Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

en düşük fazile kredi veren bankalar

Çeşitli sebeplerden dolayı ekonomik açıdan sıkıntıya düştüğümüz zamanlarda genellikle bankanın yardımına koşarız. Bu tür durumlarda kimi insanlar farklı yollar denese de bankalar bu konuda en çok tercih edilen kuruluşlar olur. Bankalar ihtiyacımıza göre çeşitlenen birbirinden farklı birçok kredi sunar. İhtiyaç kredisi, araç kredisi ve konut kredisi gibi kredi ürünlerine çeşitli taksitler ve kredi tutarları ile bu oran ve vadelere göre belirlenecek olan faiz oranı ile sahip olmamız mümkündür. Fakat kredi alma işlemleri genellikle göründüğünden daha zordur. Öncelikle geçmiş bankacılık faaliyetlerinizde borçlarınızı düzenli bir şekilde ve zamanında ödemiş olmanız gerekir. Her ne sebeple olursa olsun borcunuzu geciktirmiş olmanız halinde bu kredi notunuza yansır. Bankalar kredi notu düşük olan kişilere genellikle kredi vermez, verse dahi kefil gibi şartlar öne sürer. Bununla birlikte bankalar verecekleri borcun geri dönüşünün olmasını da bekleyecektir. Bu sebepten dolayı da geliriniz bu noktada önemli bir rol oynar. Geliriniz ve hali hazırda olan borçlarınız göz önünde bulundurularak ödeme yapıp yapamayacağınız konusunda bir yargıya varabilecek olan bankalar bir karar varacaktır.

Bununla birlikte günümüzde giderek artan banka ve banka şubesi sayısı sebebiyle rekabet ortamı da iyiden iyiye kızışmaya başlamıştır. Bu da elbette müşterilerin lehine olacak şekilde ortaya çeşitli farklılıklar koymuştur. Bankalar hali hazırda ellerinde olan müşterilerini kaybetmemek ve aynı zamanda yeni müşteriler kazanabilmek için uygun kredi seçenekleri sunar. Hatta birçok banka kredi vereceği zaman kefil istememeye başlamıştır. Fakat gerekli incelemelerin yapılmasının ardından bu tür kredilerde dahi banka kefil isteme hakkına sahiptir. Zira banka için en önemli değerlendirme aracı kredi notudur. Kredi notu sistemi tüm bankacılık faaliyetlerinizi tek bir çatı altında toplayarak finansal geçmişinizin incelenmesiyle yapılan bir tür puanlamadır. Kredi notu ile birlikte bireylerin ne kadar kredi çekebileceği de bankalar tarafından belirlenebilir. Bugün ise sizlere kefilsiz ev kredisi veren bankalardan ve bu kredilere nasıl başvuru yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Kefilsiz Konut Kredisi Veren Bankalar

Kefilsiz konut kredisi vermekte olan birçok banka bulunuyor. Ülkemizde faaliyet göstermekte olan bankalar hemen hemen hepsi kefilsiz kredi veriyor. Fakat tüm bankalara ve bu bankaların sunmuş olduğu tüm kredilere ve bu kredilerin tüm özelliklerine değinmemiz pek mümkün değil. Bu sebeple sizlere birkaç bankadan bahsedecek ve bu bankalara kredi başvurusunda bulunma yöntemlerini anlatacağız.

Denizbank

Denizbank tarafından sunulmuş olan Denizbank Mortgage kredisi ile birlikte satın almak istediğiniz evin %80’i oranında kredi çekebilir kredilerinizi sabit faiz seçeneği ve eşit taksitler ile 25 yıla kadar varan aylık vade seçenekleri ile ödeyebilirsiniz. Bunun için ise aşağıda yer alan bağlantıya tıklamanız ve Denizbank Mortgage Kredi Başvurusu sayfasına gitmeniz gerekir. Sayfa açıldıktan sonra tek yapmanız gereken şey T. C. kimlik numarası ve cep telefonu numarasını girmek ve Kişisel Verilerin Korunması Kanununu okuduktan sonra ilgili kutucuğu doldurarak “Devam” seçeneğine basmak olacaktır. Bununla birlikte başvuru işlemlerinin devamında cep telefonunuza gönderilecek olan güvenlik kodunu bu işlemlerde kullanmanız gerekeceği için cep telefonunuzu yanınızda tutmanızda fayda var. Bu noktadan sonra işlemleri adım adım takip edebilir ve kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Denizbank Mortgage Kredi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası tarafından sunulmuş olan konut kredileri ile birlikte satın almak istediğiniz konutun ekspertiz tarafından belirlenmiş olan fiyatı üzerinden %80’i oranında kredi çekebilir, 120 aya kadar varan aylık vade seçeneklerinden faydalanabilir ve krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek tesis edildikten sonra gerekli görülmesi halinde de ek teminat istenir. Krediden faydalanılacak olan dönem boyunca konut, hayat ve zorunlu deprem sigortası yapılır. Ziraat Bankası konut kredisine başvurmak isteyen kişilerin Ziraat Bankası şubelerine gitmesi, Ziraat Bankası resmi internet sitesini ve bu internet sitesi üzerinden girilebilmekte olan İnternet Şubesini kullanması, Ziraat Bankası mobil uygulamalarını tercih etmesi, Ziraat Bankası Telefon Bankacılığını araması ya da Ziraat Bankası ATM’lerini kullanması mümkündür.

Türkiye Ekonomi Bankası

Türkiye Ekonomi Bankası tarafından sunulmuş olan konut kredisinden faydalanmak isteyen kişilerin ilk olarak aşağıda yer alan linke tıklaması gerekiyor. Daha sonra dört adımdan oluşmakta olan bu işlemin ilk adımını T. C. kimlik numarası ve cep telefonu numarasını girerek atmanız gerekiyor. Son olarak da güvenlik kodunu girmelisiniz. Bu noktada ABD ile Green Card bağlamında bir bağlantınız varsa “ABD ile herhangi bir bağlantınız bulunuyor mu?” sorusunu de Evet şeklinde cevaplayabilirsiniz. Daha sonra devam diyerek hangi konut kredisine başvurmak istediğinizi seçebilir ve işleminize devam edebilirsiniz. Üçüncü aşamada çalışma bilgileriniz, gelir bilgileriniz ve adres bilgilerinizi detaylı, eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekir. Son aşama ise ürün bilgilerini görebileceğiniz aşamadır. Bu şekilde konut kredisi başvurusunda bulunmanız mümkündür.

Türkiye Ekonomi Bankası Konut Kredisi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Vakıfbank

Vakıfbank Sarı Panjur adı altında birçok farklı konut kredisi sunuyor. Bu kredinin çeşidine göre başvuru yöntemi de değişiklik gösteriyor. Kimi konut kredilerin için banka şubelerine başvurmanız gerekse de kimi konut kredileri için internet üzerinden başvuru yapabiliyorsunuz. İnternet üzerinden kredi başvurusu için ise ilk olarak aşağıda yer alan linke tıklamanız gerekiyor. Daha sonra T. C. kimlik numaranızı girmeli, adınızı ve soyadınızı yazmalı, telefon numaranızı girmeli ve e posta adresinizi de yazdıktan sonra Vakıfbank şube bilgilerini olan il ve ilçe ve daha sonra şube yeri bilgilerini girmelisiniz. Son olarak da güvenlik kodunu yazarak “Gönder” seçeneğine basmalısınız. Kredi başvurusu kabul edilen kişilerin her halükarda bankaya gitmesi ve çeşitli belgeler götürmesi gerekecektir.

Vakıfbank Sarı Panjur Kredi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Akbank

Akbank tarafından sunulmuş olan birçok farklı konut kredisi seçeneği bulunuyor. Bu kredilerden birine internet üzerinden başvurmak istiyorsanız öncelikle aşağıda yer alan linke tıklamanız gerekecektir. Daha sonra T. C. kimlik numarası, cep telefonu numarası, kredi türü ve güvenlik kodu bilgilerini girmeniz ve “Devam” seçeneğine basmanız gerekiyor. Böylelikle kredi bilgilerini girecek, cep telefonunuza gönderilecek olan onay kodunu girecek ve başvuru işlemlerini sonuçlandıracaksınız.

Akbank Web Kredi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası kredisine anında başvurabilir, başvuru sürecinizi başlatarak istediğiniz aylık vade seçeneği ile ekspertiz tarafından belirlenecek olan değere göre belirli sınırlarda alabileceğiniz kredi tutarına karşılık gelen uygun faiz seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Türkiye İş Bankası Ev Kredisi için başvuru yapmak istiyorsanız ilk olarak aşağıda yer alan bağlantıya tıklamanız gerekiyor. Daha sonra T. C. kimlik numarası ve cep telefonu numarası bilgilerini girmeli ve doğrulama kodunu girerek bir sonraki aşamaya geçmelisiniz. Bu noktadan sonra ekspertiz, onay ve tapu aşamaları gelecektir. Bu adımları da takip ettikten sonra Türkiye İş Bankası şubesinin yolunu tutabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Ev Kredisi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top