Akbank Şubeleri ve Atmleri

akbank coktu

30 Ocak 1948 yılında bankacılık sektörüne giriş yapan Akbank’ın kuruluş yeri Adana’dır. Adana’da kurulmasındaki amaç ise bölgedeki gelişmiş olan pamuk ticaretinin, pamuk üreticilerine finansman olanaklarını sağlamayı amaçlamıştır. Sonrasında ise ilk şubesini 1950 yılında İstanbul’un Sirkeci ilçesinde açmıştır. Bu tarihten sonra da 1954 yılında şirket kendi merkezini İstanbul iline taşımaya karar vermiştir. Büyük bir hızla gelişimine devam etmekte olan Akbank, 1963 yılında otomasyon sistemine geçmiş yapmıştır.

Ülkemizdeki ekonomik sistemdeki hızlı değişimden yararlanan Akbank, 1990 yılında halka açılmayı başarmıştır. Akbank faaliyetlerinde, özel ve bireysel bankacılık, kurum ve yatırım bankacılığı, ticari bankacılık, menkul kıymet işleri, döviz ve para piyasaları ve son olarak da uluslararası banka hizmetlerini de kapsamakta olan bankacılık faaliyetlerini de sıralamak mümkündür. Türkiye’de Akbank Şubeleri ve Atmlerin sayısı oldukça fazladır.

Akbank’ın bankacılık faaliyetlerinin yanı sıra Aksigorta A.Ş., Hayat A.Ş. ve AvivaSA Emeklilik şirketleri için de sigortacılık işlemi yaptığını bilmekteyiz. Akbank, bankacılık alanında yaptığı birçok yenilikte olduğu üzere dijital banka alanında da öncü isim olmaktadır. Akbank, Akbank Direkt adı altında dijital bankacılık faaliyetlerini gerçekleştirip, çağımızdaki bankacılık olan dijital bankacılık hizmetini müşterilerine sunmuştur. Teknolojinin bütün imkanlarını bankacılık hizmetinde kullanmakta olan Akbank’ı, Akbank Direkt ile de müşterilerine onların istediği zamanda ve istediği yerlerde banka işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için her zaman yanındadır.

2010 yılında Akbank bankacılık hizmeti adında hizmete sokulan işlem merkezi ile, ileri teknoloji kullanımıyla beraber hizmet kalitelerini ve verimliliği de hızla artırmayı başarmıştır.

Ana merkezi İstanbul’da bulunan Akbank, ülkemizde toplam 23 bölge müdürlüğüyle, 900 üzerinde şubeye ve 14.000 kişiden fazla çalışanıyla hizmet vermeye devam etmektedir. Akbank bütün bu hizmetlerini Akbank direkt mobil, Akbank direkt internet, Akbank çağrı merkezi, 420.000’den fazla POS terminali, 4.150’den fazla ATM ile hizmetlerini 7 gün 24 saat boyunca sürdürmeye devam etmektedir. Akbank şubelerinden yapacak olduğunuz işlemleri sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Akbank Şubeleri  Kodu Öğrenme

Akbank müşterilerinin yaşadığı büyük problemlerden birisi de şube kodlarıyla ilgilidir. Akbank toplam 1036 şubeye etkili bir şekilde büyüyerek hizmet vermeye devam etmektedir. Akbank ise bu şubelerin kodlarını öğrenebilmesi için kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamıştır. Bununla beraber Akbank kendi internet sitesi üzerinden şube ve atmleri hakkında arama motoru oluşturmuştur.

Akbank’ın internet sitesi üzerinden ihtiyacınız olan seçeneği seçerek doldurmanız gereken alanları da doldurarak anında istediğiniz şube hakkında bilgileri elde edebilirsiniz. Bu sayede seçmiş olduğunuz ildeki Akbank şubeleri, adresi, telefonu, harita konumu, faks ve şube kodlarını da öğrenebilmeniz mümkündür.

Ekran Görüntüsü 11

Aşağıda verdiğimiz linke giriş yaptığınız zaman karşınıza üstteki gibi bir görsel çıkacaktır. Arama butonuna bulunduğunuz mahalle, ilçe ya da il adını girdikten sonra ve seçiminizi aratmak istediğiniz şube ya da ATM olarak belirtirseniz, size en yakın Akbank şubesine ve ATM’sine ulaşabilmeniz mümkündür.

Akbank Şube ve ATM Hakkında Detaylar İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top