Akbank Çalışma Saatleri

Akbank kredim onaylandı mı?, Akbank kredi kartım nerede?

Ülkemizin en köklü bankalarından biri olan Akbank’ın kuruluş dönemi 1940’lı yıllara dayanıyor. Adana’da içerilerinde Sabancı Holding’in kurucusu olan Hacı Ömer Sabancı’nın da bulunduğu bir grup iş adamı tarafından, bölgede yer alan pamuk üreticilerine finansman sağlamak için kurulan Akbank, günümüzde Türkiye’nin en büyük bankalarından biri haline gelmiştir. Akbank uluslararası yapılan “Dünyanın En Değerli 500 Banka Markası” araştırmasında 6 kez üst üste Türkiye’nin en değerli banka markası olmuş ve dünya genelinde de sahip olduğu banka değeri ile 94. banka seçilmiştir. İstanbul’daki ilk şubesini 14 Temmuz 1950 tarihinde açan Akbank’ın günümüzde, Türkiye çapında 900’ü aşkın şubesi, 4200’e yakın ATM’si ve 16 bin’den fazla personeli bulunmaktadır. Akbank yürüttüğü sosyal çalışmalarla ve projelerle de öne çıkmaktadır. Küresel İlkeler Sözleşmesi Akbank tarafından imzalanmıştır ve insan hakları, çevre koruması, şeffaf kurumsal yönetim gibi konulardaki sorumluluğunu uluslararası olarak kabul etmiştir. Akbank bu imzayla beraber çevre ve kurumsal politika konularında pek çok konuda öncü faaliyetlerde bulunmuştur. Kültür ve sanat alanında da yoğunlukla faaliyet gösteren Akbank, her yıl düzenlenen Akbank Kısa Film Festivali, Akbank Çocuk Tiyatrosu ve Akbank Caz Festivali gibi etkinlikleriyle ilgi toplamaktadır. Akbank’ın kuruluş ismi Adana ve Kayseri şehirlerine ithafen, Adana-Kayseri Bankası olarak düşünülmüş, iki şehrin baş harflerini kullanarak Akbank olarak kısaltılmıştır.

Akbank’ın çalışma saatlerini, bankanın verdiği bankacılık hizmetlerine göre birkaç farklı kulvara ayırabiliriz.

Akbank Bankamatikleri

Bildiğiniz üzere Akbank bankamatikleri 7 gün 24 saat boyunca aktif olarak çalışmaktadır. Bankamatikte herhangi bir arıza olmadığı sürece istediğiniz saatte Akbank Bankamatikleri’ne giderek işleminizi halledebilirsiniz. Para çekme, para yatırma, bakiye sorgulama, borç ödeme, havale, eft ve birçok bankacılık işlemini Akbank Bankamatikleri’nden gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın Akbank Bankamatiği’nin yerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca verdiğimiz bu bağlantıdan Akbank Bankamatikleri’nin çalışır durumda olup olmadıklarını da görebilirsiniz.

Akbank Telefon Bankacılığı

Akbank’ın sunduğu telefon bankacılığı hizmetiyle birlikte Türkiye’nin neresinde olursanız olun 444 25 25 ve 0850 222 25 25 numaralarını arayarak bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Akbank Telefon Bankacılığı Hizmeti’ne kendi belirlediğiniz parola ile ulaşarak döviz, fon, repo, kredi kartı ödemeleri ve virman gibi pek çok temel bankacılık işlemini oldukça hızlı ve kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Eğer Akbank Telefon Bankacılığı Hizmeti’ne kayıtlı değilseniz Akbank Şubeleri’ne müracaat ederek SMS şifrenizi alabilir ve bu şifreyle Akbank Telefon Bankacılığı parolanızı oluşturabilirsiniz. Bu süreçten sonra 7 gün 24 saat, dilediğiniz vakit Akbank Telefon Bankacılığı Hizmeti’ni kullanabilirsiniz.

Akbank Şubeleri Çalışma Saatleri

Akbank Şubeleri Türkiye’nin dört bir yanında hizmet vermekte. Para çekme, para yatırma, kredi başvurusu, banka ve kredi kartı çıkarma, hesap açma kapama, yatırım ve aklınıza gelebilecek tüm bankacılık işlemlerinin yapıldığı Akbank Şubeleri’ni sabahları 09.00 ve 12.30 arasında, öğleden sonra da 13.30 ile 17.30 arasında açık bulabilirsiniz. 12.30 ile 13.30 arası şubedeki personel öğle yemeklerine çıktıkları için bu saatlerde şubeyi kapalı durumda bulabilirsiniz. Ayrıca Pazar günlerinde ve resmi tatillerde de şubeler kapalı olur. Bu sebeple evden çıkmadan iki kere düşünmenizde fayda var. Şubelerin doluluk oranları şubeden şubeye farklılık gösterse de açılış saatinde ve kapanış saatine yaklaşırken şubelerdeki doluluk oranı azalmaktadır. Eğer sıra beklemeden işleminizi yapmak istiyorsanız, bu saatlerde şubeye gitmeyi denemenizde fayda var. Eğer size en yakın Akbank Şubesi nerede bilmiyorsanız buraya tıklayarak size en yakın Akbank Şubesini öğrenebilirsiniz.

Akbank Direkt İnternet

Akbank Direkt İnternet, Akbank’ın sunduğu internet bankacılığı hizmetidir. Akbank Direkt İnternet’e bilgisayarınızın ya da notebook’unuzun internet tarayıcısı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Akbank Direkt İnternet size şubeye gitmeye gerek kalmadan, neredeyse tüm bankacılık işlemlerinizi yapmanıza olanak sağlar. Akbank Direkt İnternet ile avantajlı mevduat oranları ve döviz kurlarından yararlanabilir, Akbank Direkt İnternet’e özel avantajlı ücretlerle birlikte hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz. ısı’na Akbank Direkt İnternet üzerinden hızlı bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Bu hizmete Akbank Direkt İnternet’e giriş yapıp “e-Devlet Kapısı” butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Akbank Direkt Mobil Uygulaması

Akbank Direkt Mobil Uygulaması’nda Akbank Direkt İnternet Hizmeti’nde yer alan bütün işlemleri dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. Evde, işte, yolda, telefonunuzda internet bağlantısı bulunduğu sürece Akbank Direkt Mobil’e ulaşabilirsiniz. Akbank Direkt Mobil Hizmeti’nde, Akbank Direkt İnternet’te kullandığınız parolayı kullanabilir, dilerseniz uygulamaya kredi kartı bilgilerinizle de giriş yapabilirsiniz. Akbank Direkt Mobil Uygulaması’nda, internet şubesinde olduğu gibi ana sayfanızı kişiselleştirebilir, size özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Scroll to Top