Akbank Axess Kredi Kartı Limit Arttırma

akbtw

Axess kredi kartı daha çok Akbank’la birlikte tanınan bir karttır. Gerek yurt içi gerek yurt dışı tüm alışveriş ve ödemelerde cazip kampanyalar, indirimler, taksit imkanları sağlayan Akbank kredi kartı Axess, Türkiye’nin en çok güvenilen ve itibar edilen kredi kartlarının başında gelmektedir. Akbank Axess özellikle gerçekleştirdiği kampanyalarla tercih edilen bir kredi kartıdır. Anlaşmalı işyerlerinde Axess ile yapılan alışverişlerde peşin fiyatına taksit ve indirim kampanyaları düzenlenmektedir ve bunun yanında düşük çekim ücretleriyle Axess’ten nakit çekimi de yapılabilmektedir. Kredi kartı limitleri dahilinde diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını Axess’e aktararak taksitli ödeme yapma fırsatından yararlanmak da mümkündür. Bunların yanında bir de Akbank Axess kredi kartı limit arttırma konusu bulunmaktadır.

Axess’in güncel kampanyaları televizyon, gazete ve internet reklamlarıyla sürekli duyurulmaktadır. Yılın her mevsiminde, istenilen her sektörde cazip Axess kampanyalarına rastlamak mümkündür. Tatilden market alışverişine, elektronik sektörden mobilyaya, bilgisayardan cep telefonuna kadar her alanda avantajlı Axess kampanyaları mevcuttur. Axess kampanyaları peşin fiyatına taksitle alışveriş imkanları ve cazip indirim fırsatları sunmaktadır. Axess kredi kartı sahibi olmayanlar kolaylıkla Axess kart kullanıcıları arasına katılabilir ve isteyenler ek kart çıkartarak sevdiklerinin de Axess olanaklarından yararlanmalarını sağlayabilir.

Günümüzde kredi kartı kullanan vatandaş sayısında giderek yükseliş olmaktadır. Kredi kartları avantajlı olduğu gibi ödeme düzensizliği gibi durumlarda dezavantajları da vardır. Lakin taksitlendirme, nakit yerine kartı aracı olarak kullanmak gibi kolaylıkları nedeniyle de kredi kartları tercih edilmektedir. Kredi kartı kullanımında herkes için sınırsız kullanım verilmemektedir. Gelir durumunuza, ödeme geçmişinize bakılarak bir limit belirlenir ve kişi de bu limit kadar alışverişini kredi kartından gerçekleştirebilir. İstek doğrultusunda Akbank Axess kredi kartı limit arttırma işlemi  yapılabilir.

Akbank Axess Kredi Kartı Limit Arttırma

Akbank tarafından müşterilerine sunulan Axess kredi kartı bir çok üye iş yerlerinde kullanılabilir. Fakat kredi kartını kullandıkça kart limiti bir sonraki alışveriş için yetersiz olabilir. Axess kartının limitinin yetersiz kaldığı durumlarda,kullanıcılar Akbank Axess kredi kartı limit arttırma talebinde bulunulabilir. Akbank Axess Kredi Kartı Limit arttırma talebi kabul edilir ise sonraki dönem için limit artışı olabilir.

Akbank kredi kartları olan Axess, Axess Gold, Axess Platinum, Carrefour Axess, Axess exi26 kredi kartlarından herhangi birine sahip olanlar ve Akbank Axess Kredi Kartı limit arttırma isteyenler aşağıdaki işlemleri yaparak ve bazı noktalara dikkat ederek bu işlemi gerçekleştirebilir:

  1. Akbank kredi kartları için sms ile Akbank Axess Kredi Kartı Limit Arttırma talebi alınmamaktadır.
  2. Akbank Telefon Şubesi’ni  444 25 25 numarasından arayarak Akbank Axess kredi kartı limit arttırma işleminin yapılması istendiği ifade edilebilir. Müşteri hizmetleri ile kredi kartı limit artırımı hakkında görüşerek istenilen limit beyan edilebilir. Banka gerekli incelemeleri yaptıktan sonra uygun gördüğünde Akbank Axess kredi kartı limitini arttırma yapılacaktır.
  3. Akbank Bireysel İnternet Şubesi’ni bankanın resmi internet sitesinden ziyaret ederek Akbank Axess kredi kartı limit arttırma için talepte bulunulabilir.
  4. Akbank şubelerini bankanın mesai saatleri arasında ziyaret ederek kredi kartının limitini artırmak istendiği ilgili kişilere ifade edilebilir. Banka şubelerine gidildiğinde gelir belgesini de beyan etmek yararlı olacaktır. Akbank Axess kredi kartı limit arttırma işlemlerini incelerken güncel gelir belgelerini de göz önünde bulunduracaktır.
  5. Ayrıca; gelir durumu ve mal varlıklarında meydana gelen değişiklikler belgelenirse, Akbank Axess kredi kartı limit arttırma dilekçesi ve gelir belgeleriyle beraber tüm belgelerin (0262) 686 96 46 numaraya faks çekilmesi yoluyla da Akbank Axesss kredi kartı limit arttırma  isteği yapılabilmektedir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, müşteriye konu ile ilgili bilgi verilmekte ve uygun bulunması durumunda, Akbank Axess kredi kartı limiti arttırma yapılmaktadır.
  6. Akbank Axess kredi kartı limit arttırma için Akbank’a gerekli talebi gerçekleştirdikten sonra Akbank tarafından limitle ilgili yapılan değişiklikle ilgili olarak banka kişiye haber etmektedir.
  7. Akbank’a ait kredi kartlarından limit artış talebinde bulunulan kart için düzenli olarak limit artış talimatı da verilebilir. Bu talimat verildiğinde banka, ödemeleri ve harcama hacmini göz önünde bulundurarak belirli zamanlarda otomatikman limiti artıracaktır.Yani müşterinin kullanmakta olduğu kredi kartının limiti, tanımlanmış müşteri limitinin altında ise; kredi kartı limiti artırılabilmektedir. Burada düzenli ödeme yapmak çok önemlidir. Ödemeler düzenli oldukça limitte de artışlar meydana gelecektir. Bu işlem otomatik olarak gerçekleşmektedir.

Akbank’ta Müşteri Limiti

Akbank müşteri limiti Akbank’a ait birden çok kredi kartına sahip olduğunuzda, bu kartların tek limit üzerinden tanımlanması “müşteri limiti” olarak ifade edilmektedir. Örneğin limitiniz 7000 TL olsun. Axess’e ait üç ayrı kredi kartınız varsa ve bu kartlarınızdan 4000 TL’sini harcadıysanız üçüncü kredi kartından 3000 TL daha harcama yapabilirsiniz. Çünkü bu örnekte müşteri limiti 7000 TL olduğu için siz toplamda 7000 TL kadar kredi kartlarından harcama yapabilme hakkına sahipsiniz. Daha fazla harcama yapmak ve Akbank Axess kredi kartı limitini arttırmak istiyorsanız, bu durumda Akbank Axess kredi kartı limit arttırımı işlemini yapmanız gerekir.Bunun için de ‘Müşteri Limiti’ni artırmanız yeterli olacaktır. Müşteri limitini artırmak için Akbank’a ait olan kredi kartlarının içerisinde en fazla limite sahip olan kredi kartınız için Akbank Axess kredi kartı limitini artırmanız gerekmektedir. Ancak ödemesini yapabileceğiniz kadar harcama yapmanız en doğru olanıdır.

Kredi Kartı Limitini Belirlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kredi kartı kullanımında limitin yüksek olması her zaman iyi bir durum olmayabilir. Bütçeye, maaşa ve  gelire göre kredi kartının limiti belirlenmelidir. Hesap ekstresi geldiğinde kredi kartı borcunu ödeme konusunda sıkıntıya girmemek için harcamaları kontrollü bir şekilde gerçekleştirmeliyiz. Aksi durumda yasal takip sürecinden faiz uygulamasına kadar bir çok sıkıcı durumla karşı karşıya kalınabilir. Buna ek olarak yüksek limitli bir kredi kartı kullanımında kartın çalınması gibi kötü durumlarda daha zor duruma düşüleceği için  ideal bir kredi kartı limiti belirlenebilir.

Kredi kartlarında limit belirlenmesinde müşterinin gelir durumuna ve kredi sicil notuna bakıldığı unutulmamalıdır. Kredi kartı ödemelerinin gecikmesi gibi durumlar kredi notunu negatif etkileyebilir. Bu durumlar ilerde gerçekleştirilmek istenen bankacılık işlemlerinde de kişiye sorun oluşturabilir.

Nakit alışveriş her defasında tercih edilmelidir. Ancak internetten alışverişler ya da avantajlı taksit seçeneğinden faydalanmak için kredi kartını da kullanmak gerekebilir. Bu nedenle de ödemeleri ödeme tarihini geçirmeden, zamanında ödemek önemlidir. Böylece borcun üzerine bir de faiz ödemek zorunda kalınmamış olunur.

Scroll to Top