İş Bankası Maximiles Kredi Kartı Limit Arttırma

Kredi Kartı Limiti Arttırma

Türkiye İş Bankası gerek hali hazırda müşterisi olan kişilere gerek ise henüz müşterisi olmamış olan kişilere kendi bankalarını kullanarak işlem yapmaları için birbirinden farklı fırsatlar sunmaktadır. Türkiye İş Bankası bu sebeple farklı özelliklere sahip olan kredi kartları sunmuştur. Maximiles kredi kartı özellikle uçak bileti satın alma ve mil kazanma gibi işlemler için biçilmiş kaftandır. Her ne kadar hayatı sınırları olmadan yaşamak güzel olsa da bu kredi kartlarının da çeşitli limitleri bulunur. Bu yazımızda İş Bankası Maximiles Kredi Kartı Limit Arttırma işlemlerinden bahsedeceğiz.

Kredi Kartı Limiti Nedir?

Kredi kartı limiti nakit çekme ve alışveriş gibi işlemlerde müşteriler tarafından kullanılabilecek olan azami tutarı belirtir. Bu limitin aşılması durumunda bireylere limit aşımı faizi uygulanır. Türkiye İş Bankası da diğer birçok banka gibi gerek şahıs gerek ise bayi kart kullanıcılarına limit aşım komisyonu uygular. Bu komisyon miktarı da limiti aşan tutarın %5’i olarak biliniyor. Kredi kartı limitinin belirlenmesi için bireylerin sahip olduğu gelire bakılmaktadır. Kredi kartı başvurusu yapan bireyler yasal mevzuatlar çerçevesinde çeşitli belgeleri bankaya sunması gerekiyor. Bu belgelerden belki de den önemlisi gelir belgesi oluyor. Bu belgeye sahip olan kişiler gelirlerini kanıtlayabilir ve buna göre belirlenecek olan kredi kartı limitini öğrenebilir. Yasal mevzuat gereğince hangi bankadan kredi kartı alınırsa alınsın kredi kartı limiti kredi kartına sahip olan kişinin kredi kartına sahip olduğu ilk yıl aylık ortalama net gelirinin 2 katından ve devam eden yıllarda aylık ortalama gelirinin 4 katından fazla olamayacaktır.

İş Bankası Maximiles Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır?

Herhangi bir banka tarafından belirlenmiş olup nakit çekim ya da alışveriş gibi işlemlerde müşterilerin harcayabilecekleri sınırı belirlemiş olan en üst tutar yani kredi kartı limitini aşan kişilerin ödemek ile yükümlü oldukları limit aşım faizi genellikle bireylerin kredi kartı limitlerini arttırmak istemesiyle sonuçlanmaktadır. Böylelikle müşteriler diledikleri alışverişleri herhangi bir faiz fazlası ile ödemek ile yükümlü olmayacaktır.

Türkiye İş Bankası Maximiles Kredi Kartı Limit Arttırma işlemlerini gerçekleştirmek isteyen müşterilerin ise ellerinde çeşit çeşit yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki ve belki de en bilineni müşterinin kendisine en yakın Türkiye İş Bankası şubesine gitmesi olacaktır. Kendinize en yakın Türkiye İş Bankası şubesini bilmiyorsanız bunu gerek Türkiye İş Bankası resmi internet sitesinden, gerek Türkiye İş Bankası Telefon Bankacılığından gerek ise bir başkasından öğrenebilirsiniz. Daha sonra şubeye gidebilir ve Türkiye İş Bankası Maximiles Kredi Kartı Limit Arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Şubeye gidip sıra bekleme ve daha sonra işlemleri gerçekleştirmek sizlere meşakkatli geliyor ise aşağıda yer alan diğer yöntemleri de tercih edebilirsiniz.

Kredi kartı limiti arttırma işlemleri aynı zamanda Türkiye İş Bankası İnternet Şubesi üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için bireylerin ilk olarak Türkiye İş Bankası resmi internet sitesine giriş yapmaları ve daha sonra sağ üst köşede yer alan ticari ya da bireysel İnternet Şubesi butonlarından birine basması gerekecektir. Daha sonra ise T. C. Kimlik numarası, yabancı kimlik numarası ya da müşteri numarası ile şifre ya da geçici şifre kullanarak hesabınıza giriş yapmalısınız. Böylelikle İş Bankası Maximiles Kredi Kartı Limit Arttırma talebini bu yöntem ile birlikte kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeniz mümkün olur.

Bir başka yöntem ise Türkiye İş Bankası tarafından bilgisayar yerine akıllı telefonları tercih eden ve daha çok bu cihazlarla zaman geçiren kişiler için sunulmuştur. Bu yöntemde İş Cep Mobil uygulamasını kullanmanız yeterli olacaktır. Bunun için ilk olarak akıllı cep telefonlarında yer alan uygulama marketlerine giriş yaparak İş Cep Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirmeli ve biraz önce İnternet Şubesinde anlatmış olduğumuz gibi hesabınıza giriş yapmalı ve hemen ardından da İş Bankası Maximiles Kredi Kartı Limit Arttırma talebinde bulunmanız gerekiyor.

Türkiye İş Bankası aynı zamanda sizlere Telefon Şubesi yöntemi ile İş Bankası Maximiles Kredi Kartı Limit Arttırma talebinde bulunabilmeniz için bir fırsat vermiştir. Bunun için bireylerin Türkiye sınırları dahilinde bir numaradan ya da Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti üzerinden 0 850 724 0 724 numarasını araması gerekecektir. Bununla birlikte yurt dışında yaşamakta olan bireylerin bu numaranın başına +9 ekleyerek +90 850 724 0 724 numarasını arayarak kredi kartı limiti arttırma talebinde bulunması yeterli olacaktır.

Kredi Kartı Limit Arttırma Talebinden Sonra Ne Olur?

Türkiye İş Bankası kimi zaman kredi kartlarında limit güncelleme işlemi yaptığı için bu gibi durumlarda sizlere e posta ya da kısa mesaj yolu ile bildirim yapılmaktadır. Bu bildirim limit arttırımı için olabileceği gibi limit düşürme işlemleri için de geçerli olur. Dilerseniz kredi kartınız için yapılmış olan limit güncellemesine de itiraz edebilirsiniz. Bunun için de banka şubelerinden birine giderek yazılı bir dilekçe vermeniz gerekecektir. Böylelikle bir önceki limitinizi talep edebilirsiniz. Gerek sizler tarafından bilinçli bir şekilde talep edilmesi gerek ise banka tarafından güncellenmesi halinde dilerseniz limitinizi çeşitli şekillerde kontrol edebilirsiniz. Kredi kartı limitinizi öğrenmek istiyorsanız Telefon Bankacılığı, İnternet Bankacılığı ya da İş Wap ve İş Cep mobil uygulamalarını kullanabilmeniz mümkündür.

İş Bankası Maximiles Kredi Kartı Limit Arttırma talebinde bulunduysanız banka bir süreliğine bu talebi değerlendirecek ve daha sonra ise uygun görmesi halinde kredi kartı limitiniz arttıracaktır. Kredi kartı limiti arttırma talebiniz reddedildiyse bu durumun ardında çeşitli sebepler olabilir. Bu durumda ilk olarak dikkat etmeniz gereken şey Maximiles kredi kartınıza ait olan bir ek kartınızın olup olmadığıdır. Zira ortak ya da farklı limitlere sahip olan ek kartlar, asıl kartların limitlerini de engellemektedir. Bunun sebebi ek kartların, asıl kart hamiline dahil ediliyor olmasıdır. Eğer kredi kartı limitinizi ek kart sebebiyle arttıramıyorsanız dilerseniz ek kart limitini azaltabilir ve daha sonra asıl kart limitini arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Bununla birlikte kredi kartı limitinin en azından asgari ücretini zamanında ve düzenli bir şekilde ödemiyor, borçlarınızın geri ödemesini geciktiriyor ya da yeterli miktarda gerçekleştirmiyorsanız kredi kartı limiti arttırma talebinizin kabul edilmemesi mümkündür.

Türkiye İş Bankası Maximiles Kredi Kartı İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top