A&T BANK KREDİ BAŞVURUSU

A&T BANK KREDİLERİ

Kişisel olarak kredilere ihtiyaç duyduğumuz gibi kurum, kuruluş ve işletmelerin de kredilere ihtiyaçları olabilir. Bu durumlar için de hizmet veren bazı kurumsal bankalar vardır. Kimi zaman işlerinizi büyütmeniz gerektiği zamanlarda bulunabilirsiniz. Böyle olduğunu düşündüğünüzde bazen yeterli miktarda nakit bulamayabilirsiniz. Kimi zamanlarda da yaptığınız ticaret için bir güvene ihtiyacınız vardır. Yani işiniz bittikten sonra ödemenizin gerçekleşmesini istersiniz. Bu durumu açıklayacak olursak bir hizmet yapmaya başladığınızda hizmet yaptığınız firma bankaya gerekli miktarı yatırır. Ve gerekli teminatlarla para banka içerisinde durur. Hizmetiniz bittikten sonra şartsız koşulsuz paranızın ödemesi yapılır. A&T Bank kredileri bu konuda size destek sağlamaktadır. A&T bank kredileri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için alt başlıktaki yazımızı okuyunuz.

A&T Bank Kredileri Nelerdir ?

A&T Bank kredileri iki ana başlıkta incelenmektedir. Bunlar nakdi krediler ve gayrinakdi kredilerdir.

Nakdi Krediler Nelerdir?

Kurum, kuruluş ve işletmelerin acil nakit ihtiyaçlarında A&T Bankası kredileri tarafından verilen destektir. Nakdi krediler; rotatif krediler, spot krediler, iskonto kredisi, taksitli ticari kredi, döviz endeksli krediler, işletme kredisi ve döviz kredileri olarak altı alt başlığa ayrılırlar.

 • Rotatif krediler: Acil nakit ihtiyaçlarınızda kullanabileceğiniz kredi çeşididir. A&T Bank tarafından verilen bu destek aylık, üç aylık veya altı aylık olarak ödenebilirler. Gerek işinizi büyütmek için, gerek acil nakit ihtiyacınız da rotatif kredilerden yararlanabilirsiniz.
 • Spot krediler: Bu kredi çeşidinin en önemli özelliği, ödeme vadelerinin aylık, haftalık ve günlük olarak yapılabilmesidir. Bunu kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Faiz oranı sabittir. Faiz ve çekilen para tahsilatı vadenin sonunda yapılır.
 • İskonto kredileri: A&T Bank kredilerinden olan iskonto kredileri desteği sayesinde vadesi gelmemiş çek ve senetlerinizi düşük bir farkla bozdurabilirsiniz.
 • Ticari taksitli krediler: Her türlü ihtiyacınız için Türk lirası veya döviz olarak kullanabileceğiniz kredilerdir. Bu kredilerin geri ödemesi belirlenen vadelere göre taksitler halinde yapılır. Şartları ve ödeme şekli tüketicilere göre esneyebilir.
 • Döviz endeksli krediler: Herhangi bir döviz oranına bakılarak Türk lirası olarak kullanılan kredilerdir. A&T Bank kredilerinin bu desteği ihracat taahhüdü içermez.
 • İşletme kredisi: İşletmeniz için yapacağınız yatırımlarda kullanabileceğiniz avantajlı bir kredidir. Bu kredi çeşidinde ödeme sıkıntı çekmezsiniz. Herhangi bir vade kısıtlamasına sahip değildir.
 • İhracat kredileri: A&T Bankası kredilerinin bu desteğinin amacı döviz kazandırıcı faaliyetlere destek sağlamaktır. Spot veya rotatif olarak da kullanabileceğiniz bu kredinin diğerlerinden tek farkı ihracat taahhüdünün yerine getirilmesidir.

Gayrinakdi Krediler Nelerdir?

Bu krediler; teminat mektubu, referans mektubu, akreditif ve harici garanti olarak dört kategoride incelenebilir.

 • Teminat Mektubu: Bunlar resmi kurum ve kuruluşlara yönelik hazırlanmıştır. A&T Bank kredilerinin verdiği bu destek sayesinde ürün alışverişi veya hizmet tamamlandıktan sonra ödeme garantisi verilir. Kısaca açıklayacak olursak bazı şartlar belirlenir ve alıcı ve satıcı arasında anlaşma imzalanır. İşe başlandığı sırada işi yaptıracak veya ürünü alacak olan firma parayı bankaya yatırır. İş bitince ve şartlar yerine getirilince ödeme banka tarafından yapılır. Fakat şartlar yerine gelmezse, alıcı firmaya parası koşulsuz şartsız iade edilir.
 • Referans mektubu: A&T Bank kredilerinin sağlamış olduğu bu hizmet inşaat sektörüyle uğraşan firmalara sağlanmaktadır.
 • Akreditif: Ürünlerin yüklendiğini ve hizmetin yapıldığını gösteren bir banka yükümlülüğüdür. Bu sayede alışverişler garantiye alınmaktadır.
 • Harici Garanti: A&T Bank kredileri tarafından sağlanan harici garanti, yurdışı ticaretlerini güvene almak için oluşturulmuş bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde alıcı ve satıcı arasındaki güven problemi kaldırılmaktadır ve yükümlülük tamamen bankaya verilmektedir.

A&T Bank Kredileri İçin TIKLAYINIZ!

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Scroll to Top