Fibabanka Klasik Kredi Kartı Limit Arttırma

Fiba banka

Kredi kartları hayatımıza o kadar hızlı bir şekilde nüfus etti ki kredi kartlarının olmadığı bir hayat düşünemez olduk. Sağladıkları taksit avantajları ve ödeme kolaylıkları sayesinde alışverişlerimizde ilk tercihimiz olan kredi kartları, çoğu zaman hayatımızı kolaylaştıran önemli bir araç olarak görülüyor. Çünkü hızlı ve kolay bir şekilde nakit para taşıma zorunluluğumuzu ortadan kaldırarak alışveriş yapmamızı sağlıyor. Elbette kredi kartlarını kullanarak alışveriş yapmak ne kadar kolay ve güzel olsa da sınırsız bir şekilde harcama yapamıyoruz. Her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi kredi kartlarının da bir limiti var. Bu limit kredi kartı çıkartılırken kullanıcının gelir durumu, kredi notu gibi özelliklere bakılarak belirleniyor. Peki gelirimiz yükseldiğinde doğal olarak harcamalarımız arttığında, kredi kartımızın eski gelirimize göre belirlenmiş olan limiti yeterli geliyor mu? Tabii ki gelmiyor. Almak istiyoruz, yeterli paramız var ancak kredi kartımızın limiti bize engel oluyor. Böyle bir durumla karşılaştığınızda yapmanız gereken tek şey kredi kartının limitini arttırmak. Limit arttırma koşulları her banka için hemen hemen aynı olsa da limit arttırma konusu ile ilgili ayrıntılar her banka için farklılık gösteriyor. Bu yazımızda Fibabanka klasik kartının limitinin nasıl arttırıldığı ile ilgili bilgiler yer alıyor.

Fibabanka Klasik Kredi Kartı Özellikleri

Fibabanka klasik kredi kartı bonus altyapılı olan diğer üç kredi kartından (Fibabanka bonus klasik, Fibabanka bonus gold veFibabanka bonus platinum) farklı olarak ücretsiz ve bonus özelliği olmayan bir kredi kartıdır. Fibabanka klasik kredi kartı ile yurt içinde ve yurt dışında nakit çekimi yapabildiğiniz gibi alışverişlerinizi de kartınızı kullanarak kolaylıkla yapabilirsiniz. Aynı zamanda hiçbir ücret ödemeden birden fazla kişiye ek kart çıkartabilirsiniz. Fibabanka klasik kredi kartının bütün bu ayrıcalıklarının dışında limiti çok yüksek değildir.

Fibabanka klasik kredi kartına başvurmak isterseniz, Fibabanka şubeleri, Fibabanka internet bankacılığı ve Fibabanka telefon bankacılığı gibi başvuru kanallarını kullanabilirsiniz. Size en yakın Fibabanka şubesine sizden istenen belgeler ve nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek müşteri temsilcisine başvuru talebinizi bildirebilirsiniz. Bu belgelerin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bankanın yaptığı inceleme sonucu belgelerde bir hata tespit edilirse başvurunuz kabul edilmeyecektir. Aynı zamanda Fibabanka’nın resmi internet sitesine girerek kredi kartı başvuru sayfasından gerekli bilgileri doldurup başvurunuzu kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Şubeden yapacağınız başvuruda olduğu gibi internet bankacılığı aracılığıyla yapacağınız başvuruda da dolduracağınız formda yer alan bilgilerin doğru olması önemlidir. Bu başvuru kanallarının dışında 444 88 88 numaralı çağrı merkezini arayıp müşteri temsilcisine talebinizi bildirerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti Nedir?

Kredi kartı limiti kredi kartınızla yapacağınız alışverişlerinizde harcama sınırını belirten bir değerdir. Bu harcama sınırı dahilinde istediğiniz kadar alışveriş yapabilirsiniz ancak bu harcama limitini aşarsanız belli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Kredi kartının limiti belirlenirken göz önünde tutulan en önemli faktör gelir düzeyidir. Kredi kartı limitiniz sizin gelir düzeyinizle doğru orantılı olarak belirlenir. Yani geliriniz ne kadar yüksekse limitiniz o kadar yüksek olur. Bunun sebebi ise, doğal olarak banka kendini garantiye almak ister. Gelir düzeyi düşük olan birine çok yüksek limitli bir kredi kartı verirse bilinçsiz kullanım durumunda kişinin maddi düzeyini aşan borçlar söz konusu olabilir. Bunun gibi bir durumda hem banka hem de müşteri mağdur hale gelir. Bunu önlemek için de kişinin borcunu ödeyebileceği kadar limit belirlenir. Kredi kartı limiti belirlenirken önemli olan bir diğer faktör de kişinin kredi notudur. Kredi notu müşterinin daha önceki borçlarını zamanında ödeyip ödememesine, harcama durumunuza veya düzenli ödemelerinizi yapıp yapmadığınıza göre belirlenir. Kredi notu faktörünün önemli olmasının sebebi de yine bankanın kendini garantiye almak istemesidir. Daha önceki ödemelerin nasıl yapıldığı, banka için gelecekteki ödemelerini nasıl yapacağının bir referansıdır. Bu yüzden kişinin yüksek limitin bazı olumsuzluklarının altından kalkabileceğinden emin oldukları zaman kredi kartının limitini yükseltirler. Yani kredi notunuz yüksekse kredi kartınızın limitini rahat bir şekilde yükseltebilirsiniz. Ancak kredi notunuz düşükse banka limit arttırma talebiniz ile ilgili olarak başka bir takım belgeler de talep edebilir.

Fibabanka Klasik Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Fibabanka klasik kredi kartı kullanıcıysanız ve limit arttırma talebinde bulunmak istiyorsanız başvurabileceğiniz farklı yollar bulunmaktadır. Bunlardan biri Fibabanka şubeleridir. Size en yakın Fibabanka şubesine giderek limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Talebiniz gerekli şartları yerine getiriyor olmanız durumunda hemen işleme alınacaktır. Bir diğer başvuru kanalı ise 444 88 88 numaralı Fibabanka çağrı merkezidir. Fibabanka çağrı merkezini arayarak sesli yanıt sistemiyle veya sizinle ilgilenen müşteri temsilcisiyle görüşerek kredi kartı limitinizi arttırma talebinizi belirtebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, gelir durumunuz arttırmak istediğiniz miktar ile doğru orantılı ise ve de kredi notunuz yüksekse talebiniz hemen işleme konulacaktır.

Scroll to Top