AKBANK KREDİ KARTI BORCU SORGULAMA

AKBANK KREDİ HESAPLAMA

Akbank, 1948 yılında Adana’da kurulan bölgedeki pamuk üreticilerine finansman sağlamak amacıyla kurulmuş özel bir bankadır. Aralarında Hacı Ömer Sabancı’nın da bulunduğu iş adamlarının bir araya gelerek oluşturduğu banka, daha sonraki yıllarda merkezi İstanbul’a taşınarak büyük bir ivme yakalamıştır.

Günümüzde Türkiye’nin en başarılı bankaları arasında yer alan Akbank, 2014 yılında özel bir finans şirketi tarafından yapılan araştırma sonucunda ülkemizdeki en değerli banka olarak kabul edilmiştir. Ayrıca bu araştırma kapsamında da dünyadaki en başarılı bankalar arasında da ilk 100 arasında yer almayı başarmıştır. 21. yy başlangıcına kadar prestijli şekilde devam eden şube çalışmaları kredi kartlarının kullanılmaya başlamasıyla şubelerden kredi kartı borcu tahsilatı ve başvuru hizmetlerine de başlamıştır. Fakat müşteri sayısının fazla olması sebebiyle şubelerdeki yoğunluk kaçınılmaz hale gelmişti ve bir müşteri kredi kartı borcu ödeyebilmek adına bile uzunca sıraları beklemek zorunda kalmaktaydı. Faturalandırma sistemi nedeniyle de müşterilere ait kredi kartı borcu bilgileri gözden kaçabilmekte ve fatura kayıpları oluşabilmekteydi.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bankacılık anlamında hızlı şekilde yapılanarak kredi kartı, hesap kartı, elektronik ortamdan hesap kontrolü gibi hizmetleri de alt yapısında barındırarak müşterilerine güvenilir ve kaliteli hizmet sunma aşamasında da başarılı bir duruş sergilemiştir. Kredi kartları, çağımızda aktif kullanımının çok fazla olduğu bankaların anlaşmalı pos cihazı olan iş yerlerinden nakit yerine kredi kartlarını kullanarak ödeme gerçekleştirdikleri yardımcı bir araçtır. Bu harcamalar sonucunda kartın ait olduğu bankada bir sonraki aylarda tek sefer ya da taksitlere bölünmüş kredi kartı borcu oluşmaktadır. Bu borçlar zamanında ve düzenli yapıldığı takdirde kesintisiz kullanım ve çeşitli avantajlar devam etmektedir. Akbank bu harcamaların kontrol edilebilmesi ödeme zamanının kolay öğrenilebilmesi ve Akbank kredi kartı borcu sorgulamanın kolaylıkla yapılabilmesi adına resmi internet sitesi üzerinden Akbank direkt hizmetini kullanıma açmıştır.

Akbank Kredi Kartı Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi ve Akbank kredi kartı borcu sorgulama işlemi için Akbank Direkt adı verilen internet bankacılığı şubesini oluşturmuştur. Bu şubeye hem internet üzerinden hem de bankanın adına oluşturulan mobil destekli uygulamalar yardımıyla ulaşmak mümkündür. Akbank direkt hizmetini kullanarak şubelere gitmeden birçok işleminizi yapabilmektesiniz. Fakat bu uygulamayı kullanabilmeniz adına kredi kartınızın internet bankacılığını kullanarak direkt şifresi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu yazımızda Akbank kredi kartı borcu sorgulama ve direkt şifre sahibi nasıl olunur anlatmaya çalışacağız.

Akbank direkt sistemi sayesinde Akbank kredi kartı borcu sorgulama yapabilmek adına yazımızın sonunda bulunan Akbank kredi kartı borcu sorgulama yönlendirme linkini kullanınız. Akbank kredi kartı borcu sorgulama için erişim sağlayacağınız sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibi resmi internet sayfası olacaktır. Resimde işaretlenen kısımdan Akbank Direkt giriş butonuna tıklayınız.

akbankdirekt

Giriş işlemi için 2 seçenek mevcuttur. Bunlardan birincisi TC kimlik numaranız ve direkt şifrenizi kullanarak giriş seçeneği, ikincisi ise kredi kartınızın üstünde yer alan kredi kart numarası ile giriş seçeneğidir. Bu seçenekler aşağıdaki görselimizde işaretlenmiş şekilde size sunulmuştur. Giriş yapmak için seçtiğiniz aşamadaki bilgileri doğru şekilde doldurarak giriş tuşuna basınız. Böylelikle Akbank kredi kartı borcu sorgulama ve daha birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer direkt şifre sahibi değilseniz yukarıda gösterilen şifre al butonu yardımı ile şifre alma işlemini yapabilirsiniz.

akbankdirekt2

Şifre al butonunu kullandığınızda 4 aşamalı şifre alma işlemlerine ulaşmış olacaksınız. TC kimlik numaranız ya da müşteri numaranız ile yapılan şifre alma işlemlerinde aşamalardaki bilgileri doğru şekilde doldurarak işlemler sonunda cep telefonu ile şifre teyit aşamasını da yaparak şifre sahibi olabilirsiniz.

direktşifrealma

Akbank Kredi Kartı Borcu Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top