Anadolubank Tarım Kredisi

anadolubank tarla arazi alim kredisini kimler kullanabilir 33530

Türk tarımında üreticiye, üretime ve tarım sanayisinin gelişmesine destek vermek için Anadolubank Tarım Bankacılığı konusunda yıllardır faaliyet gösteriyor. Bu sektörde kendini hissettirmeyi başaran Anadolubank, ihtisas bankacılığına örnek teşkil edecek çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Tarım Bankacılığı çeşidi ve üreticinin her daim danışman olarak kullanabildiği Anadolubank, Türk üreticisine rehberlik yapmaya ve her geçen gün rafa koyduğu bir başka yeni ürün ile birlikte Tarım Bankacılığına farklı bir tat katmaya devam ediyor. Bir önceki seneye oranla yüzde 50 oranında hacimsel bir büyüme kaydetmiş olan Tarım Bankacılığı, ülke tarımında üreticilere destek olabilmek için şubelerini arttırmaya devam ediyor. Ülkemizin iklim özellikleri ve doğal olarak da coğrafi özellikleri dikkate almakta olan Anadolubank, Tarım Bankacılığı konusunun üzerinde özel olarak durmakta ve ülkemiz genelinde 36 şube ile Tarım Bankacılığı konusunda hizmet vermeye devam ediyor.

Tüm bunlar bir yana Tarım Kart ile birlikte tarım üreticileri, tüm yurt içi POS cihazlarını vadesiz ya da tarım kredisi hesabından tek ödemeli alışveriş işlemleri yapabilmekte ve Anadolubank ile anlaşmaya sahip olan iş yerlerinden Tarım Kart’ın sunmuş olduğu uygun fırsatlardan faydalanabiliyor. Anadolubank olarak Tarım Bankacılığı alanında ortaya konan misyon, üreticinin ihtiyacı olan yatırım, işletme ya da buna benzer her türlü talebi en iyi ve en hızlı bir şekilde karşılayabilmek olarak belirlemiştir. Konusunda tam donanıma sahip olan ve uzman olan bir ekip ile birlikte Tarım Bankacılığı sektöründe Anadolu tarım üreticisine destek vererek, tarım üretiminin büyümesini sağlayacak ve verilen desteği arttırmaya da devam edecektir. İşte bu sebeple Anadolubank müşterilerine Anadolubank Tarım Kredisi olarak birçok farklı seçenek sunmuştur. Şimdi sizlere bu konular hakkında bilgi vereceğiz.

Anadolubank Yatırım Kredileri

Tarla (Arazi) Alım Kredisi

Tarımsal faaliyet hacmini genişletmek isteyen tarım üreticilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için sunulmuş olan bu krediden faydalanmak isteyen kişilerin çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olması ve çiftçilik belgesine sahip olması gerekir. Bu şartları karşılayan tarım üreticileri ürün desenlerine göre 60 aya kadar varan vade seçenekler ile kredi kullanabilir.

2B Arazi Alım Kredisi

Tarımsal faaliyet hacmini genişletmek ve bunu yeni bir arazi alarak yapmak isteyen tarım üreticileri 6292 sayılı kanun ve 19 Nisan 2012 tarihinde kabul edilmiş olup 26 Nisan 2012 tarihinde Resmi Gazete aracılığı ile yayınlanmış olan 2 B yasası kapsamında yer alan arazi alımında bu kredi sayesinde kendilerine finansal destek bulabilir.

Traktör Kredileri

Tarımsal faaliyet hacmini genişletme ve bu sebeple de yeni bir traktör almak isteyen tarım üreticileri, bu kredi sayesinde ihtiyaçlarını giderebiliyor. Sıfır kilometre ya da ikinci el araçlarda Anadolubank tarafından belirlenmiş olan koşullar çerçevesinde traktör alımında kredi kullanmanız mümkün!

Ekipman Kredileri

Tarımsal faaliyetlerini yerine getirmek isteyen ve en geniş anlamı ile bu iş için gereken tüm ekipman ve aletlerin alınabilmesi için sunulmuş olan finansal bir destek olan bu krediden faydalanmanız mümkün.

Süt Sığırı Alım Kredileri

Büyükbaş hayvancılık ile ilgilenmekte olan ve büyükbaş hayvan alımı yapacak olan tarım üreticileri için gerekli olan finansal kaynak, bireylerin gelir akışlarına uygun bir  şekilde ödeme planı ile karşılanabiliyor.

Sera Yapım Kredileri

Örtüaltı üretim ya da bitkisel üretim kapasitesini genişletmek isteyen tarım üreticilerine sera yatırımlarını gerçekleştirmek için sunulmuş olan bu kredi sayesinde sera yapımı için gerekli olan ihtiyaçlarınızı karşılamanız mümkün.

Tarımsal İşletme Kredileri

Tarım Kart

Çiftçilerin ürün finansmanına ve nakit akışına göre tasarlanmış olan kartlı ödeme sistemi olarak bilinir. Ödeme vadesi tarım üreticilerinin ağırlık ürün geliri sistem tarafından belirlenir ve aylık vadesi 12 ayı geçmeyen, vade içerisinde kapama ya da geri ödeme yapılabilen bir tür işletme kredisidir.

Tarım Kart ile birlikte tüm bankalara ait POS cihazları üzerinden vadesiz ya da Tarım Kredisi hesabı üzerinden tek ödemeli bir şekilde alışveriş yapabilir ve tüm bankalara ait olan ATM’ler aracılığı ile Tarım Kredisi ya da vadesiz hesap üzerinden nakit çekim yapılabilir.

Tarım Kredili Mevduat Hesabı

Periyodik bir gelire sahip olmayan tarım üreticilerinin anlık ihtiyaçlarını karşılamak için kullanabileceği bir ürün olan bu hesap sayesinde tarım üreticileri Sosyal Güvenlik Kurumuna yapmaları gereken ödemeleri ve otomatik ödeme tahsilatlarını çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilir. İster her an ödemeli ister ise hasat vadeli ödeme seçenekleri ile her an kullanıma hazır olacak bir şekilde nakit ihtiyacınızı karşılamanız mümkün.

Büyükbaş Süt ve Besi Sığırcılık Kredisi

Bitkisel üretime ilave olarak besi / süt hayvancılığı faaliyetlerini de gerçekleştirmekte olan tarım üreticilerinin duymuş olduğu finansal ihtiyaçlar, bu kişilerin gelir akışlarına uygun bir ödeme planı ile karşılanabiliyor.

Küçükbaş Süt ve Besi Kredisi

Bitkisel üretim ile birlikte besi faaliyetlerinde ya da küçükbaş hayvancılık ile ilgilenmekte olan tarım üreticilerinin ihtiyaç duydukları finansman gereksinimleri bu kişilerin gelir akışlarına en uygun şekilde bir geri ödeme planı ile karşılanır.

Arıcılık Kredisi

Ağırlık olarak arıcılık ile uğraşmakta olmak üzere tarımsal faaliyetler ile ilgilenen bir tarım üreticisi, tüm tarımsal ihtiyaçlarını bu kredi sayesinde karşılayabilir.

Risk Transfer Kredileri

Tarımsal ihtiyaçların karşılanması bir yana aynı zamanda tarım üreticilerinin diğer kooperatif ve bankalarda yer alan kısa, orta ya da uzun vadeli borçlarını Anadolubank çatısı altında tek bir elde toplamalarını sağlayarak kullandırttığı bir tür tarımsal işletme kredisi olan risk transfer kredileri, tarım üreticilerinin ürün desenlerine göre 60 aylık vade seçeneklerine kadar kredi kullandırımı fırsatı sunar.

Sözleşmeli Üretim Kredisi

Ürününüzü teslime etmek için ekim ve satım sözleşmesi yapmış olduğunuz birlik, firma ya da kooperatiflerin ödemeleri öncesinde ortaya çıkan nakit ihtiyacınızı sözleşmeli üretim kredisi sayesinde karşılayabilirsiniz. Kredi geri ödemeleri ise sözleşme yapmış olduğunuz kurum tarafından ürün bedeli ile yapılır.

Anadolubank Tarım Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Anadolubank tarafından sunulmuş olan tarım kredilerine başvurmak için internet üzerinden yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmuyor. Bu tür tarım kredileri için aynı zamanda akıllı telefon ya da tabletler için çıkartılmış olan mobil uygulamalar ve Telefon Bankacılığı gibi yöntemlerin kullanılması mümkün değil. Bu tür krediler için yapılacak olan başvurular için doğrudan şubeye gidilmesi gerekiyor. Siz de Anadolubank tarım kredileri için başvuruda bulunmak istiyorsanız Anadolubank şubelerine gitmeniz gerekiyor. Kendinize en yakın şubeyi bulmak için ise Anadolubank resmi internet sitesine girebilir ve sitenin sağ alt köşesinde yer alan Şube ve ATM’ler bölümü önce şehir, sonra ilçe seçtikten sonra gerek tüm şubeleri gerek ise belirli şubeleri seçerek adres ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Scroll to Top