Garanti Bankası Sabit Faizli Ev Kredisi

garanti bankasi

Garanti Bankası, günümüzde müşteri odaklı çalışan verdiği hizmetlerle memnuniyetleri üzerinde toplayan, ülkemizde en büyük özel bankalardan biridir. Bireylerin birincil ihtiyaçları arasında yer alan barınma, nakit parası olmayan bireyleri kredi çekimine itmiştir. Bankalardan ev kredisi alacak bireyler doğal olarak bankalara başvurup bu ihtiyaçlarını gidermektedirler. Tabii ki bu başvuruları yapacak bireyler bankaları araştırarak kendilerine en uygun şartlı olanı seçmektedir. Garanti Bankası bu tercih listesinin en üstünde yer alan bir banka olarak ev alacak müşterilerine sabit faizli ev kredisi sunmaktadır. Garanti Bankası sabit faizli ev kredisi nedir, özellikleri nelerdir, nasıl başvurulur vb. konular hakkında detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. 

Garanti Bankası Sabit Faizli Ev Kredisi Nedir?

Sabit faizli ev kredisi, Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu kredi ödemenizi yaparken taksit miktarlarınızın hiç değişmeyerek aynı kaldığı bir kredi türüdür. Kredi alırken belirttiğiniz vade talebi sonucunda en uygun faizle beraber ödeme tutarlarınız belirlenir ve hayalinizdeki eve kolayca kavuşabilirsiniz.

Garanti Bankası Sabit Faizli Ev Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Her kredi türü kendi hatları çerçevesinde bazı özellik ve kriterlere sahiptir. Sabit faizli ev kredisinin özellikleri ise şu şekildedir:

 • Almış olduğunuz ev kredinizi TL cinsinden kullanabilirsiniz.
 • Kredi için maksimum sunulan vade sayısı 240 aydır.
 • Ödeme planınızı kendinizin belirlemesi mümkündür.
 • Kredinizi kullanım anında uygulanan faiz oranı Garanti’de geçerli olan Sabit Fazili Mortgage’dir.
 • Almış olduğunuz sabit faizli kredinizi erken ödeme yapmanız durumunda ödediğiniz anaparanın %2’si erken ödeme ücreti tahsil edilir.
 • Sabit faizli ev kredisi için aldığınız evin tapusu ipotek olarak alınır. Ayrıca genellikle kefil koşulu aranmamakla birlikte gerekli durumlarda kefil talep edilmektedir.
 • Almak istediğiniz ev için ekspertizin belirlediği değerin %80’i kadar kredi kullanabilme imkanınız vardır.
 • Kredi ödemelerinizde 1 yada daha çok taksiti erken ödemeyi talep ettiğiniz taktirde, eğer kalan vade sayınız 36 ayı aşmıyor ise ödenen anapara tutarının %1’ini, 36 ayı aşıyor ise %2’sini geçmeyecek şekilde masraf talep edilir.

Yukarıda maddelenen özellikler eğer size uyuyor ise sabit faizli ev kredisine başvurarak hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz.

Garanti Bankası sabit faizli ev kredisi için belirlenen faiz oranları ise 36-240 ay için %1,19’dur.

Garanti Bankası Sabit Faizli Ev Kredisine Nasıl Başvurulur?

Garanti Bankası’ndan sabit faizli ev kredisi almak istiyor iseniz size en yakın Garanti Şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Ancak bu kredi türüne başvurmak için sizden bazı belgeler istenir. Bu belgeler ile şubeye gittiğinizde başvurunuz hemen başlatılacaktır. Bu kredi için istenilen başvuru belgeleri şu şekildedir:

 • Banka görevlisinin size vereceği Başvuru Formu,
 • Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi,
 • Serbest çalışıyor iseniz vergi levhası, son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu,
 • Ücretli çalışan iseniz şirketin mali durumuna ait belge ile ortaklık yapısını gösterici belge,
 • Ev kredisi için söz konusu konuta ait kat mülkiyet tapusu veya kat irtifakı tapusu ve yapı kullanım izin belgesi, inşaat ruhsatının fotokopisidir.

Belirttiğimiz belgeler ile en yakın Garanti şubesine giderek sabit faizli ev kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Size en yakın Garanti Şubesi için TIKLAYINIZ!

Ayrıca Garanti Bankası’nın resmi web sitesi üzerinde sabit faizli ev kredisi için başvuru formu vardır. Bu başvuru formunu doldurarak banka görevlilerinden biri ile iletişime geçebilir, gerekli bilgileri alabilirsiniz. Bu başvuru formuna T.C. Kimlik Numaranız, Adınız, Soyadınız, Cep telefon numaranızı eksik ve doğrusuz bir şekilde girerek doğrulama kodunu da yazdığınızda ön başvurunuzu gerçekleştirmiş olursunuz. Böylece banka görevlisi en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

Garanti Bankası sabit faizli ev kredisi başvuru formu için TIKLAYINIZ!

Son olarak yine Garanti Bankası’nın mortgage(ev kredisi) sitesi üzerinden hesaplama aracı ile almak istediğiniz sabit faizli ev kredisini hesaplayabilirsiniz. Almak istediğiniz kredi tutarını, vade sayısını, kredi tarihini vb. bilgilerinizi girdiğinizde karşınıza gelen ekranda kredi tahsis ücreti, ekspertiz ücreti ve taşınmaz rehin ücretleri ile beraber kredinize ait faiz miktarını, ödemeniz gereken tutarları görebilirsiniz.

Sabit faizli ev kredisi hesaplama aracı için TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası günümüzde çok önemli olan konut kredisi için ayrı bir web sitesi oluşturmuş ve her türlü konut kredisi için detaylı bilgileri vermiştir.

Garanti Bankası Mortgage sayfası için TIKLAYINIZ!

Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu hem ev kredileri hem diğer tüm krediler hem de vermiş olduğu birçok hizmet hakkında detaylı bilgi almak için garanti.com.tr adresini ziyaret edebilir veya 444 0 333 – 0850 222 0 333 numaralı telefonlardan banka temsilcisi ile görüşerek istediğiniz konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ev kredisi için en çok sorulardan biri olan inşa halindeki konutlara kredi alabilir miyim sorusunun cevabını kanunda bu haldeki konutlar için kredi alımını kısıtlayıcı bir şey olmadığı için kredi alımı mümkün cevabını verebiliriz. Bankanın inşa halindeki konut için istediği belgeleri sağladığınız taktirde kredi almanız mümkündür.

Scroll to Top