Anadolubank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

anadolubank tarla arazi alim kredisini kimler kullanabilir 33530

Günümüzde her bir bireyin çeşitli ihtiyaçları oluyor. Evlenmek, yeni bir araç almak, yeni bir ev almak ya da bir başka türden ihtiyacını karşılamak isteyen fakat bunun için yeterli miktarda nakit paraya sahip olmayan kişiler soluğu bankaların yanında alıyor. Genellikle taşıt, konut ve ihtiyaç kredisi başlıkları ile bilinen kredilerden birini tercih eden bireyler ülkemizde yer alan onlarca bankadan birine başvuruda bulunarak bu kredilerden faydalanmaya başlıyor. Bugün sizlere Anadolubank tarafından sunulmuş olan kredilerden bahsedecek ve daha sonra Anadolubank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme işlemlerini anlatacağız.

1. Anadolubank Tüketici Kredisi

Anadolubank tüketici kredisinden faydalanmak isteyen kişiler, ev eşyası, elektronik eşya, beyaz eşya, tatil, evlilik, çocuklarının eğitim ya da dekorasyon gibi birçok ihtiyacı bu kredi sayesinde karşılayabiliyor. 18 yaşını dolduran ve aylık gelirini belgelendirebilen her bir birey bu kredi için Anadolubank’a başvuruda bulunabiliyor. Dilerseniz Anadolubank resmi internet sitesinde yer alan Tüketici Kredisi Faiz oranları ve maliyet bilgileri ile tüketici kredisi hesap makinesine ulaşarak bu kredi ile ilgili detaylara ulaşabilir.

Anadolubank Tüketici Kredisi İçin Gereken Belgeler

Nüfus cüzdanı aslı ile fotokopisi

Gelir durumunu gösteren belge olarak;

Ücretliler: Güncel maaş bordrosu ya da net maaş tutarını göstermekte olan ve iş yeri tarafından onaylanmış belge ( Özel iş yeri çalışanları için iş yerine ait imza sirküleri gerekli olur.)

Serbest Meslek Erbabı ya da Ticaret Erbabı Olanlar: Vergi levhası, son iki yıla ait olan onaylı bilanço ve gelir tablosu ile cari yıla ait mizan tablosu

Şirket Ortağı Olan Kişiler: Ticaret Sicil Gazetesinde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi ya da vergi levhası

Gayrimenkul Geliri Beyan Eden Kişiler: Tapu belgesinin aslı ve fotokopisi

Emekli Maaşı Beyan Eden Kişiler: Hesap cüzdan belgesi

Satın alınacak olan konuta ait tapu fotokopisi ve yapı kullanımı için gereken izin belgesi gereken belgeler arasında yer alır.

Anadolubank Tüketici Kredisi İçin Gerekli Olan Koşullar

Kefil alınır.

Gerçek kişiler için Kredi Hayat Sigortası kredi tutarı ve kredi vadesi ile uyumlu bir şekilde yapılır.

Gerek görüldüğü takdirde son üç ay içinde Nüfus Müdürlükleri tarafından düzenlenmiş olan ikametgah sendi ya da ikametgah adresini göstermekte olan fatura istenmesi mümkündür.

2. Anadolubank Taşıt Kredisi

Hangi marka olursa olsun tüm binek araçlar için Anadolubank Taşıt Kredisini kullanmanız mümkün. Sıfır kilometre araçlarda 48 aya kadar varan vade seçenekleri ile bu kredi sizleri bekliyor. 18 yaşını dolduran ve gelirini belgelendirebilen her bir birey Anadolubank’a başvurarak bu krediden faydalanabilir. Taşıt kredisi için gereken tüm belgelerin Anadolubank şubesine teslim edilmesi ve en geç bir gün içinde kredi başvuru sonucunun açıklanmasını beklemeniz yeterli olur. Anadolubank tarafından sunulmuş olan rekabetçi faiz oranları ve maliyet bilgileri hakkında bilgi sahibi olmak için Anadolubank resmi internet sitesini ziyaret edebilir ve yine aynı site üzerinde yer alan taşıt kredisi hesap makinesini kullanabilirsiniz.

Anadolubank Taşıt Kredisi İçin Gereken Belgeler

Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

Gelir durumunu gösteren belge olarak;

Ücretliler: Güncel maaş bordrosu ya da net maaş tutarını gösteren ve iş yeri tarafından onaylanmış bir belge (Özel iş yerinde çalışmakta olan kişiler için ise iş yerine ait olan imza sirküleri gerekli olur.)

Serbest Meslek Erbabı ya da Ticaret Erbabı Olanlar: Vergi Levhası, son iki yıla ait olan gelir tablosu ve bilanço, cari yıla ait mizan tablosu

Şirket Ortağı Olan Kişiler: Ticaret Sicil Gazetesinde yer alan kuruluş ilan fotokopisi ya da vergi levhası

Gayrimenkul Geliri Beyan Eden Kişiler: Tapu belgesinin aslı ve fotokopisi

Sıfır kilometre araçlar için proforma faturası

İkinci el araçlar için ruhsat belgesi gereken belgeler arasında yer alır.

Anadolubank Taşıt Kredisi İçin Gerekli Olan Koşullar

Fatura yada noter satış sözleşmesi gerekli olur.

Kasko sigortası yapılacak olup, sigorta kredi vade süresi boyunca yenilenir.

Kefil alınır.

Satın alınacak olan araca banka tarafından rehin konur.

Gerekli görülmesi halinde son üç ay içinde düzenlenmiş olan ikametgah senedi (Nüfus Müdürlükleri tarafından düzenlenmesi gerekir.) ya da ikametgah adresini göstermekte olan fatura istenebilir.

3. Anadolubank Konut Kredisi

Günümüzde özellikle de ülkemizde ev sahibi olmak isteyen kişi sayısı oldukça fazla. Anadolubank tarafından sunulmuş olan kredi faiz oranları ve maliyet bilgileri için Anadolubank resmi internet sitesini ziyaret edebilir ve yine bu sitede yer alan konut kredisi hesap makinesini kullanarak kendiniz için örnek bir ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Masken olarak kullanılmak için satın alınacak olan konutlara yönelik verilen Anadolu Bank konut kredisi 120 aya kadar varan vade seçenekleri ile sizleri bekliyor. 18 yaşını dolduran ve gelirini belgeleyebilen her birey bu krediden faydalanabilir. Konut kredisi geri ödeme planı müşteri temsilcileri ile konuşularak bireylerin kendi ödeme şartlarına göre düzenlenir. İnşaatını bitirmiş olan ve kat irtifaklı ya da mülkiyetli olan ve yapı kullanımı için izin belgesi olan iskan belgesinin alınmış olduğu evler için bu kredi alınabiliyor. Satın alınacak olan konutun ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredi kullanmanız mümkün. Ekspertiz bedelinin ise %50’sine kadar herhangi bir kefil kullanmadan kredi teklif etmeniz mümkün. Kredi kullanımı sırasında ortaya çıkacak olan masrafları da kredinin içine dahil ederek kredilendirme yapabilirsiniz.

Anadolubank Konut Kredisi İçin Gereken Belgeler

Nüfus cüzdan belgesinin aslı ve fotokopisi

Gelirdurumunu gösteren belge olarak;

Ücretliler: Güncel maaş bordrosu ya da net maaş tutarını göstermekte olup iş yeri tarafından onaylanmış bir belge. (Özel iş yerinde çalışmakta olan kişilerin iş yerine ait olan imza sirküleri getirmesi gerekir.)

Serbest Meslek Erbabı ya da Ticaret Erbabı Olanlar: Vergi levhası, son iki yıla ait olan onaylı gelir tablosu ve bilanço, cari yıla ait mizan tablosu.

Satın alınacak olan konuta ait tapu fotokopisi ve yapı kullanımı için izin belgesi gereken belgeler arasında yer alır.

Anadolubank Konut Kredisi İçin Gerekli Olan Koşullar

Tapu fotokopisinin alınması gerekir. Tapu işlem tarihinden başlama üzere en geç bir hafta içinde kredi kullanılmalıdır.

Konut sigortası yaptırılması gerekir. Bununla birlikte kredi vadesi boyunca bu kredi yenilenir.

Gerçek kişiler içi Kredi Hayat sigortası kredi tutarı ve aylık vadelere göre uyumlu bir şekilde yapılır.

Gerek görüldüğü takdirde son üç ay içinde Nüfus Müdürlükleri tarafından düzenlenmiş olan ikametgah senedi ya da ikametgah adresini göstermekte olan fatura istenmesi mümkün.

Anadolubank Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Anadolubank kredi başvurusunda bulunmuş olan kişilerin kredi başvuru sonucunu öğrenebilmesi için diğer bankalarda olduğu gibi internet üzerinden yapabileceği herhangi bir sorgulama işlemi bulunmadığı için bu bireylerin cep telefonlarına ya da e posta adreslerine kredi başvuruları ile ilgili herhangi bir sonuç gelmemiş olması halinde ya doğrudan şubeye gitmesi ya da 0 850 222 55 50 numaralı Anadolubank Telefon Bankacılığı ile iletişime geçerek kredi referans numarası ya da T. C. kimlik numarası üzerinden kredi sorgulama işlemlerini gerçekleştirmesi gerekir. Gerek müşteri temsilcileri gerek ise sesli yanıt sistemi sayesinde Anadolubank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün.

Scroll to Top