Albaraka Türk HGS Nasıl Alınır?

albaraka hgs sorgulama

Albaraka Türk Katılım Bankası, kısa adıyla Albaraka Türk, 1984 senesinde kurulmuş olan bir bankadır. 1984 senesinde kurulmuş olmasına rağmen 1985 senesinde  aktif hale gelen Albaraka Türk Katılım Bankası, hem o zamanın hem de günümüz Türkiye’sinin faizsiz kredi vermek konusunda öncü bankalarından olmuştur.

Albaraka Türk Katılım Bankası, kuruluş aşamasında İslam Katılım Bankası yani IDB öncülüğünde kurulan Albaraka Türk Katılım Bankası, ülke ekonomisine uzun zamandır çeşitli hizmetler veren yerli üretimlerin katkılarıyla da bugüne gelmiştir. Albaraka Türk Katılım Bankası bankacılık sektörünün en ihtiyaca yönelik, en hızlı, en kaliteli ve güvenli hizmetlerinden birini on yıllardır ehemmiyetle sürdürmektedir. Sürekli kalite yakalama hedefindedir. Albaraka Türk Katılım Bankası faizsiz bankacılık hizmeti uygulamasını sürdürerek sektörde ileri gelmiştir. Yalnızca faizsiz bankacılık hizmeti vererek sektörde ileri gelmemiştir. Ayrıca bunun yanı sıra hem katılma hesapları hem de cari hesaplar aracılığıyla fon hesaplamaktadır. Faizsiz kredinin yanında fon hesaplayarak da yetkili bir banka haline gelen bir banka kuruluşudur. Albaraka Türk Katılım Bankası bu şekilde fon toplayarak ülke ekonomisine yeniden fon kazandırmakta ve onu değerlendirmektedir. Yeniden kazandırma işlemi şunları ortaya koymaktadır: Bireysel finans sağlama, kurumsal finans sağlama, proje bazında ortaklıklar hizmetleri ve finans kiralama

Albaraka Türk HGS Nedir?

Albaraka Türk Katılım Bankası, müşterilerinin birçok alanda ihtiyaçlarına yönelik bankacılık hizmeti veren bir kurumdur. Albaraka Türk HGS adıyla otoyol ve köprü geçişlerinde müşterilerinin ihtiyacı olan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) etiketine Albaraka şubelerinden ulaşımı sağlar. Bu sayede Albaraka Türk müşterileri seyahat anında yolculuklarını kesintiye uğratmadan yollarına devam edebilmektedir. Hem otoyol hem de köprü geçiş ücretlerini otomatik şekilde ödemeyi sağlayan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) kolaylık sağlayan bir sistemdir.

Albaraka Türk HGS İşlemleri Nelerdir?

Albaraka Türk HGS adıyla otoyol ve köprü geçişlerinde müşterilerinin ihtiyacı olan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) etiketine Albaraka şubelerinden ulaşımı sağlamakta olan bir hizmetidir. Geniş hizmet alanlarından biri de budur. Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) hizmetinden faydalanmak için hangi işlemlerde bulunmak gerekir bir bakalım.
Öncelikle Hızlı Geçiş Sistemi’nden yararlanabilmeniz için Albaraka Türk hesabınızda otoyol ya da köprülerdeki geçiş ücretinizi karşılayacak ölçüde kredinin bulunması gerekmektedir. Hızlı Geçiş Sistemi ödemeleriniz için yapabileceğiniz iki banka işlemi seçeneğiniz vardır. Bunlardan birisi Özel Cari Hesabınızdan otomatik ödeme talimatı vermektir. Öteki seçeneğiniz ise Albaraka kredi kartınızdan otomatik ödeme talimatı vermektir.

Eğer otoyol ya da köprü geçişinizi sağlamaya çalıştığınız sırada HGS hesabınızda geçiş ücretini ödeyebilecek yeterli bakiyeniz bulunmuyorsa bu durumda açığı kapatmanız için size bir süre verilmektedir. Geçiş sonrasından başlayan on çeş günlük süre içerisinde araç sahibinin ödeyeceği ceza, normal geçiş ücreti olarak hesabından tahsil edilmek istenecektir. Bunun için aracın bağlı bulunduğu cari hesapta ya da kredi kartında yeterli bakiyenin 15 günlük süre içinde sağlanması gerekmektedir.

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top