Garanti American Express Kredi Kartı Başvurusu

Garanti Bankası 1

Kredi kartları hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Bize günlük sağladığı avantajların yanında bazı özel kredi kartlarının kullanıcısına sağladığı özel ayrıcalıklar sebebiyle de alışverişlerimizde ve harcamalarımızda sıklıkla kullanıyoruz. Hatta günümüzde kredi kartları bizim için neredeyse bir zorunluluk haline geldi. Elbette kredi kartı kullanımının bu önlenilemez yükselişi bankalar arasında rekabete neden oldu. Her banka farklı farklı çeşitlerde, farklı özelliklere sahip kredi kartları çıkartıyor. Artık çok fazla bankanın farklı farklı kredi kartları var. Garanti Bankası da bunlardan bir tanesi ve kredi kartı başvurusunda önde gelen bankalardan.

Garanti Türkiye’nin önde gelen banka kuruluşları arasındadır ve ülke çapında ürünleri ve hizmetleri en çok tercih edilen bankalardan biridir. Üstün bankacılık hizmetiyle herkesin ihtiyaçlarının karşılığını bulduğu geniş bir hizmet alanına sahip olan Garanti Bankası ülkemiz özel banka kuruluşları arasında 2. en büyük bankadır. Aynı zamanda müşterisi için ürün ve hizmetler açısından geniş bir yelpaze sunar. Çok avantajlı ve çok özel imkanları olan çeşitli ürünler geliştirmiştir. Garanti Bankasının American Express ortaklığının bir sonucu olan American Express kredi kartı da bunlardan bir tanesidir.

Garanti American Express kredi kartı nedir?

Garanti American Express kredi kartı Garanti Bankası ve American Express ortaklığı ile faaliyete geçmiş bir kredi kartıdır. American Express dünyanın en büyük kredi kartı şirketidir. Çok eski ve köklü bir kuruluş olan American Expressin merkezi New York’tadır.  American Express kredi kartlarını dünyanın en büyük şirketleri kullanır ve tüm dünyada Amex olarak bilinir. Türkiye’de American Express kerdi kartlar Garanti Bankası’ndan alınabilir. Garanti bankası ile American Express’in bu ortaklığı Garanti Bankasına büyük bir ün getirmiş ve de kullanıcı gözündeki değerini daha da arttırmıştır. American Express ile yapılan bu ortaklık geçekten büyük bir başarıdır. Bahsettiğimiz gibi American Express çok büyük bir kuruluştur ve kredi kartlarıyla birlikte seyahat çekleri ile ünlüdür.

Garanti American Express kredi kartının özellikleri

Garanti American Express kredi kartı kullanıcısına ciddi anlamda avantajlar ve imkanlar sağlar. Örneğin; American express kredi kartınız ile Selects üyesi Türkiyen’in en özel restoran, otel, araç veya yat  kiralama gibi hizmet veren noktalarında %20 ile %10 arasındaki indirimlerden faydalanabilirsiniz. Bu noktalarda kazandığınız indirimlerinizden bir yıl içerisinde kartlarınızla toplamda 10.000 TL indirim kazanabilirsiniz. Bir restoran Selects olmasa bile tüm yurt içi ve yurt dışı restoranlardan %5 otellerde ise %3 oranlarında indirim fırsatından yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda selects noktası olamayan otellerde ve restoranlarda faydalandığınız indirim ayrıcalığından bir hesap özetinde 150 TL, yılda ise 1800 TL indirim kazanabilirsiniz. Aynı zamanda ödül programı olan membership rewards ile yaptığınız alışverişlerinizden ve harcamalarınızdan puan kazanırsınız.

American express kredi kartının sağladığı bir diğer avantaj ise, seyahatlerinizi planlayabileceğiniz, sanat veya spor etkinliklerinde bilet temin edebileceğiniz ve çikolata, hediye temini gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yedi gün yirmi dört saat hizmet veren Seyahat ve Concierge hizmetidir. Bu hizmet sizin kişisel asistanınız gibidir ve de seyahatlerinizde kendinizi ayrıcalıklı ve özel hissetmenizi sağlar. Garanti American express kredi kartının yıllık ücreti 75 USD olarak belirlenmiştir. Garanti Bankasına bağlı üç çeşit American express kartı vardır: American express card, American Express Gold Card ve The Platinum Card.

Garanti American Express kredi kartına nasıl başvurulur?

Garanti American Express kredi kartın için başvuruda bulunmak isterseniz öncelikle çevrenizde bulunan herhangi bir  Garanti Bankasına giderek başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Başvuru talebi sırasında nüfus cüzdanınızın yanınızda bulunması gerekmektedir. Ancak artık kredi kartı başvurusu için şubeye gitmek pek tercih edilen bir yöntem değil. Bunun sebebi ise insanların daha kolay yöntemler arıyor olması.

Şubeye gitmekten çok daha kolay ve zahmetsiz olan özel bankacılık hattını kullanarak da başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey 444 0 333 numaralı telefonu arayıp gerekli adımları takip ederek başvuru talebinde bulunabilirsiniz.

Teknoloji çağındayız ve artık çoğu bankacılık işlemlerini internetten gerçekleştirebiliyoruz. Garanti Bankası da teknolojik altyapısı oldukça gelişmiş bir banka. Elbette ki müşterilerine hiç bir yere gitmeden çaba harcamadan sadece bir kaç adımla işlem yapma imkanını sundu.

Yani Garanti express kredi kartına başvuru kanallarından bir tanesi de internettir. Eğer aranti express kredi kartına internet üzerinden başvuru yapmak isterseniz, Garanti Bankasının internet şubesine girip kartlar menüsünden American express kredi kartını seçerseniz karşınıza gelen sayfadan “başvur” bağlantısına tıklayıp başvuru formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Bu formda sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurursanız ve aksi bir durum olmadıkça başvurunuz kabul edilecektir.

Başvurunuz işleme alındıktan sonra belli bir süre değerlendirmeye alınır. Bu değerlendirme sonucunda başvuru sonucunuz size mesaj yoluyla iletilir.

Scroll to Top