Bank Pozitif Çalışma Saatleri

Bank Pozitif

Bank Pozitif Kredi ve Kalkınma Bankası Anonim Şirketi şeklinde bir tam isme sahip olan Bank Pozitif, 2002 yılında Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu tarafından satışa çıkartılmış olan Toprak Yatırım Bankası Anonim Şirketi hisselerinin yine aynı sene içerisinde kurulmuş olan C Faktoring Anonim Şirketi tarafından satın alınması ile birlikte 2004 yılından itibaren İzmir ve Ankara’da bireysel ve kurumsal bankacılık dallarında hizmet vermeye başlamış bir banka olarak günümüzde de faaliyet göstermeye devam eder. Bir diğer yandan bakacak olursak 2009 yılına dek 14 şube ile çalışmakta olan bu banka 2011 yılında küçülmeye karar vermiş ve bu karar doğrultusunda tüm şubelerini kapatmıştır. Yeni iş modelinin kapsamında 2012 yılından beri kredi başvurularını internet üzerinden yapan ve şubesiz bir şekilde banka hizmeti vermekte olan bu banka bu sayede ülkemizde farklı bir konuma yerleşmiş bulunuyor. Klasik bankaların aksine tüketici kredilerini internet bağlantısı kullanılarak teknolojik bir ortam üzerinden sunan bu banka yenilikçi yapısıyla birlikte bu alanda Türkiye’de lider bir banka olarak hizmet vermeye devam ediyor. Bugün ise sizlere Bank Pozitif Çalışma Saatlerinden bahsedeceğiz.

Bank Pozitif Saat Aralıkları

Bank Pozitif ülkemizde yer alan diğer bankalara göre farklı bir konumda bulunur. Bunun sebebi biraz önce de bahsetmiş olduğumuz gibi küçülme yolunu giderek tüm şubelerini kapatmış olmasıdır. Şubelerini kapatmadan önce saat 09:00’dan itibaren işe başlayan Bank Pozitif, saatler 12:30’u gösterene dek çalışmaya devam etmekte ve saat itibarı ile bir saatlik mola verdikten sonra saat 13:30’dan itibaren çalışmaya devam etmekteydi. Daha sonra ise saat 17:00 olduğu zaman banka kapanırdı. Belirlenmiş olan bu saatlerin dışında herhangi bir gecikme olması halinde bu gecikme her daim müşterinin lehinde oluyordu. Örneğin banka erken açılıyor ya da geç kapanıyordu. Fakat bankaların çalışma saatleri bayram ya da diğer türlü resmi tatillerde değişiklik gösterdiği için bu noktada birtakım değişiklikler olsa da banka tatil dönemi sona erdikten sonra kaldığı yerden çalışmaya aynı saatler doğrultusunda devam ediyordu. Bu bir yana günümüzde Bank Pozitif’in herhangi bir fiziki şubesi olmadığı için günümüzde bu banka aracılığı ile yapılmakta olan tüm işlemler İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık yöntemi ile sürdürülüyor.

Bank Pozitif gitmiş olduğu bu küçülme ile birlikte 7 gün 24 saat boyunca erişilebilir hale gelmiş bulunuyor. Bu sayede örneğin kredi başvurusu yapmanız ve bu başvurunun onaylanması halinde krediniz ya doğrudan adrese teslim ya da doğrudan hesaba aktarılır. Böylelikle ne şubeye gitmenize ne de bir başka işlem yapmanıza gerek olur. Bu bir yana akıllı telefon ya da tabletler için çıkartılmış olup uygulama marketleri aracılığı ile indirilebilecek olan mobil uygulamalar sayesinde İnternet Bankacılığı üzerinden yapılabilmekte olan tüm işlemleri aynı şekilde yapabilmeniz mümkün olur. Diğer yandan Bank Pozitif Çağrı Merkezi numarası olan 444 4 365 numarasını arayarak tüm sorularınıza cevap bulabilir, merak ettiğiniz konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Müşteri temsilcileri ya da sesli yanıt sistemi sayesinde her daim banka ile iletişim halinde olmanız mümkündür.

Bank Pozitif Eft Saatleri

Bank Pozitif kullanılarak yapılmak istenen EFT işlemleri saat 08:00 ve 17:00 arasında yapılabiliyor. Belirlenmiş olan bu saat dilimleri dahilinde yapılacak olan tüm işlemler, belirlenmiş olan miktarın aynı gün içinde karşı tarafa ulaşmasını mümkün kılıyor. Fakat belirlenmiş olan saat diliminin dışında yapılacak olan EFT işlemleri bir sonraki iş gününe kadar beklemeye alınıyor. Diğer yandan EFT işlemleri bankanın yarım gün tatil yaptığı bayram gibi günlerde farklılık gösterebiliyor. Bu saat dilimleri her daim değişkenlik gösterebilmekte olduğu için banka tarafından doğrudan bilgi alınması daha doğru olur.

Normal koşullar doğrultusunda 5 ile 10 dakika içerisinde gerçekleşmekte olan bu işlemler bankanın yoğun olduğu zamanlarda yarım saat kadar gecikebiliyor. Bu noktada endişelenmenize gerek olmayıp sabır içinde beklemeniz daha doğru olur. Fakat üzerinden belirli bir süre geçmiş olmasına rağmen hala işlemin gerçekleşmediğini gördüğünüz takdirde EFT saatleri dışında işlem yapmış olma ihtimaliniz yüksek olsa da bu konu ile ilgili olarak bilgi almak için Bank Pozitif Telefon Bankacılığını kullanmanız yapılacak en doğru şey olur. Kimi zaman EFT sırasında çeşitli problemlerin de ortaya çıktığı görülüyor. Herhangi bir sorun olması halinde bilgiler kontrol edildikten sonra sizler geri dönüş yapılır. Genellikle ise ortaya herhangi bir problem çıkmıyor.

Diğer yandan konu havale işlemleri olduğu zaman iki farklı hesap arasında bir para gönderme işleminin yapılması gerekiyor. Bank Pozitif de birçok diğer banka gibi yapılacak olan havale işlemlerinde herhangi bir sınır koymamak ile birlikte bu işlemleri 7 gün 24 saat boyunca yapmanızı mümkün kılıyor. Bu işlemleri yapabilmek için gerek İnternet Bankacılığını gerek ise Telefon Bankacılığını kullanmanız mümkün.

Diğer yandan dilediğiniz takdirde Bank Pozitif Genel Müdürlüğü numarası olan (0216) 538 25 25 numarasını arayabilir ya da Bank Pozitif’in İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alan binasına gidebilirsiniz. Bank Pozitif Genel Müdürlük binasının çalışma saatleri saat 08:30 ile 17:30 aralığında belirlenmiş bulunuyor. Fakat bu saatler bayram günleri değişiklik gösteriyor.

Scroll to Top