ALBARAKA TÜRK KONUT KREDİSİ

ALBARAKA TÜRK EV KREDİSİ

Bir konut almak istiyorsanız ve elinizde nakit para yoksa sizde konut kredisi almak için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Sizde hayatınız boyunca çalışmış ve bu çalışmalarınızın bir sonucu olarak bir konut almak istiyorsanız bu konut alma işlemi için bankalara konut kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz. Biz sizlere bu bölümde Albaraka Türk konut kredisi hesaplama işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Sizde bu konu hakkında bilgi sahibi olmak ve gerekli hesaplamaları yapmak istiyorsanız haberimizin devamında yer alan adımları sırası ile izleyiniz. Bu sayfada yer alan bilgilerden yararlanarak sizde artık Albaraka Türk konut kredisi hesaplama işleminden yararlanabilir ve bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Biz sizlere bu alanda Albaraka Türk konut kredisinin nasıl sorgulanacağı hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Sizde çalışmalarınızın bir karşılığı olarak bir konut sahibi olmak istiyor ancak elinizde nakit para yoksa sizde konut almak için lazım olan nakit ihtiyacınızı konut kredisi alarak yapabilirsiniz. Albaraka Türk ise sizlere bu noktada konut kredisi verme imkanı sunmaktadır. Sizde bu konu hakkında bilgi sahibi olmak ve Albaraka Türk konut kredisi hesaplama işlemini yapmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Albaraka Türk Konut Kredisi Nasıl Hesaplanır?

Albaraka Türk konut kredisi hesaplama işlemini yapmak istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken yazının son kısmında yer alacak olan linke tıklamak olacaktır. Daha sonra ise açılacak olan sayfada yapmanız gereken işlemleri ise biz sizlere şimdi anlatacağız. Bu alanda ilk olarak açılacak olan sayfada finansman hesaplama yazan bölüme tıklayınız. Bu alana tıkladıktan sonra ise açılacak olan bölümde finans türü seçiniz yazan bölüme gelip bu alanda konut finansmanı yazan başlığa tıklayınız. Daha sonra ise bir sonraki adımda yapmanız gereken ne kadar kredi çekmek istiyorsanız o tutarı ilgili alanda yani finansman tutarı yazan bölümde belirleyiniz. Bu işlemi de belirledikten sonra ise bir sonraki adımda yapmanız gereken geri ödemenizi kaç ay içinde yapmak istiyorsanız onu belirleyiniz. Ancak belirlediğiniz ay süresi ne kadar uzarsa her seferinden faiz oranları da artacaktır. Bu alanlar doldurduktan sonra ise aşağı kısımda aldığınız krediyi ne kadar geri ödeyeceğinizi ve bu ödeme planını görebilirsiniz.

Albaraka Türk konut kredisi için dosya masrafları ise şu şekildedir ;

  • Kredi tahsis ücreti finansman miktarının %0,5’dir.
  • Ekspertiz ücreti ortalama 650 TL olarak hesaplanmıştır.
  • Konut finansmanı için bir yıllık Konut Sigortası primi 175 TL,
  • DASK poliçesi ise 155 TL’dir.

Albaraka Türk konut kredisi için gerekli olan evraklar ise şunlardır;

    • Konut finansmanından gerçek kişi olarak yararlanmak isterseniz; satın alınacak konutun tapu fotokopisi, nüfus cüzdan belgesi, gelir belgesi, maaş bordrosu ya da net maaş tutarını gösteren işyerince onaylı belgeleri temin etmelisiniz.
    • Konut finansmanından serbest meslek sahibi olarak yararlanmak isterseniz; vergi levhası, onaylı bilanço ve gelir tablosu, cari yıl mizanı, faaliyet belgesi, varsa tapu fotokopileri, kira kontratları, gelir belgeleri ve imza beyannamesi, ayrıca gerektiği durumda kefiller için de aynı belgeleri temin etmelisiniz.
    • Konut finansmanından tüzel kişi olarak yararlanmak isterseniz; satın alınacak konutun tapu fotokopisi, ortakların nüfus cüzdan belgeleri, noter onaylı şirket imza sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi örneği, oda kayıt belgesi, faaliyet belgesi, son üç yıla ait bilânço ve gelir tabloları ile son üç yılda düzenlenmiş vergi levhası fotokopisini, ayrıca gerektiği durumda kefiller için de aynı belgeleri temin etmelisiniz.

Albaraka Türk Konut Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top