Arap Türk Bankası EFT Saatleri

a&t bank eft saatleri

Arap Türk Bankası 1977 yılında kurulmuş olan bir bankadır. Arap Türk Bankası Türkiye ile Kuzey Afrika ve Orta Doğu arasında gerçekleşen ticaret işlemlerinde uzmanlaşmış olan Türk bankaları arasında ilkidir. Arap Türk Bankasının en büyük ortağı olan The Libya Foreign Bankın aktiflerinin değeri 18 milyar doların üzerindedir ve Libya Merkez Bankasının tamamının da sahibidir. Ayrıca The Libya Foreign Bankası dışında Türk bankacılık sektörünün yaklaşık olarak %30’unu bünyesinde bulunduran T.C. Ziraat Bankası ile Türkiye iş Bankası Arap Türk Bankasını en büyük ortakları arasında yer almaktadır.

Bilindiği gibi Arap Türk Bankası ülkemiz genelinde birçok faaliyet göstermekte ve ülkenin gelişen ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır. Bu katkıları gerek bünyesinde barındırdığı ortakları ile gerekse müşterilerine sunmuş olduğu finansal kolaylıklar sayesinde gerçekleştirmektedir. Vatandaşlar bu finansal kolaylıklardan yararlanabilmek için Arap Türk Bankasına başvurmaları gerekmektedir. Ancak bu başvurular belirli yollarla gerçekleşebilmektedir. Bu yollar ise kendi içerisinde belirli çalışma prensiplerini barındırmaktadır.

Bu prensipler genel olarak müşterilerin işlemlerinin kolaylığı üzerine kurulu olsa da aynı zamanda bankanın çalışanlarının çalışma performanslarını etkilemeyecek şekilde hazırlanmıştır. Bu sebeple Arap Türk Bankasının sunmuş olduğu hizmet sağlama yolları ve bu sunulmuş olan hizmet yollarının çalışma saatleri birçok şeye bağlı olmaktadır.

Arap Türk Bankasının Hizmet Sağlama Yolları Nelerdir?

Bilindiği üzere Arap Türk Bankası müşterilerine birçok kolaylık sunmaktadır ve bunları müşterilerine birçok şekilde iletebilmektedir. Bunların en başında müşteri ile etkileşimin en kuvvetli olduğu Arap Türk Bankası şubeleri gelmektedir. Arap Türk Bankası şubeleri Arap Türk Bankası bünyesinde işlem yapmak isteyen bütün bireylere en etkili yardımı sunabildiği yerdir. Bu şubeler üzerinden müşteriler diledikleri konular hakkında en detaylı bilgileri edinebilir ve bunun dışındaki bütün bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Arap Türk Bankası Telefon Bankacılığı

Diğer bir hizmet sağlama yollarından birisi ise Arap Türk Bankasının sunmuş olduğu telefon bankacılığıdır. Arap Türk Bankası telefon bankacılığı müşterilerine telefon üzerinden hizmet sunmaktadır. Sunulan bu hizmetin asıl amacı müşterilerinin Arap Türk Bankası şubelerine ulaşamaması durumunda işlemlerini gerçekleştirebilecekleri bir yer sunmaktır. Arap Türk Bankası telefon şubesi müşterilerinin telefon üzerinden verdikleri talimatları gerçekleştirmeyi veya müşterilerin bilgilendirme taleplerine cevap vermeyi amaçlamaktadır. Telefon şubesi üzerinden birçok işlem kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Arap Türk Bankası İnternet Bankacılığı

Arap Türk Bankasının sunmuş olduğu diğer bir hizmet yolu ise İnternet Bankacılığıdır. Arap Türk Bankası İnternet Bankacılığı müşterilerine internet üzerinden bir erişim imkânı sunmakta ve bu hizmeti ancak Arap Türk Bankası bünyesine dâhil olan bireyler kullanabilmektedir. Arap Türk Bankası İnternet Bankacılığı üzerinden müşteriler birçok bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmekte ve bunların yanı sıra kendilerine sunulmuş olan birçok kampanyadan haberdar olabilmektedir.

Arap Türk Bankası ATM’leri ise müşterilerin nakit işlemlerinde ve belli bazı bankacılık işlemlerinde kullanabilecekleri yollardan birisidir. Böylelikle herhangi bir Arap Türk Bankası şubesine gitmeye gerek kalmadan birçok işlem bunun üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

Arap Türk Bankası Hizmetlerini Hangi Saatlerde Sunmaktadır?

Arap Türk Bankası müşterilerine birçok çeşitli yolla hizmetlerini ulaştırmakta ve bunları belirli zamanlarda sunabilmektedir. Bilindiği gibi Arap Türk Bankası müşterilerine önem verdiği gibi çalışanlarının sağlıklı bir şekilde işlerine odaklanabilmelerini sağlamak için çalışanlarının çalışma saatlerine düzenlemeler getirmiştir. Bu düzenlemeler belirli şekillerde yapılmaktadır.

Arap Türk Bankası şubelerinin çalışma saatleri 3 parçadan oluşmaktadır. Öncelikli olarak Arap Türk Bankası şubeleri hafta içi hizmet vermekte ve hafta sonları için hizmete kapalı olmaktadır. Hafta içinde hizmet verdiği zamanlarda Arap Türk Bankası şubeleri sabah saat 09.00’da hizmetine başlamaktadır. Şube saat 12.00’ye kadar kesintisiz olarak hizmetine devam etmektedir. Saatin 12.00 olması ile birlikte Arap Türk Bankası çalışanlarına 1 saatlik bir ara süresi sunmaktadır. Bu 1 saatlik dinlenme süresinde çalışanlar hizmetine ara vermekte ve bankadaki işlemler 1 saatliğine askıya alınmaktadır. Öğlen saat 13:00 itibari ile çalışanlar tekrardan hizmetlerine devam etmekte ve bu hizmet saat 17:30’a kadar aralıksız bir şekilde devam etmektedir. Bu saatten sonra hiçbir şekilde işlem kabul edilmemekte ve işlemlerin devamı bir sonraki güne devredilmektedir.

Arap Türk Bankası müşterileri şube telefonlarını ise mesai saatleri içerisinde rahatlıkla arayabilir ve işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilmektedirler. Ayrıca şubeye özgü işlemlerinizi rahatlıkla Arap Türk Bankası internet sayfası üzerinden edinebileceğiniz şube telefon numarasını arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Arap Türk Bankası internet sayfası üzerinden mevcut olan bütün Arap Türk Bankası şubelerinin telefon numaraları erişime açık bir şekildedir.

Arap Türk Bankası internet bankacılığını ise zaman veya mekân fark etmeden rahatlıkla kullanabilirsiniz. İnternet bağlantınızın olduğu herhangi bir yerden Arap Türk Bankası internet sayfasını kullanarak internet bankacılığı hizmetlerinden rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Buradan yapacağınız işlemler otomatik olarak gerçekleştirilmektedir.

Arap Türk Bankası EFT Saatleri Nelerdir?

Arap Türk Bankası EFT işlemlerini ve ücretlendirmelerini yaparken gönderim saatini göz önünde bulundurmaktadır. Öncelikli olarak EFT işlemi yapmak isteyenlerin EFT işlemlerini gerçekleştirebilecekleri 3 farklı yol bulunmaktadır. Bunlardan ilki hesaptan EFT işlemidir ve bunu gerçekleştirebilmek için öncelikli olarak bir Arap Türk Bankası şubesine gidilmesi gerekmektedir. Şubeye EFT işlemi talebi edilmesi halinde EFT işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bu işlem herhangi bir mesai zamanında gerçekleştirilememektedir. Normal zamanda şubeler sabah saat 09.00’dan akşam 17.30’a kadar hizmet vermesine rağmen EFT işlemleri ancak sabah saat 09.00’ dan 15.30’a kadar gerçekleştirilebilmektedir. Saat 15.30’un geçmesi durumunda verilen EFT işlemleri bir sonraki EFT işlem vaktine devredilmektedir.

EFT gönderim yollarından birisi olan internet üzerinden EFT transferleri ise normal şubelerin aksine günün herhangi bir vaktinde talimat yolu ile işleme sokulabilmektedir. Ancak Arap Türk Bankası EFT transferlerini gün içerisinde sabah 09.00’dan 15.30’a kadar gerçekleştirdiği için internet üzerinden yapılan EFT işlem talepleri bu saatler arasında gerçekleştirilmektedir. Bu saatlerin dışında internet üzerinden verilen EFT talimatları bir sonraki EFT işlem zamanına devredilmektedir.

EFT işlem türlerinin en sonuncusu olan nakit yönetimi programı üzerinden toplu EFT işlemleri de ancak şubeler üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlem şube üzerinden gerçekleştirilebildiği için normal şubelerin hizmet verdiği vakitler içerisine EFT talimatlarını alabilmektedir. Ancak EFT talimatları ancak gün içerisinde sabah saat 09.00’dan 15.30’a kadar gerçekleştirilebilmektedir. Bu yüzden nakit yönetimi programı üzerinden toplu EFT işlemlerinin talimatları EFT işlem saatlerini geçmesi durumunda askıya alınmaktadır ve bir sonraki EFT işlem vaktinde gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca normal vakitlerin dışında verilen EFT talimatları normale göre daha az bir miktar ile ücretlendirilmektedir. Örneğin internet bankacılığı üzerinden saat 15.30’dan sonrasında verilen EFT işlemlerinde bir sonraki günün EFT işlem sırasına girdiği için normalde uygulanan ücretlendirmenin çok daha az bir miktarı yansıtılmaktadır. Bu sebeple aynı gün içerisinde göndermek yerine daha az bir ücretle sonraki işlem zamanlarında EFT işlemleri rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Scroll to Top