Bayram Kredisi Veren Bankalar

Son yıllarda bankalardan alınan krediler oldukça meşhur. Eskiden bir şeye sahip olmak için uzun yıllar boyunca para biriktirmemiz gerekirdi. Artık bir şeye sahip olmak için uzunca süre beklememize gerek yok. Bankalardan farklı farklı türlerde alınan krediler sayesinde istediğimiz şeye hemen sahip olabiliyoruz. Günümüzdeki bankalar taşıt, konut, ihtiyaç kredileri gibi alanlarda krediler vermektedir. Bu kredilere sahip olmak için de bankalar bazı özellikler aramaktadırlar. Bu özellikler ya da şartlar her bankanın kredi politikası doğrultusunda değişmektedir. Bu yüzden kredi almak istediğiniz bankanın kredi politikasını önceden öğrenip kredi talebinde bulunmak oldukça sağlıklı bir davranış olacaktır. Ülkemizde kredi veren bankaların ortak olarak koştukları şart kredi çekmek isteyenlerin en az asgari ücret düzeyinde düzenli gelire sahip olması gerekliliğidir. Bu şartın yerine getirilmesi büyük önem taşımaktadır. Bunun nedenini şöyle açıklayabiliriz. Bankalar kredi verecekleri kişilerin düzenli gelire sahip olmasını istemelerindeki temel neden kişilerin kredi taksitlerini düzenli olarak ödeyeceklerine emin olmak istemeleridir. Eğer bir kişi düzenli gelire sahip değilse bu durumda kredi taksitlerini de düzenli olarak ödeyemez. Bu durum bankalar için büyük bir problemdir. Bu yüzden kredi başvurusu yapmış kişilerden mutlaka son 6 aya ait düzenli bir gelir elde ettiğine dair belge isterler. Ayrıca bazı bankalar ise hayat sigortası şartı da koşmaktadır. Bu şart ise eğer kredi alan kişi bir kaza yada hastalıktan ötürü krediyi ödeyemez hale gelirse, bu durumda kredinin kalan taksitlerinin tahsilatını hayat sigortası üzerinden yapmaktır. Bu tür şartlar dahilinde bankalar konuttan ihtiyaç kredisine varan farklı alanlarda müşterilerine kredi vermektedir. Bu alanlardan biri de ihtiyaç kredisi kapsamında verilen Bayram Kredi’leridir. Gelin aşağıdaki yazıda sizlere biraz bayram kredisinden ve bayram kredisi veren bankalar dan bahsedelim.

Bayram Kredisi Nedir?

Ülkemizde dini ve resmi bayramlar vardır. Bu bayramlar tüm kurum ve kuruluşlarda tatil verilmek usulü  ile de kutlanır. Özellikle 3 ve 4 gün boyunca süren dini bayramlar haftanın diğer günlerine veya hafta sonuna da eklenerek 7 veya 9 günlük bayram tatilleri yapılmaktadır. Bu bayram tatili dileyen sevdikleri ile geçirenler, dinlenmek üzere tatile çıkanlar yahut dini veya resmi gereklilikleri yerine getirmek isteyen kişiler tarafından değerlendirilir. Dini bayramlarımızdan olan Kurban bayramında dini vazifeyi yerine getirmek amacı ile kurban kesmek isteyen ya da resmi tatil verildiğinden tatile gitmek isteyen kişilerin her zaman hazırda parası bulunmayabiliyor. Bu durumun sıkıntısını bilen bankalar ise bu tarihlerde yaptıkları kampanyalar ile müşterileri kredi çekmek konusunda şevklendirir. Bankalar bayramlarda insanların maddi yükünü hafifletmek amacı ile düşük faizli kredi, hızlı kredi, düşük miktarlı kredi ya da günlük ödemeli kredi gibi birçok farklı türde kredi kampanyaları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Bayram kredisinin verilmesi ile ilgili televizyon, radyo veya sosyal medyada birçok reklam görmemiz mümkündür. Bu tür reklamları da özellikle bayram haftasının yaklaşmasıyla birlikte görürüz. Ülkemizde bulunan yaklaşık 50 banka tarafından özellikle bu tarihlere denk gelen kampanyalar sayesinden müşteriler bayram sürecini daha memnun geçirebiliyor. Genel olarak bayram kredisi ihtiyaç kredisi kapsamındadır. Bu kredi müşteriye nakit olarak verilir. Belirlenen vade süresi içinde de ödenmesi istenmektedir.

Bayram Kredisi Nasıl Alınır?

Ülkemizden hizmet veren 50’den fazla banka her yıl bayram ve tatil zamanlarında yaptıkları ürün hizmeti ve kampanyaları ile bireylerin dikkatini çekmektedir. Bu tarihlerde insanların nakit ihtiyacına cevap vermesi amacı ile ”bayram kredileri” verilmektedir. Ayrıca her yıl bayram kredileri için belirlenmiş olan kredi politikaları değişebilmektedir. Kredinin ödeme seçenekleri, vade süreleri ve faiz oranları bankaya bağlı olarak değişmektedir. Bu yüzden bayram kredisi alınacak bankayı seçmeden önce bankanın kredi politikasını kontrol etmek önemlidir. Daha sonra bayram kredisi için seçtiğiniz bankaya gidip başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu tür krediler verilirken çok fazla şart aranmamakla beraber; Kredi notu durumu oldukça önemlidir. Kredi notu düşük olan ya da sicili bozuk olan kişilerin bayram kredisi başvuruları her zaman olumlu sonuçlanamaz. Çünkü kredi notu düşük olan kişiler kredi almak istediğinden; bankalar verdikleri kredinin taksitlerinin düzenli ödenmemesi ihtimalinden dolayı bankalar çekimser davranabilirler. Bu yüzden başvuru sırasından bu ihtimalleri gözetin. Eğer kredi başvurusu uygun ise aynı gün içinde bayram kredisini alabilirsiniz.

Bayram Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Bayram haftası gelirken bankalarda kalabalıklaşır. Bayram kredisi çekmek için gelen insanlar yeni kampanyalardan faydalanmak isterler. Bu amaçla diğer kredilerden farklı olarak sadece bayrama özel hazırlanan krediler ile müşteriler bayram arefesinde maddi açıdan hafifler. Bankaların en çok sağladığı bayram kredisi çeşidi olarak günlük olarak hazırlanan vade seçenekleri bulunmaktadır. Bu kredi türünde müşteriler sadece günlük 15 TL gibi cüzi bir rakam ödeyerek ve 3 ay erteleme seçeneği ile bu krediyi çekebilmektedir. Bu tür bir kredi politikasını birçok bankada görmekteyiz. Bayram kredisi veren bankaların bazıları şöyledir; Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası, Finansbank, Vakıfbank, İş Bankası, Halk Bankası, Denizbank ve Garanti Bankası’dır.

Ziraat Bankası Bayram Kredisi;  Ziraat Bankası Bayram Kredisi oldukça düşük faiz oranları ile 2016 yılında tercih edilen bankadır. Ziraat Bankası, bayram kredisi alan kişiler 3 ay vade ile kredi vermektedir. Bu kredi 500 TL’den başlayarak 30.000 TL’ye  kadar çıkmaktadır. Aynı zamanda bayram kredisi faiz oranı ise % 1.37 olarak belirlenmiştir.

Finansbank Bayram Kredisi; Finansbank’tan bayram kredisi almak isteyen kişilere 60 aya kadar vade ve 1,79 faiz oranında 2.000 TL’ye kadar kredi fırsatı sunmaktadır.

İş Bankası Bayram Kredisi; Bayram kredileri için özel dosya masrafı almayan ve her yıl ise değişen düşük faiz oranları ile 10.000 TL’ye kadar kredi vermektedir.

Denizbank Bayram Kredisi: Denizbank’tan bayram kredisi almak isteyen kişiler 10.000 TL’den başlayarak 50.000 TL’ye kadar kredi talep edebilmektedirler. Bu bayram kredileri % 1,69 faiz oranındadır.

Garanti Bankası Bayram Kredisi; Bayram kredisi tutarı 3.000 TL den başlar ve % 0,38 faiz oranı 12 ay vade ile ödenmektedir.

Halk Bank Bayram Kredisi; Adını verdiği erken gelen bayram kredisi kampanyası ile 3.000 TL kredi tutarı,  12 ay vade ve % 0,75 faiz oranı ile müşterilerine sunmaktadır.

Vakıfbank Bayram Kredisi; Adı Vakıfbank geleneksel bayram kredisi olan ve kredi tutarı 3.000 TL’den başlamaktadır. 12 ay vade seçeneği ve % 0,62 faiz oranı ile hizmet vermektedir.

Yapı Kredi Bayram Kredisi; Masrafsız kredi olarak bilinen ve kredi tutarı 3.000 TL’den başlayan bayram kredisidir. 12 ay vade ve % 1,09 faiz oranı ile bayram kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır.

Ziraat Bankası Bayram Kredisi Almak İçin TIKLAYINIZ!

Finans Bank Bayram Kredisi Almak İçin TIKLAYINIZ!

İş Bankası Bayram Kredisi Almak İçin TIKLAYINIZ!

Deniz Bank Bayram Kredisi Almak İçin TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası Bayram Kredisi Almak İçin TIKLAYINIZ!

Halk Bank Bayram Kredisi Almak İçin TIKLAYINIZ!

Vakıf Bank Bayram Kredisi Almak İçin TIKLAYINIZ!

Yapı Kredi Bayram Kredisi Almak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz