Bank Pozitif EFT Saatleri

Bank Pozitif

Bank Pozitif ya da tam adı ile Bank Pozitif Kredi ve Kalkınma Bankası Anonim Şirketi, Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu tarafından 2002 yılında satışa çıkartılmış olan Toprak Yatırım Bankası Anonim Şirketinin sahip olduğu hisselerin aynı yıl içinde kurulmuş olan  C Faktöring Anonim Şirketi tarafından satın alınması ile birlikte 2004 yılında Ankara ve İzmir şehirlerde kurumsal ve bireysel alanda bankacılık hizmetleri vermiş bir banka olup günümüzde diğer bankalara nazaran benzersiz ve oldukça farklı bir yöntem izleyerek faaliyetlerini devam ettiriyor. 2008 yılına dek 14 şube ile birlikte çalışmaya devam eden fakat 2011 yılından itibaren küçülmeye giderek sahip olduğu tüm şubeleri kapatan Bank Pozitif, yepyeni bir iş modeline geçiş yaparak 2012 yılından başlamak üzere tüm kredi başvurularını internet üzerinden almış ve şubesiz bir şekilde hizmet vermeye başlamıştır. Bu sayede ülkemizde oldukça farklı ve benzersiz bir konuma yerleşmeyi başarmış olan bu banka ihtiyaç kredilerini adrese teslim ya da doğrudan hesaba aktarır. Yalnızca internet üzerinden işlem yapılabilen bu banka yenilikçi banka sistemi ile birlikte Türkiye’de bu alanda lider bir konumda bulunuyor. Biz de bugün sizlere bu bankanın çalışma saatlerinden ve Bank Pozitif EFT Saatlerinden bahsedeceğiz.

Bank Pozitif Çalışma Saatleri

Bank Pozitif ülkemizde faaliyet göstermekte olan diğer bankaların aksine 2012 yılından itibaren geçmiş olduğu yeni iş modeli ile birlikte oldukça farklı bir konumda yer alıyor. Herhangi bir fiziki şubeye sahip olmayan ve yalnızca Genel Müdürlükleri ile faaliyetine devam eden bu banka, geçmişte şubelerini kapatmadan önce saat 09:00’da işe başlayıp saat 12:30’a dek faaliyet gösteriyor ve bir saatlik bir molanın ardından saat 13:30’u gösterdiği zaman işe kaldığı yerden devam ediyordu. Daha sonra ise saatler 17:00’yi gösterene dek çalışılıyordu. Belirlenmiş olan bu saat aralıklarında meydana gelebilecek olan en ufak bir değişiklik dahi yalnızca müşteri lehine olabilirdi. Yani şubenin erken kapanması ya da geç açılması gibi bir durum söz konusu olmaz, bunun aksine şubeler erken açılır ya da geç kapanırdı. Diğer yandan bayram ve çeşitli resmi tatiller sebebi ile çalışma saatlerinde değişiklik olan bu bankadan doğrudan bir bilgi alabilmek için Telefon Bankacılığı yöntemini kullanmak en doğrusu olurdu. Diğer yandan baktığımız zaman günümüzde tüm işlemlerini internet üzerinden yapmakta olan bu banka üzerinden herhangi bir işlem yapmak isteyen kişilerin artık sadece İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık yöntemlerini kullanması gerekiyor.

Bank Pozitif Eft Saat Aralıkları

Bank Pozitif üzerinden EFT işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin saat 08:00 ve 17:00 arasında işlem yapması gerekmekte olup belirlenmiş olan bu saat dilimleri dahilinde yapılacak olan işlemler sırasında aynı gün içinde karşı tarafa gönderilecek olan paranın ulaşması mümkün olur. Bununla birlikte EFT saat aralıklarının dışına çıkılması halinde yapılacak olan işlemler bir sonraki iş gününe kayar. Diğer yandan bayram tatili gibi çeşitli resmi tatillerin olduğu zamanlarda bankaların çalışma saatlerinde olduğu gibi EFT saatleri de değişiklik gösterir. Bunun için doğrudan bankayı arayarak bilgi edinmeniz daha doğru olur. Zira bu tür saat dilimleri çoğu zaman değişiklik gösterir.

EFT işlemlerinin normal sürecinde işlemesi halinde bilgi girişi, kontrol ve bilgi çıkışı aşamaları ardından beş ile on dakika arasında gerçekleşen bu işlem kimi zaman yoğunluk sebebi ile yarım saat kadar sürebilir. Bu noktada sabır içinde beklemeniz de fayda vardır. Bu bir yana uzun süre boyunca gerçekleşemeyen işlemlerin, işleme alınıp alınmadığını kontrol etmenizde fayda bulunur. Zira işleme alınan işlemler EFT saatleri dışında gönderilmiş olabileceği gibi açık provizyonda da kalmış olabilir. Bu noktada herhangi bir sorunla karşılaşmamanız halinde Bank Pozitif Telefon Bankacılığını arayabilirsiniz. EFT işlemlerinde zaman zaman ortaya çeşitli sorunlar çıkabiliyor. Bu tür sorunlar genellikle yanlış bilgi girilmesi gibi sebeplerden ortaya çıkıyor. Kontrol aşamasında belirlenen bu durum düzeltilmesi için işlemin müşteriye tekrar geri dönmesine sebep olsa da çoğu zaman herhangi bir sorun çıkmıyor.

Bir başka işlem olan havale işlemlerini gerçekleştirmek ve iki farklı hesap arasında para göndermek isteyen kişiler birçok diğer banka gibi Bank Pozitif üzerinden de herhangi bir sınır olmadan 7 gün 24 saat boyunca bu işlemi gerçekleştirebilir. Havale işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin Bank Pozitif İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık ya da Telefon Bankacılığını kullanması gerekir.

Son olarak bu tür yollar üzerinden aradığınız yardımı bulamamanız halinde Bank Pozitif Genel Müdürlüğü numarası olan (0216) 538 25 25 numarasını aramanız ve yardım bulmanız mümkün olur. Bununla birlikte dilerseniz İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alan Bank Pozitif Genel Müdürlüğü binasına gidebilirsiniz. Bank Pozitif Genel Müdürlük binasının çalışma saatleri saat 08:30 ile 17:30 aralığında olsa da bu saat dilimi bayram günleri değişiklik gösterdiği için bu noktada banka ile görüşmenizde fayda var.

Scroll to Top