Akbank Bireysel Emeklilik

Akbank Bireysel Emeklilik

Sayfa İçeriği

Emeklilik Nedir?

İnsanlar yaşantısı boyunca sağlık ve ekonomik olarak kendilerini korumada hissederek güvenli bir şekilde hayatlarını devam ettirmeyi amaçlarlar. Bununla paralel olarak gelişme çağında belirli bir meslek sahibi olarak gerek devlet gerekse özel sektörde bir iş sahibi olarak sigortalı şekilde sağlık güvencelerini sağlamayı amaçlarlar. Tabiki olay bununla bitmez, çünkü kişiler belirli yaşlara kadar çalışma performanslarına sahip olsalar da yaşlılık olarak adlandırılan yaş grubu içerisinde çalışmak için yeterli fiziksel ve zihinsel enerjiye sahip olamazlar. Bu yaş döneminde de çalıştıkları evrede, sahip oldukları refah düzeyine ve ekonomik desteğe sahip olabilmek için çalıştıkları dönem içerisinde belirli primler ödeyerek çalışmadıkları döneme kadar birikim yapmış olurlar. Bu birikimi çalışmadıkları dönemde düzenli şekilde alarak yaşam koşullarının korunmasına verilen isime emeklilik denir.

Akbank Bireysel Emeklilik Nedir?

Emeklilik hakkında ayrıntılı bilgileri makalemizin ilk kısmında almış bulunuyorsunuz. Şimdi ise bireysel emeklilik ve Akbank Bireysel Emeklilik hizmeti hakkında ayrıntılı bilgileri sizinle paylaşacağız. Bireysel emeklilik hizmeti, daha önce sadece devlete bağlı Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen emeklilik hizmetinin yanında, devletin bu anlamda yükünü hafifleten finansal kuruluşlar olarak hizmet veren bankaların hazırlamış olduğu paketler yardımıyla, isteğe bağlı olarak alınan emekli olma imkanı tanıyan bir hizmettir.

Bireysel emeklilik hizmeti sunan kuruluşlardan biri de Akbank’tır. Yarım asrı aşkın süredir hizmet veren ve araştırmalar sonucu ülkemizin en değerli bankası ünvanına sahip olan bu banka kurumsal ve bireysel anlamda birçok ürün ve hizmeti müşterilerine sunmaktadır. Akbank bireysel emeklilik hizmetinden yararlanmak için bankaya başvurduğunuzda ve bu hizmeti kullanmaya başladığınızda yapacağınız birikimlerde devlet katkısından da yararlanabileceksiniz. Bu alanda devletin size sağlayacağı katkı payı yatıracağınız miktarın % 25’i olacaktır. Yatıracağınız aylık katkı payı ile birlikte tek seferli toplu olarak yatıracağınız TL miktarı hesaplaması ile 56 yaşında emekli olabiliyorsunuz.

Akbank bireysel emeklilik hizmeti hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilmeniz ve olası bir bireysel emeklilik başvurunuzda aylık katkı payı, toplu yatıracağınız katkı payı ile birlikte doğum tarihinizin dikkate alınarak hesaplandığı hızlı emeklilik planı adını verdiği hizmeti de resmi internet sitesi üzerinden sunmaktadır. Yazımızın sonunda yer alan Akbank bireysel emeklilik bağlantı linkini kullanarak bu hesaplama sayfasına erişim sağlayabileceksiniz. Bu sayfa aşağıdaki görselde yer alan sayfa gibi olacaktır. Bu alanda ilgili bölümleri eksiksiz doldurarak siyah çerçeve içerisinde yer alan emeklilik birikimimi hesapla tuşunu kullanarak, emeklilik yaşınız dolduğunda ne kadar emekli maaşı alacağınızı hesaplayabilirsiniz. Ayrıca Akbank bireysel emeklilik başvurusu yapmak için de sarı çerçeve ile ayrılmış olan butonu kullanmanız gerekmektedir.

akbank

Hemen başvur butonunu kullandığınızda % 25 devlet katkısı ile Akbank bireysel emeklilik imkanına sahip olabileceğinizi belirten bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Bu sayfa aşağıda resim eki olarak sunulmuş olup, sırası ile adınız soyadınız, TC kimlik numaranız ve iletişim bilgileriniz sizden talep edilmektedir. Bu bilgileri doğru şekilde gerekli alanlara tuşladıktan sonra her başvuruda farklı şekilde ekrana gelecek olan güvenlik numaralarını da doğru şekilde yazmanız gerekmektedir. Tüm bilgileri eksiksiz şekilde boşluklara yazdıktan sonra çerçeve içerisine alınmış alanda gönder butonunu tıklayınız. Böylelikle bankaya bireysel emeklilik hizmetini almak için başvuruda bulunmuş oluyorsunuz. Bankaya ait müşteri temsilciniz bırakmış olduğunuz iletişim numaranız yardımıyla sizinle irtibata geçerek gerekli bilgileri size sunacaktır. Ayrıca bankaya ait şubeleri ziyaret ederek de bireysel emeklilik hizmeti hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabildiğiniz gibi Akbank bireysel emeklilik başvurusu da yapabilirsiniz.

akbank bes

Akbank Bireysel Emeklilik İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top