Albaraka Türk Bireysel Emeklilik

ALBARAKA TÜRK KREDİ HESAPLAMA

Her birimiz birey olarak kişisel gelişim aşamalarını tamamladıktan sonra belirli bir düzene sahip olarak iş sahibi olmayı hedefler, bu iş alanında da refah derecesi yüksek uzun ömürlü güvenilir bir maaşla yaşam kalitemizi arttırmayı hedefleriz. Fakat bununla birlikte bilmeliyiz ki bir gün bu işlerimizi yapamayacak kadar yorgun ve yaşlı konuma geleceğiz. Bu kaçınılmaz sonda herhangi bir ekonomik sıkıntı çekmemek için uygulanan sistemde, faal olarak çalıştığınız dönem içerisinde aldığınız maaş üzerinden gelecekte kendimizi garanti altına alabilmek için belirli yüzdelerde primler öderiz. Bu primlerin birikmesi sonucunda çalışma yaşımızın dolmasından itibaren de bu gelirin haklı sahibi oluruz ve bu duruma emeklilik denir.

Bireysel Emeklilik Nedir?

Bireyin genç ve olgun yaşta sahip olduğu işi üzerinden aldığı maaşından kesinti yapılarak ya da ayrı şekilde prim ödeyerek biriktirdiği, bu primlerin emeklilik yaşı olarak belirlenen sınıra ulaşıldığında, bireyin çalışmak için yeterli zihin ve beden gücüne sahip olmadığının kabul edilmesi ile bu kişi emekliye ayrılır. Ve daha önce ödemiş olduğu primler üzerinden belirli bir maaşa sahip olur. Daha önce kamu kuruluşları ve özel sektörün yanı sıra bireysel işlere sahip olan tüm vatandaşlar SGK üzerinden emeklilik için primler yatırarak emekli olabiliyorlardı.

Daha sonra bankacılık sektörünün de gelişmesiyle birlikte, emeklilik hizmetini sağlayarak, farklı emeklilik yaşlarında ve farklı primlerde, kişilerin emekli edilebildiği, devletin yükünü hafifleten bir sistem geliştirilmiştir. Bu sisteme bireysel emeklilik sistemi adı verilmiştir. Bireysel emeklilik, mevcut kamu sosyal güvenlik sisteminin sağladığı emeklilik hizmetlerinin tamamlayıcısı olarak tasarlanmış bir sistemdir. Temel olarak sistemin oluşturulma amacı bireylerin çalıştıkları süre içerisinde düzenli olarak yapmış oldukları tasarrufların yatırıma dönüşmesini sağlayarak, bu yatırımla çalışamayacak hale geldikleri dönemde çalıştıkları dönem içerisinde sahip oldukları ekonomik rahatlığın devam etmesidir. Bu sistem gönüllü olarak katılma prensibiyle çalışmaktadır. Bu yazımızda da bireysel emeklilik hizmeti veren bankalardan birisi olan Albaraka Türk Bankası’na ait Albaraka Türk Bireysel Emeklilik hizmeti hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Albaraka Türk Bireysel Emeklilik Nedir?

Albaraka Türk ülkemizde 30 yılı aşkın süredir hizmet veren, faizsiz bankacılık hizmetlerinin öncülerinden biri olan, finansal bir kuruluştur. Kurumsal bankacılık hizmetleri, bireysel bankacılık hizmetleri, kredi kartı hizmetleri gibi birçok temel bankacılık hizmetinin yanında Albaraka Türk Bireysel Emeklilik anlamında da hizmet vermektedir.

Albaraka Türk Bireysel Emeklilik hizmeti, faizsizlik ilkesi ile işletilen Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş güvencesiyle emekli olmanızı sağlayan bir hizmettir. Birikimlerinizi bankanın bu hizmeti ile koruyabilir, uzun vadede yatırıma dönüştürerek emekliliğinizde rahat edebilirsiniz. % 25 devlet katkısı mevcuttur. Albaraka Türk Bireysel Emeklilik sisteminde en az 10 yıl kayıtlı kaldığınız zaman 56 yaşını doldurduktan sonra emekli olma hakkına sahip olursunuz. Birikiminizin emeklilik yatırım fonunda profesyonel fon yöneticileri tarafından değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Albaraka Türk Bireysel Emeklilik hizmetinin özelliklerine ek olarak da bir işverenseniz, çalışanlarınızı bu sisteme dahil ettirerek vergi indiriminden de yararlanabilirsiniz. Albaraka Türk Bireysel Emeklilik birikimlerinizi istediğiniz fonlara yönlendirebilirsiniz.

Bankaya ait daha birçok bilginin yanı sıra Albaraka Türk Bireysel Emeklilik hizmeti hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için bankaya ait resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Albaraka Türk Bireysel Emeklilik başvurusu yapmak ve yapacağınız birikiminiz, emeklilik süreniz, hangi fonda bulunacağınızın ayrıntılı bilgilerini bankaya ait şubelerden alabilirsiniz.

Albaraka Türk Bireysel Emeklilik İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top