Akbank Swift Kodu Sorgulama

Akbank Wings Card Limiti Arttırma

Akbank’ın kuruluş tarihi 30 Ocak 1948’dir. Halka açık anonim şirket olan Akbank, Adana’da bir grup iş adamı tarafından kurulmuş olan bir şirkettir. Bu iş adamlarının arasında Hacı Ömer Sabancı da vardır. Akbank, şu an finans alanında büyük hizmetler veren bir banka olmasının ötesinde, daha farklı bir amaçla kurulmuştur. Akbank’ın kuruluş amacı Adana bölgesindeki pamuk üreticilerine finansman sağlamaktır. Pamuk üreticilerine finansman amaçlı kurulmuş olan özel banka Akbank, şu an 14000 personeli ile, 900 şube sayısıyla, 4200 ATM sayısıyla finans ve sigorta alanında finansal hizmetler vermektedir. Akbank, şu an 94 milyar dolar seviyesinde bir aktif büyüklüğe sahiptir. Bu aktif büyüklük ile Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olmuştur.

Türkiye’de Akbank

94 milyar dolarlık aktif büyüklüğü ile Türkiye’de hatırı sayılır bir banka olan Akbank, 2017 yılında 6. defa Brand Finance tarafından yapılan “Dünyanın En Değerli 500 Banka Markası” araştırmasında yerini almıştır. Türkiye’nin en değerli markası adını yine bu araştırma sonucu kurum varlığına kazandırmıştır. Akbak, 1948’de Adana’da açıldıktan sonra Türkiye’deki ilk şubesini 14 Temmuz 1950 tarihinde İstanbul’da, Sirkeci’de açmıştır. Kuruluş amacının yanı sıra finans sektöründeki ilerlemelerini takip ederek 1954 yılında Genel Müdürlüğünü İstanbul’a taşımıştır. Akbank, tüm bankacılık işlemleriyle 1963 tarihinde otomasyona geçmiştir.

Banka yurt genelinde kazandığı birçok başarının yeterliliği ile idare etmemiştir. Akbank, Almanya’nın Frankfurt şehrinde ilk yurt dışı temsilciliğini açmıştır. Akbank, senelerdir birimini sağladığı banka değeri ile dünyanın 500 farklı markası içinde 94. sırayı almıştır.

Akbank Kredi Kartları Hizmetleri

Akbank, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırladığı birçok kredi kartı hizmetiyle finans alanında başarılı faaliyetler göstermektedir.

Bunlardan birisi Neo Kart’tır. Neo Kart ile alışverişlerinizde indirimler ve chip-para kazanabilirsiniz. Neo ve Axess üye iş yerlerinde yapacağınız alışverişlerinizde bunları kazanabilirsiniz. Alışverişlerde kartınıza yüklenen chip paraları istediğiniz zaman yine Neo Axess üye iş yerlerinde kullanabilirsiniz.

Bir diğeri ise Axess Kredi Kartı’dır. Axess Kredi Kartı ile hem yurt içinde hem de yurt dışında alışveriş yapabilirsiniz. Akbank’ın Axess kredi kartı ile istediğiniz ihtiyacınıza yönelik yaptığınız alışverişlerinizde taksit imkânları kazanabilirsiniz.

Wing Kredi Kartı ile Neo ya da Axess karttan ayrı olarak yapılan yurt içi ya da yurt dışı alışverişlerinde Mil Puanları kazanabilirsiniz. Ama aynı zamanda Wings ile yapılan alışverişlerden Mil Puanlarının yanı sıra Chip para da kazanabilirsiniz.

Akbank Swift Kodu Sorgulama 

Swift kodu, daha kolay döviz transferini sağlamak için kullanılan koddur. Akbank bünyesinden yurt içi ve yurt dışı bankalara döviz transferini yapmak çok kolaydır.
Swift kodunu kullanarak döviz transferi yapmak için swift kodumuzu AKBKTRIS, adınız soyadını ve hesap numaranız ile iletmeniz gerekmektedir. Swift para transferleri Akbank Direkt İnternet’ten her gün ve günün her saati gerçekleştirilebilir. Ya da Akbank şubelerini kullanarak da Swift kodunu kullanarak döviz transferini gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Swift Kodu ise AKBKTRIS’tir. Akbank’ta yapacağınız işlemleri bu kod ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Akbank şube kodu ile birlikte hesap numaranızı, adını ve soyadınızı belirttiğiniz sürece yurt dışı para transferlerinizi de çok hızlı, güvenli şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Scroll to Top