Bankaların İhtiyaç Kredileri Faiz Oranları

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Gün geçtikçe bireylerin ihtiyaçlarının artmaya başlamasıyla birlikte nakit paraya duyulan ihtiyaçta artmıştır. Nakit paraya duyulan bu ihtiyaçlar bireylerin zaman zaman yakınlarından ve arkadaşlarından borç talep etmelerine sebep olmaktadır. İşte tam da bu noktada bireylerin karşısına büyük bir fırsat olarak birbirleriyle sürekli olarak müşteri kapma yarışı içerisine girmiş bankalar çıkmaktadır. Birbirleriyle rekabet içerisinde bulunan bu bankalar farklı bireysel ihtiyaç kredisi avantajları ile kendilerini müşteriler için cazip bir hale getirmeye çalışmaktadırlar. Bu avantajlar karşısında acil nakit ihtiyaçları bulunan bireyler, düğün ihtiyaçları bulunanlar, yeni bir araç sahibi olmak isteyenler ya da yoğun bir iş temposunun ardından güzel bir tatil yapmak isteyen herkes bireysel ihtiyaç kredilerine başvurarak nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Bireysel ihtiyaç kredilerine başvururken de tüketicilerin kafasını karıştıran ilk şey bu borcun geri nasıl ödenebileceği olmaktadır. Özellikle de bu noktada bankalar birbirlerinden farklı bir çok fırsatla tüketicilerin karşısına çıkmakta istenilen kredi miktarına ve finansal geçmişinize de bakılarak oldukça düşük faiz oranları ve vade imkanları ile karşınıza çıkmaktadırlar.

Peki hangi banka sizler için daha avantajlı? Kredi başvurusunda bulunmak istediğiniz bankanın alacağınız krediye uyguladığı faiz oranı ne? Ne kadar vadeyle ödeme imkanı veriyorlar? İşte bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Bütün bankalar birbirleriyle müşterilere kredi verme yarışı içerisine girmişken bazı bankalar bu konu da oldukça dikkat çekici faiz oranlarıyla öne çıkmaktadır. Bu bankalar: Akbank, Garanti Bankası, Odeabank, INGBank, Denizbank, İş Bankası, Vakıfbank olarak sıralanabileceği gibi daha nicesinin olduğu unutulmamalıdır. Şimdi hep beraber bu bankaların ihtiyaç kredileri faiz oranlarına bir bakalım.

1) Akbank İhtiyaç Kredileri Faiz Oranları

Akbank tüketicileri sevindirecek kredi desteğini sağlarken müşterisi olan kişilerin zamanlarına da oldukça fazla önem veriyor. Eğer bir Akbank müşterisiyseniz ve kullanmak istediğiniz kredi tutarı 15.000 TL’yi geçmiyorsa şubeye gitmeye gerek kalmadan kredinizi kullanabildiğiniz gibi hesabınıza aktarmanız da mümkün oluyor. Aşağıdaki linke tıklayarak kredi kullanma talebinde bulunabilir ve 15.000 TL’ye kadar olan dilediğiniz tutarı Akbank aracılığı ile hesabınıza aktarabilirsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisi başvurusu için BURAYA TIKLAYINIZ!

Müşterilerini her anlamda düşünen Akbank, kredi faiz oranlarını da oldukça düşük tutarak müşterilerinin geri ödemeler de zorlanmamalarını sağlıyor. Ayrıca 48 aya ulaşan vade imkanları da Akbank’ın müşterilerini önemsediğinin bir başka göstergesi olmaya devam ediyor.

Akbank faiz oranları geri ödemeyi yapacağınız vade miktarına ve kullanmak istediğiniz kredi tutarına göre değişkenlik göstermektedir.

Akbank’tan sigortalı olarak almış olduğunuz ihtiyaç kredilerinde vade miktarını eğer 24 ay olarak seçtiyseniz çektiğiniz kredi miktarına %1.24 oranında faiz uygulanmaktadır. Yani 1.000 TL ihtiyaç kredisi çekmiş olan bir tüketici 24 ay sonunda sadece 163,76 TL faiz ödemiş olacaktır. 10.000 TL kredi çekmiş olan bir kişi ise 24 ay sonunda sadece 1,637,58 TL ödemiş olmaktadır.

Sigortalı olarak almış olduğunuz ihtiyaç kredisinin vade miktarını 25 ve 36 ay aralığında seçerseniz almış olduğunuz kredi miktarına %1.34 oranında faiz uygulanacaktır. Bu durumda 1.000 TL ihtiyaç kredisi çekmiş olan bir tüketici 36 ay sonunda 270,84 TL faiz ödeyecektir. 10.000 TL için ise 2,708,42 TL faiz ödeyecektir.

Eğer sigortalı olarak almış olduğunuz ihtiyaç kredinizin vade miktarını 37 ve üzeri olarak belirlemiş iseniz çektiğiniz tutara uygulanacak olan faiz oranı %1,38 olacaktır. Bu durumda 1.000 TL’lik krediniz için 48 ay sonunda 381,15 TL faiz ödemeniz gerekmektedir. 10.000 TL’lik krediniz içinse 3,811,55 TL faiz ödemesi yapmanız gereklidir.

Ayrıca sigortalı kredi çekebildiğiniz gibi sigortasız kredi çekebileceğinizi de belirtmekte fayda var. Sigortasız kredilerin faiz oranlarına bakacak olursak yine vade oranlarına göre farklılık göstermektedir. 24 aya kadar olan vadeler de %1,49 oranında faiz uygulanırken, 36 aya kadar olan vade miktarında %1,59 faiz, 48 aya kadar olan vadelerde ise %1,63 oranında faiz uygulanmaktadır.

Faiz oranlarını ve diğer ödemeleri daha ayrıntılı bir şekilde görebilmek için BURAYA TIKLAYINIZ!

2) Garanti Bankası İhtiyaç Kredileri Faiz Oranları

İhtiyaç kredinizi Garanti Bankasından almak istiyorsanız faiz oranlarını çekeceğiniz kredi tutarı da vade sayısı da etkileyecektir. Garanti bankasının belirlemiş olduğu en uygun faiz oranı %1,16 olup 100.000 TL’lik bir kredi borcunu 48 ay vade ile ayda 2.871,21 TL gibi bir taksit tutarıyla ödemeniz mümkün olacaktır. %1.29, %1.53, %1.55’lerden %1.79’a kadar faiz oranları bulunmaktadır.

Daha ayrıntılı bilgi almak için BURAYA TIKLAYINIZ!

3) Odeabank İhtiyaç Kredileri Faiz Oranları

Odeabank aracılığı ile 75 yaşına kadar olan bütün müşteriler avantajlı kredi fırsatlarından yararlanabilmektedir. Hatta Odeabank müşterisi olan herkes kredi talepleri kabul edildikten sonra şubelere gitmeden kredilerini vadesiz hesaplarına aktarabilmektedir. Müşterilerine birçok avantaj sağlayan Odeabank aracılığı ile çekeceğiniz kredi için uygun faiz oranlarından yararlanmanız mümkündür. Vade miktarına göre değişim göstermeyen faiz oranları bir çok müşteriyi sevindirmektedir. Ayrıca kredi notu yüksek olan müşteriler daha düşük faiz oranlarından yararlanarak adeta ödüllendirilir. Odeabank faiz oranları %1.35, %1.39, %1.55, %1.59, %1.79 olarak değişmektedir. Kredinizi hangi faiz oranından çekeceğinizin kredi skorunuza göre belirlendiği unutulmamalıdır. Ayrıca dilediğiniz tutarı aşağıdaki linke tıkladıktan sonra belirtilen alana girerek daha ayrıntılı bir şekilde faiz oranlarını ve ödeyeceğiniz miktarı görüntüleyebilirsiniz.

Odeabank Kredi, Faiz ve Avans Hesaplama araçlarına ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ!

4) ING Bank İhtiyaç Kredileri Faiz Oranları

ING Bank kredi kullanmak isteyen müşterilerine büyük destekler sunmaktadır. Bunlardan birisi de kredi notu 1850 ve üzeri olan müşteriler içindir. Bu müşteriler yalnızca %1.09 faiz oranıyla kredi çekebilmektedir. Yani 10.000 TL kredi çeken bir kişinin 48 ay vade ile aylık ödemeleri 281,85 TL olurken yıllık toplam maliyet oranı ise %17,1959 olmaktadır. Kredi notu 1800-1849 arasında olanlar %1.14, 1750-1799 arasında olanlar %1.19, 1700-1749 arasında olanlar %1.24, 1600-1699 arasında olanlar %1,29 faiz oranından yararlanabilmektedir. ING Bank’ın bu faiz oranları 31 Mart 2017 tarihine kadar geçerli olan bir kampanya olup kampanya sonrasında ki taleplerde faiz oranları değişecektir.

5) Denizbank İhtiyaç Kredileri Faiz Oranları

Denizbank aracılığı ile sadece TC kimlik numaranızı ve cep telefon numaranızı kullanarak ihtiyaç kredisine başvurmanız mümkündür. Bu sayede şubelerin sıkıcı sıralarından kurtulacağınız gibi zaman da kazanmış olursunuz. Denizbank faiz oranları vade miktarına göre değişkenlik göstermektedir. 10 bin TL’lik bir kredi için 12 aya kadar olan vadelerinizin faiz oranı %1,55 olurken aylık taksit tutarınız 937 TL olmaktadır. 24 aya kadar olan vadeleriniz de %1,64 faiz oranıyla taksit tutarınız 527 TL olmakta, 36 aya kadar olan vadelerinizin faiz oranı %1,69 taksit tutarı ise 394 TL olmakta, 48 aya kadar olan vadelerinizin ise faiz oranı %1,69 olarak kalıp aylık taksit tutarınız ise 328 TL olmaktadır. Faiz oranları ve yapacağınız ödemelerle ilgili aşağıda verilen linki tıklayarak Denizbank hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz.

Odeabank Kredi Hesaplama araçlarına ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ!

6) İş Bankası İhtiyaç Kredileri Faiz Oranları

İş Bankasında şu an var olan kampanyayla beraber sigortalı 25.000 TL ve üzeri kredi için 1-48 ay vadeli faiz oranı asgari %1.16, 3.000’den 25.000 TL’ye kadar olan krediler için ise faiz oranı %1.24 olarak belirlenmiştir. 3.000-25.000 arası sigortasız kredi faiz oranı ise %1.30, 25.000 ve üzeri faiz oranı ise %1.22 olarak belirlenmiştir.

İş Bankası KRedi Hesaplama araçları için BURAYA TIKLAYINIZ!

7) Vakıfbank İhtiyaç Kredileri Faiz Oranları

3 ila 48 ay arasında vade imkanı sağlayan Vakıfbank’ta faiz oranları vade sayısına göre değişmektedir. %1.30, %1.40, %1.75 gibi faiz oranlarıyla Vakıfbank’tan kredi kullanmanız mümkün olmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Vakıfbank internet sitesi veya şubelerine başvurmanız yeterli olacaktır. Ayrıca 0850 222 0 724 numaralı Çağrı Merkezinden de bilgi alabilirsiniz.

Scroll to Top