Türkiye İş Bankası Maximum kredi kartıdır. Bu kart esasında Türkiye İş Bankası’nın en temel kredi kartlarından biridir. Bu kart sayesinde yapacağınız alışverişlerden Maxi Puan kazanabilir ve bu puanları kullanarak daha fazla alışveriş yapabilirsiniz. Elbette bu alışverişlerin bir sınırı olması gerekir. Limitsiz bir kredi kartının hayali güzel olsa da kredi kartlarına bankalar tarafından limitler koyulur. Bugün sizlere Türkiye İş Bankası Maximum Kredi Kart Limit Arttırma işlemlerinden bahsedeceğiz.

Kredi Kartı Limiti Nedir?

Kredi kartı limiti bireylerin nakit çekme işlemleri ve yapmış oldukları alışverişlerde kullanabilecekleri en yüksek tutarı belirlemektedir. Bu limiti aşan bireylerin limit aşım faizi ödemesi gerekir. Türkiye İş Bankası da hemen hemen her banka gibi müşterilerinin sahip oldukları kredi kartı limitlerini aşması halinde limit aşım ücreti olarak limiti aşan tutarın %5’i alınır. Kredi kartı limiti bireylerin sahip oldukları aylık ortalama gelire göre belirlenir. Kredi kartı başvurusu yapan kişilerin bu aşamada bankaya çeşitli belgeler sunması gerekir. Bu belgelerin arasında aylık geliri kanıtlayan gelir belgesinin de bulunması zorunludur. İşte bu belgeye sahip olan kişiler gelirlerini kanıtlamış olur ve bu belgeye göre de çeşitli değerlendirmelerin ardından kredi kartı limitlerini öğrenebilirler. Yasal mevzuata göre bireylerin hangi bankadan kredi kartı alırsa alsın kredi kartı limiti, kredi kartına sahip olan kişinin kredi kartına sahip olduğu ilk yıl aylık ortalama net gelirinin 2 katından ve ilerleyen yıllarda da aylık ortalama gelirin 4 katından fazla olamaz.

İş Bankası Maximum Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Hangi bankadan kredi kartı almış olursanız olun gerek alışverişlerinize gerek ise nakit çekim işlemlerinize bir sınır getirebilmek adına kredi kartınıza bir limit koyulur ve bu limitin aşılması halinde bireylerden limit aşım faizi adı altında bir komisyon ücreti alınır. Elbette bireyler bu tür gereksiz giderlerle uğraşmak yerine kredi kartı limitlerini arttırmak isterler.

Türkiye İş Bankası Maximum Kredi Kart Limit Arttırma işlemlerini gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz birçok farklı yol vardır. Bu yöntemlerden ilki ve en kolay tahmin edilebileni müşterilerin kendilerine en yakın Türkiye İş Bankası şubesine gitmesidir. Eğer kendinize en yakın Türkiye İş Bankası şubesinin nerede olduğunu bilmiyorsanız bunun için Türkiye İş Bankası resmi internet sitesini ya da Telefon Bankacılığını kullanabilir ya da bir bilene sorabilirsiniz. Daha sonra ise şubeye gidebilir ve Türkiye İş Bankası Maximum Kredi Kart Limit Arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Elbette şubeye gitmek, sırada beklemek ve daha sonra işlemleri gerçekleştirmek büyük bir zaman kaybına sebep olabileceği için aşağıda yer alan diğer kolay ve hızlı yöntemleri tercih edebilirsiniz.

Kredi kartı limiti arttırmak işlemleri için Türkiye İş Bankası İnternet Şubesini kullanabilmeniz mümkündür. Bunun için ilk olarak Türkiye İş Bankası resmi internet sayfasına giriş yapmalı, daha sonra sağ üst köşede yer alan bireysel ya da ticari İnternet Şubesi butonlarından birine tıklamalı ve hemen ardından T. C. Kimlik numarası, müşteri numarası ya da yabancı kimlik numarası ile şifre ya da geçici şifreniz ile birlikte hesabınıza giriş yapmalısınız. Böylelikle Türkiye İş Bankası Maximum Kredi Kart Limit Arttırma talebini hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz.

Bu işlem için kullanabileceğiniz üçüncü yöntem ise Türkiye İş Bankası tarafından akıllı cep telefonları ya da tabletler için çıkartılmış olan mobil uygulamalardır. İş Cep mobil uygulaması da işte bugünler için bulunmaktadır. Bunun için akıllı cep telefonlarında yer alan uygulama marketlerine giriş yapabilir ve İş Cep mobil uygulamasını indirdikten sonra İnternet Şubesine giriş yapar gibi giriş yapabilirsiniz. Daha sonra ise Türkiye İş Bankası Maximum Kredi Kart Limit Arttırma talebinde bulunabilirsiniz.

Dördüncü ve son yöntemde Türkiye İş Bankası Telefon Bankacılığı yöntemini kullanmanız mümkündür. Bunun için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde yaşayan kişiler 0 850 724 0 724 numarasını arayabilir. Bununla birlikte yurt dışında yarayan kişiler bu numaranın başına +9 eklemeli ve +90 850 724 0 724 numarasını arayarak Türkiye İş Bankası Maximum Kredi Kart Limit Arttırma talebinde bulunmalıdır.

Kredi Kartı Limit Arttırma Talebinden Sonra Ne Olur?

Türkiye İş Bankası tarafından bazı zamanlarda kredi kartı limit güncelleme işlemi yapılır. Bu işlem yapıldığı takdirde sizlere kısa mesaj  ya da e posta yolu ile bildirim yapılması zorunludur. Bu bildirim ile birlikte limit arttırma ya da limit düşürme işlemlerinin yapılıp yapılmadığını öğrenmiş olursunuz. Dilerseniz bu güncelleme işlemine yazılı bir şekilde dilekçe vererek itiraz edebilir ve kredi kartı limitinizin eski haline getirilmesini isteyebilirsiniz. Gerek bu şekilde haberiniz olmadan yapılan işlemlerde gerek ise sizler tarafından yapılmış olan limit arttırma taleplerinin ardından kredi kartı limitinizi kontrol etmek istiyorsanız, Telefon Bankacılığı ya da İnternet Şubesi yöntemlerini kullanabilir ya da İş Wap ve İş Cep mobil uygulamalarını tercih edebilirsiniz.

İş Bankası Maximum Kredi Kartı Limit Arttırma talebinde bulunan kişilerin talepleri banka tarafından bir süreliğine değerlendirmeye tabi tutulur. Daha sonra ise uygun görülmesi durumunda kredi kartı limiti arttırılır. Kredi kartı limit arttırma talebi reddedilen kişilerin çeşitli noktalara dikkat etmesi gerekir. Reddin sebebi Maximum kredi kartınıza ait olan ek bir kartın olup olmadığıdır. Zira farklı ya da ortak limitlere sahip olan ek kartlar, asıl kartların limiti için bir engel oluşturmaktadır. Buna neden olan şey ek kartın, asıl karta bağlı olması ve ek kart borçlarının da asıl karta yansıyor olmasıdır. Kredi kartı limit arttırma talebinizin reddedilmesinin ardında ek kart yer alıyorsa dilerseniz ek kart limitini azalttıktan sonra tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. Bununla birlikte kredi kartı borcunun en az asgari tutarını zamanında ve düzenli bir şekilde ödemeyen kişilerin, borçlarını geciktiriyor ya da yeterli miktarda ödemiyor olması kredi kartı limit arttırma talebinin reddedilmesine yol açacaktır.

Türkiye İş Bankası Maximum Kredi Kartı İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top