Akbank Direkt Mobil

Akbank Direkt Mobil Akbank Bankası’nın sunduğu mobil bankacılık hizmetidir. 2012 yılında müşterilerle buluşmuş olan mobil uygulama ilk önce IOS platformu için çıkmış, sonrasında da Android platformunda yer almıştır. Windows işletim sistemine sahip cihazlarda da kullanılabilen uygulama Akbank Direkt İnternet Bankacılığı’nın sunduğu hizmetlerin neredeyse tamamına sahiptir. Tablet, akıllı telefon ve benzeri cihazlarda kullanılabilen Akbank Direkt Mobil Uygulaması’na, Windows Store, Google Play ve App Store üzerinden erişebilir, bankacılık işlemlerinizi dilediğiniz yerde gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama sürekli olarak güncellenmekte olup, her geçen gün yeni özellikler eklenmekte ve daha kolay kullanılabilir bir yapıya bürünmektedir. Akbank Direkt Mobil Uygulaması’nın sahip olduğu özelliklere bakabilmek için öncelikle Akbank Direkt İnternet Bankacılığı Hizmeti’nin sahip olduğu özelliklere göz atmamız gerekir.

Akbank Direkt İnternet

Akbank Direkt İnternet, Akbank’ın sunduğu internet bankacılığı hizmetidir. Akbank Direkt İnternet’e bilgisayarınızın ya da notebook’unuzun internet tarayıcısı aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Akbank Direkt İnternet size şubeye gitmeye gerek kalmadan, neredeyse tüm bankacılık işlemlerinizi yapmanıza olanak sağlar. Akbank Direkt İnternet ile avantajlı mevduat oranları ve döviz kurlarından yararlanabilir, Akbank Direkt İnternet’e özel avantajlı ücretlerle birlikte hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz. Akbank Direkt İnternet Hizmeti’yle birlikte farklı bölgelere göre düzenlenen tatil kampanyaları ve birçok farklı sektörden farklı markalara özel fırsatlara sahip olabilir, bu hizmeti kullanmayan müşterilere kıyasla oldukça avantajlı bir konuma ulaşabilirsiniz. Akbank Direkt İnternet Hizmeti’nde ana sayfanızı kendi istediğiniz şekilde düzenleyerek işlemlerinizi hızlandırabilir, son 15 gün içerisinde yaptığınız para transferlerini tek tıkla tekrar edebilirsiniz.

Akbank İnternet Şubesine Giriş İçin TIKLAYINIZ!

Akbank Direkt İnternet’te bulunan e-Devlet Kapısı ile kamu hizmetlerinizi alabileceğiniz e-Devlet Kapısı’na Akbank Direkt İnternet üzerinden hızlı bir şekilde giriş yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden “İnternet Bankacılığı” menüsüne ulaşıp buradaki Akbank Direkt logosuna tıklayarak bankacılık işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Akbank Direkt İnternet Hizmeti’ni kullanmak için şifreye ihtiyacınız bulunmaktadır. Şifrenizi aldıktan sonra müşteri numaranız ya da TC Kimlik numaranız ile Akbank Direkt İnternet’e giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi hatırlamıyorsanız ya da şifreniz kilitlendiyse “Şifre Al” butonu ile yeni şifrenizi kolaylıkla alabilirsiniz.

Akbank Cep Şifre

Akbank Cep Şifre özelliği Akbank Direkt üzerinden yapacağınız işlemler için doğrulama özelliğidir. Bu özellik ile Akbank Direkt İnternet’e giriş yaparken ve burada yaptığınız Havale, EFT, kredi kartı işlemleri ve hesap açma gibi pek çok bankacılık işleminde SMS yoluyla doğrulama alırsınız. Güvenliğinizi son derece artıracak bu özellik için detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilir ya da 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayabilirsiniz.

Akbank Direkt Mobil ile Mobil İmza Özelliği

Akbank Mobil İmza hizmeti ile Akbank Direkt İnternet Bankacılığı üzerinde yapacağınız işlemlerde güvenliğinizi artırabilirsiniz. Cep Şifre ile aynı özelliklere sahip bu hizmeti telefon servis sağlayıcınız ile görüşerek edinebilirsiniz. Detaylı bilgi ve başvuru için buradaki bağlantıya tıklayabilir yada 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayabilirsiniz.

Akbank Direkt Mobil Nedir?

Akbank Direkt Mobil Uygulamasına akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden, müşteri numaranız ya da TC Kimlik numaranız ve parolanız ile birlikte ulaşabilirsiniz. Uygulamayı telefonunuzun uygulama marketi veya bu bağlantıda yer alan kare kodu taratarak indirebilir, bankacılık işlemlerinize beklemeden başlayabilirsiniz. Ayrıca 4425’e SMS göndererek bu uygulamayı edinebilirsiniz. Akbank Direkt Mobil Uygulaması’nda Akbank Direkt İnternet Hizmeti’nde yer alan bütün işlemleri dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. Evde, işte, yolda, telefonunuzda internet bağlantısı bulunduğu sürece Akbank Direkt Mobil’e ulaşabilirsiniz. Akbank Direkt Mobil Hizmeti’nde, Akbank Direkt İnternet’te kullandığınız parolayı kullanabilirsiniz, dilerseniz uygulamaya kredi kartı bilgilerinizle de giriş yapabilirsiniz. Akbank Direkt Mobil Uygulaması’nda, internet şubesinde olduğu gibi ana sayfanızı kişiselleştirebilir, size özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Akbank müşterisi olmasanız bile uygulamada yer alan “En Yakın Akbank” ve “Döviz Hesaplama” modüllerinden faydalanabilirsiniz.

Akbank Direkt Mobil Uygulamasını Kimler Kullanabilir?

Akbank müşterisi olup, Akbank Direkt şifresini almış olanlar veya Akbank Bankası’nın herhangi bir kredi kartını kullananlar Akbank Direkt Mobil Uygulaması’nı kullanabilir. Müşteri olmayanlar uygulamanın sadece “En Yakın Akbank” ve “Döviz Hesaplama” özelliklerini kullanabilir.

Akbank Direkt Mobil Uygulaması’nı Hangi Cihaz ve Hangi Sürümlerde Kullanabilirim?

Akbank Direkt Mobil Uygulaması aşağıdaki işletim sistemlerine sahip cihazları ve sürümleri destekler:

  •  IOS 5.1 ve üstü işletim sistemine sahip iPhone veya iPad,
  • Android 2.2 ve üstü işletim sistemine sahip herhangi bir cihaz,
  • Windows 8 işletim sistemine sahip tablet veya PC,
  • Windows Phone 8 işletim sistemine sahip bir akıllı telefon.

Akbank Direkt Mobil Uygulaması’nı kullanmak için bu özellikleri sağlayan cihazlardan herhangi birine sahip olmanız yeterlidir.

Akbank Direkt Mobil Uygulaması’na Kredi Kartı ile Giriş.

Akbank Direkt Mobil Uygulamasına kredi kartı ile giriş yaptığınız durumda, uygulamanın sahip olduğu tüm özelliklerden yararlanamazsınız. Akbank Direkt Mobil’e kredi kartı ile girişte bilgilerinizi görüntüleyebilir, havale yapabilir, döviz alıp satabilir, kredi kartı borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Uygulamanın sahip olduğu diğer özellikler için uygulamaya müşteri numaranız ve parolanız ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Akbank Direkt Mobil Uygulaması’ndaki İşlemlerden Ücret Kesilir Mi?

Akbank Direkt Mobil Uygulaması’nda yapacağınız işlemlerin sadece bir kısmından ücret alınır. Havale, EFT, Swift, kredi başvurusu gibi işlemler ücret alınacak işlemlere örnektir. Ücret alınan tüm bankacılık hizmetlerini öğrenmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Akbank Direkt Mobil Uygulaması Tek Cihaz Üzerinden ve Birden Çok Kullanıcı Tarafından Kullanılabilir Mi?

Akbank Direkt Mobil Uygulaması’nda yer alan giriş ekranındaki “kullanıcı değiştir” veya “başka kullanıcı ile giriş yap” seçeneği ile aynı cihaz üzerinde, farklı bir kullanıcı girişi yapabilir, aynı cihaz üzerinden birden çok hesaba bağlanabilirsiniz yapabilirsiniz.

Scroll to Top