Akbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Akbank Mobil Bankacılık Hizmeti

Günümüzde kredi kartı kullanımı ihtiyaçların ve giderlerin artmasıyla beraber yoğun bir şekilde artış gösteriyor. Artık toplumumuzun büyük bir kesimi birden fazla kredi kartı kullanıyor. Çoğu zaman hayatımızı kolaylaştıran bu kartları kullanması zaten çok basit bunu hepimiz biliyoruz. Peki, bu kartlara nasıl sahip oluyoruz?

Kredi kartı almak veya kredi çekmek çocuk oyuncağı. Gerekli belgeler ise öncelikle sadece T.C. kimlik numarası ve cep telefonu numaranız. Bazen sadece bir mesajla bazen de bankanın herhangi bir şubesine giderek bu işlemleri gerçekleştirebiliriz.

Bu yazımız ise bu işlemlerin ardından kredi başvurumuzun sonucunu nasıl öğrenebileceğimizle ilgili. Bu işlem de en az başvuru yapmak kadar kolay. Bu işlemleri ister internet ister telefon yoluyla gerçekleştirebiliriz.

Kredi Kartı Başvuru Sonucu Kaç Günde Belli Olur?

Kredi başvurusunun onay ve red işlemi bankadan bankaya, çalışma saatlerine ve bankanın ne kadar yoğun çalıştığına göre değişiklik gösterebilir. Kredi kartı başvurunuz en erken üç iş günü içinde belli olur. Kartın hazırlanması ve teslimi arasında geçen süre en fazla on beş gündür. Kredi kartınızın başvurusu onaylandıktan sonra bu süreler çerçevesinde kartınızın elinize ulaşmasıyla güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz.

“Başvurum nerede?” ile Başvurumuzu Takip Etme

Akbank müşterilerinin hayatını kolaylaştırıyor ve teknolojiyi kullanarak “Başvurum Nerede?” adlı uygulamayla kredi ve kredi kartı başvurunuzun sonucunuzu veya hangi kargoda olduğunu, ne zaman elinize ulaşacağını bir tıkla öğrenebiliyorsunuz.

Bu yöntem hem vakit açısından hem de güvenlik açısından çok güzel. Bir taraftan işinizi hallederken saniyeler içinde kredi kartınızın ne durumda olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Güvenlik açısından ise kartın başka kişilerin eline geçmesini bir nebze daha azaltıyor. Kartınız kargoya verildikten sonra da takip edebildiğiniz için her şey sizin kontrolünüzde gerçekleşiyor.

Akbank kredi kartı ve kredi başvurularınızın sonucunu “Başvurum Nerede?”adresinden kolayca ve güvenli bir şekilde istediğiniz her yerden öğrenebilirsiniz.

Axess, Wings, Free kredi kartı ve taşıt, konut, ihtiyaç kredilerinizin başvurularınızın onaylandığını ya da onaylanmadığını ve kredi kartınızın kurye ile ilgili işlemlerinizi de bu site yardımıyla anlık olarak öğrenebilirsiniz.

Ek olarak bu yolla başvuru sonucunuzu öğrenmek isterseniz bunun için Akbank müşterisi olmazına gerek yok. Müşteri olmasanız bile T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile başvuru sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Bulunduğunuz her ortamdan akıllı telefon, tablet, bilgisayarla bu adrese girip kredi kartınızın durumunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Akbank’la özdeşleşen Axess kredi kartı başvurumuzun ne durumda olduğunu aşağıdaki adımları izleyerek öğrenebiliriz.

Axess Kredi Kartı Başvuru Takibi

1. “Başvurum Nerede?” bağlantısına Akbank resmi internet sitesinden ya da Axess resmi internet sitesinden giriyoruz.

2. Açılan sayfada “başvurum nerede” bağlantısına tıklayınca yeni bir sayfa karşınıza çıkacaktır.

3. Bu sayfada bulunan alana müşteri veya T.C. kimlik numaramızı ve Akbank direkt şifremizi giriyoruz. (Bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde olmasına özen gösteriyoruz.)

4. Son olarak giriş butonuna tıkladıktan sonra başvurumuzun hangi durumda olduğunu öğreniyoruz.

Bu işlemleri Axess kredi kartı için uyguladık; diğer kredi kartları (Wings ve Free) için de kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Telefon Yoluyla Başvuru Sonucu Öğrenme

Bunların dışında diğer bir yol Akbank müşteri hizmetlerini arayarak başvuru takibi yapmaktır. Bunun içinse önemli olan hangi kredi kartı için başvuru yaptığınızdır.

Axess, Carrefour Axess ve Wings kredi kartları başvuru sonucu takibi için 0850 222 25 25’i arayarak telesekreter sistemi yardımıyla sırasıyla 9, 3, 2 rakamlarının tuşlanması ile gerçekleşir.

Akbank Boyner & Fishcard kredi kartı başvuru takip sonucu takibi için 444 29 29’u arayarak telesekreter sistemi yardımıyla sırasıyla 4 ve 2 rakamları tuşlanarak gerçekleşir.

Akbank Axess, Free, Wings kredi kartları başvuru takibi sorgulamak için 444 25 25’i arayarak telesekreter sistemi yardımıyla sırasıyla 9, 3 ve 2 rakamları tuşlanarak başvuru sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Scroll to Top