ALBARAKA TÜRK ARAÇ KREDİSİ

ALBARAKA TÜRK ARAÇ KREDİSİ

Sizde bir yatırım yapmak istiyor ve bu yatırım tercihinizi bir araç alma konusunda vermiş olabilirsiniz. Bu durumda sizde nakit ihtiyacı gerekecek ve elinizde yeteri kadar nakitiniz yoksa taşıt kredisi almak için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu durumda size nakit imkanı tanıyan bankalardan birisi de Albarak Türk’ tür. Sizde nakit ihtiyacını karşılamak istiyorsanız Albaraka Türk araç kredisine başvurabilirsiniz. Bu durumda eğer sizde gerekli şartları sağlıyorsanız taşıt kredisi almaya hak kazanırsınız. Biz sizlere şimdi Albaraka Türk araç kredisi hesaplama işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Sizde bu konu hakkında yani Albaraka Türk araç kredisi hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Aşağıda yer alan adımları izledikten sonra sizde hesaplama işlemini yapabilir ve aşağıda yer alan bölümden faiz tutarları ve diğer giderler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Albaraka Türk Araç Kredisi Nasıl Hesaplanır ?

Sizde Albaraka Türk araç kredisi hesaplama işlemini yerine getirmek istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken aşağıda yani yazının sonunda yer alacak olan linke tıklayınız. Daha sonra ise açılacak olan sayfada finansman hesaplama yazan alana tıklayınız. Daha sonra ise bu bölümde yer alana finansman türü yazan alanda 0 km araç almak istiyorsanız bu alanı belirleyiniz. 0 km araçlar için belirlenen dosya ücretleri şu şekildedir ;

  • Tahsis Ücreti finansman tutarının %0,5’idir, Bu ücrete %5 oranında BSMV tahsil edilir.
  • Aylık maliyet oranı ise % 1.67′ dir.
  • Kasko ücreti 1.780 TL’ dir.

Eğer ikinci el bir araç alacaksanız bu durumda ise ikinci el taşıt kredisi yazan alana tıklayınız. Bu durumda ise sizden alınacak olan dosya ücreti şu şekildedir ;

  • Tahsis Ücreti finansman tutarının %0,5’idir, Bu ücrete %5 oranında BSMV tahsil edilir.
  • Aylık maliyet oranı ise % 2,87’dir.
  • Kasko ücreti 1.780 TL’dir.

Albaraka Türk araç kredisi için gerekli olan evraklar ise şu şekildedir ;

  • Araç finansmanından gerçek kişi olarak yararlanmak isterseniz; aracın proforma faturası veya asıl faturası gerekmektedir. İkinci el araçlar için araç ruhsatı, nüfus cüzdan belgesi, gelir belgesi, ücretli çalışansanız maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren, işyeri tarafından onaylanmış belge temin etmelisiniz.
  • Araç finansmanından serbest meslek sahibi olarak yararlanmak isterseniz; vergi levhası, onaylı bilanço ve gelir tablosu, cari yıl mizanı, faaliyet belgesi, varsa tapu fotokopileri, kira kontratları, gelir belgeleri ve imza beyannamesi, ayrıca gerektiği durumda kefiller için de aynı belgeleri temin etmelisiniz.
  • Araç finansmanından tüzel kişi olarak yararlanmak isterseniz; aracın proforma faturası veya asıl faturası gerekmektedir. İkinci el araçlar için araç ruhsatı, ortakların nüfus cüzdan belgeleri, noter onaylı şirket imza sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi Örneği, Ticaret Odası kayıt belgesi, faaliyet belgesi, son üç yıla ait bilânço, gelir tabloları ve son üç yılda düzenlenmiş vergi levhası fotokopisini, ayrıca gerektiği durumda kefiller için de aynı belgeleri temin etmelisiniz.

Albaraka Türk Araç Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top