Arap Türk Bankası Çalışma Saatleri

Arap Türk Bankası

Arap Türk Bankası 1977 yılında kurulmuş olan bir bankadır. Arap Türk Bankası Türkiye ile Kuzey Afrika ve Orta Doğu arasında gerçekleşen ticaret işlemlerinde uzmanlaşmış olan Türk bankaları arasında ilkidir. Arap Türk Bankasının en büyük ortağı olan The Libya Foreign Bankın aktiflerinin değeri 18 milyar doların üzerindedir ve Libya Merkez Bankasının tamamının da sahibidir. Ayrıca The Libya Foreign Bankası dışında Türk bankacılık sektörünün yaklaşık olarak %30’unu bünyesinde bulunduran T.C. Ziraat Bankası ile Türkiye İş Bankası, Arap Türk Bankasını en büyük ortakları arasında yer almaktadır.

Bilindiği gibi Arap Türk Bankası ülkemiz genelinde birçok çeşit faaliyet göstermekte ve ülkenin gelişen ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır. Bu katkıları gerek bünyesinde barındırdığı ortakları ile gerekse müşterilerine sunmuş olduğu finansal kolaylıklar sayesinde gerçekleştirmektedir. Vatandaşlar bu finansal kolaylıklardan yararlanabilmek için Arap Türk Bankasına başvurmaları gerekmektedir. Ancak bu başvurular belirli yollarla gerçekleşebilmektedir. Bu yollar ise kendi içerisinde belirli çalışma prensiplerini barındırmaktadır. Bu prensipler genel olarak müşterilerin işlemlerinin kolaylığı üzerine kurulu olsa da aynı zamanda bankanın çalışanlarının çalışma performanslarını etkilemeyecek şekilde hazırlanmıştır. Bu sebeple Arap Türk Bankasının sunmuş olduğu hizmet sağlama yolları ve bu sunulmuş olan hizmet yollarının çalışma saatleri birçok şeye bağlı olmaktadır.

Arap Türk Bankasının Hizmet Sağlama Yolları Nelerdir?

Bilindiği üzere Arap Türk Bankası müşterilerine birçok kolaylık sunmaktadır ve bunları müşterilerine çeşitli şekilde iletebilmektedir. Bunların en başında müşteri ile etkileşimin en kuvvetli olduğu Arap Türk Bankası şubeleri gelmektedir. Arap Türk Bankası şubeleri Arap Türk Bankası bünyesinde işlem yapmak isteyen bütün bireylere en etkili yardımı sunabildiği yerdir. Bu şubeler üzerinden müşteriler diledikleri konular hakkında en detaylı bilgileri edinebilir, kendilerine uygun olan kampanyalar hakkında bilgilenebilir ve bunun dışındaki bütün bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilir.

Arap Türk Bankası Telefon Bankacılığı

Diğer bir hizmet sağlama yollarından birisi ise Arap Türk Bankasının sunmuş olduğu telefon bankacılığıdır. Arap Türk Bankası telefon bankacılığı müşterilerine telefon üzerinden hizmet sunmaktadır. Sunulan bu hizmetin asıl amacı müşterilerinin Arap Türk Bankası şubelerine ulaşamaması durumunda işlemlerini gerçekleştirebilecekleri bir yer sunmaktır. Arap Türk Bankası telefon şubesi müşterilerinin telefon üzerinden verdikleri talimatları gerçekleştirmeyi veya müşterilerin bilgilendirme taleplerine cevap vermeyi amaçlamaktadır. Telefon şubesi üzerinden birçok işlem kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Arap Türk Bankası İnternet Bankacılığı

Arap Türk Bankasının sunmuş olduğu diğer bir hizmet yolu ise İnternet Bankacılığıdır. Arap Türk Bankası İnternet Bankacılığı müşterilerine internet üzerinden bir erişim imkânı sunmakta ve bu hizmeti ancak Arap Türk Bankası bünyesine dâhil olan bireyler kullanabilmektedir. Arap Türk Bankası İnternet Bankacılığı üzerinden müşteriler birçok bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmekte ve bunların yanı sıra kendilerine sunulmuş olan birçok kampanyadan haberdar olabilmektedir.

Arap Türk Bankası ATM’leri ise müşterilerin nakit işlemlerinde ve belli bazı bankacılık işlemlerinde kullanabilecekleri yollardan birisidir. Böylelikle herhangi bir Arap Türk Bankası şubesine gitmeye gerek kalmadan birçok işlemlerini bunun üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

at bank 1

Arap Türk Bankası Çalışma Saatleri Nelerdir?

Arap Türk Bankası müşterilerine birçok çeşitli yolla hizmetlerini ulaştırmakta ve bunları belirli zamanlarda sunabilmektedir. Bilindiği gibi Arap Türk Bankası müşterilerine önem verdiği gibi çalışanlarının sağlıklı bir şekilde işlerine odaklanabilmelerini sağlamak için çalışanlarının çalışma saatlerine düzenlemeler getirmiştir. Bu düzenlemeler belirli şekillerde yapılmaktadır.

Arap Türk Bankası şubelerinin çalışma saatleri 3 parçadan oluşmaktadır. Öncelikli olarak Arap Türk Bankası şubeleri hafta içi hizmet vermekte ve hafta sonları için hizmete kapalı olmaktadır. Hafta içinde hizmet verdiği zamanlarda Arap Türk Bankası şubeleri sabah saat 09.00’da hizmetine başlamaktadır. Şube saat 12.00’ye kadar kesintisiz olarak hizmetine devam etmektedir. Saatin 12.oo olması ile birlikte Arap Türk Bankası çalışanlarına 1 saatlik bir ara süresi sunmaktadır. Bu 1 saatlik dinlenme süresinde çalışanlar hizmetine ara vermekte ve bankadaki işlemler 1 saatliğine askıya alınmaktadır. Öğlen saat 13:00 itibari ile çalışanlar tekrardan hizmetlerine devam etmekte ve bu hizmet saat 17:00’ye kadar aralıksız bir şekilde devam etmektedir. Bu saatten sonra hiçbir şekilde işlem kabul edilmemekte ve işlemlerin devamı bir sonraki güne devredilmektedir.

Arap Türk Bankası müşterileri şube telefonlarını ise mesai saatleri içerisinde rahatlıkla arayabilir ve işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilmektedirler. Ayrıca şubeye özgü işlemlerinizi rahatlıkla Arap Türk Bankası internet sayfası üzerinden edinebileceğiniz şube telefon numarasını arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Arap Türk Bankası internet sayfası üzerinden mevcut olan bütün Arap Türk Bankası şubelerinin telefon numaraları erişime açık bir şekildedir.

Arap Türk Bankası internet bankacılığını ise zaman veya mekân fark etmeden rahatlıkla kullanabilirsiniz. İnternet bağlantınızın olduğu herhangi bir yerden Arap Türk Bankası internet sayfasını kullanarak internet bankacılığı hizmetlerinden rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Buradan yapacağınız işlemler otomatik olarak gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca Arap Türk Bankasından yapılacak olan EFT işlemlerinin belirtilen hizmet süresi içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde belirtilen çalışma saatlerinin dışında gerçekleştirilen EFT işlemleri veya diğer bankacılık işlemleri bir sonraki hizmet zamanına kadar bekletilmektedir.

Scroll to Top