Kredi Kartı Borcu Yapılandırılması Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Borcunun Ödeme Zamanı Geçerse Ne Olur

Bazen harcamalarımızı abartır ve fazlaca kredi kartı kartı kullanırız. Borçlar arttıkça artar, faizlerle borcunuz katlandıkça katlanır. Bu konuda da bankalar bu borcunuzu kapatabilmeniz için çeşitli imkanlar sağlayarak, borcunuzu ileriye dönük planlayarak yapılandırır.

Bu planlama borcunuzun miktarına ve gecikme durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle borcunuzu yapılandırma kararını verdikten sonra öncelikle bankanızla görüşmeniz gerekmektedir. Bankaların bu konuyla alakalı ayrıca oluşturdukları birimleri bulunmaktadır. Gerek telefon yoluyla gerekse bankanızın herhangi bir şubesine başvurarak yapılandırma işleminizi başlatabilirsiniz.

Ancak unutulmamalıdır ki, kredi kartı borcunuzu yapılandırmak için yapılacak her planlama yeni faizleri beraberinde getirmektedir. Bu noktada önemli olan faiz oranlarıdır. En düşük oranlı krediyi çekmek için iyi bir araştırma yapılmadır. Biz de bu yazımızda kredi kartı borcu yapılandırılması nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Borç Yapılandırma

Vakıfbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Vakıfbank müşterilerine kredi kartı borçlarını ödeyebilmelerini için “Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi” adıyla bir kredi imkanı sunmaktadır.

18 aya varan vadelerle, 20.000 TL’ye kadar çekebilme imkanı tanıyan bu krediyi aldığınızda, ister hemen şu anda isterseniz de 3 ay içerisinde ödemeye başlayabilirsiniz. Bankanın sunduğu bir diğer fırsat da isterseniz eşit taksitli ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.  İsterseniz de değişken taksitli ödeme planı ile ödeme planınızı kendiniz belirleyerek ne zaman ne kadar ödeyeceğinizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Bu kredinin faiz oranı ise, % 1,40, efektif yıllık faiz oranı ise % 22,1307 olarak belirlenmiştir.

Efektif Faiz Oranı: Bir yıl sonunda kazanılan faizin ve kredinin, yılın başlangıcındaki değerinin şu anki değerine oranıdır.

Bu krediye online olarak bir ön başvuru yaptıktan sonra şubelere giderek detaylarını görüşebilirsiniz. Aşağıdaki görselde belirtilen hemen başvur linkine, yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Resim1

Garanti Bonus Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Garanti bankası ise müşterilerine bu borçlarını ödeyebilmeleri için “Borç Taksitlendirme” işlemi adıyla bir fırsat sunmaktadır.

27.09.2016 tarihinde yayımlanan “Banka Kartları Ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik” kısmına eklenen madde ile bu tarihe kadar yapılmış olan alışverişlerdeki borçları kapsamakta olan bu madde ile, borcunuzun henüz ödenmemiş kısmı için “Borç Taksitlendirme” işlemi yapılabilmektedir.

Bu işlem için ekstra bir ücret talep etmeyen Garanti Bankası, talepte bulunulabilecek minimum bakiye 500 TL belirlerken, taksitlendirilebilecek miktar için bir üst limit belirlemeyerek müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca birden fazla Garanti kartınız var ise, diğer kartlarınız için de “Borç Taksitlendirme” işlemi talebinde bulanabilirsiniz.

Borcunuza ilişkin bu taksitiniz ekstrenizin asgari tutarına eklenerek her ay ekstrenize yansıtılarak tahsil edilecektir. Eğer borcunuzda bir gecikme yok ise banka, bu işlemi talep ettiğiniz taktirde kartınızı kullanıma açacaktır. Yani borcunuz olsa bile ödemeye devam ettiğiniz taktirde kartınız kullanıma açık olacaktır.

Borcunuzun vadesine göre faiz oranları Garanti bankası tarafından belirlenmiştir. Faiz oranları aşağıda belirtildiği gibidir:

 • 12 ay vade 1.99% faiz oranı
 • 18 ay vade 1.99% faiz oranı
 • 24 ay vade 1.99% faiz oranı
 • 30 ay vade 1.99% faiz oranı
 • 36 ay vade 1.99% faiz oranı
 • 42 ay vade 1.89% faiz oranı
 • 48 ay vade 1.89% faiz oranı
 • 54 ay vade 1.79% faiz oranı
 • 60 ay vade 1.79% faiz oranı
 • 66 ay vade 1.69% faiz oranı
 • 72 ay vade 1.69% faiz oranı

“Borç Taksitlendirme” işlemini başlatabilmeniz ve talebiniz bankaya iletebilmeniz için tek yapmanız gereken Garanti Şubelerine bizzat başvurmanız veya 444 0 333 Alo Garanti hattına ulaşmanız!

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Ziraat Bankası da müşterilerine borç yapılandırma imkanı sunmaktadır. Ancak Ziraat Bankası bu konuda mağdur olan müşterilerine özgü bir uygulama ve plan belirlediği için hali hazırda sitelerinde bu konuya ilişkin bir bilgi bulunmamaktadır.  Keza faiz oranları da aynı şekilde sitelerinde ilan edilmiş vaziyette bulunmamaktadır.

Ancak en yakın Ziraat Bankası şubesine veya 0850 220 00 00 nolu müşteri iletişim merkezi hattını arayarak konuya ilişkin bilgileri alabilirsiniz. Yine aynı şekilde borç yapılandırma talebini bankanıza bizzat banka şubesine başvurarak veya 0850 220 00 00 nolu telefonu arayarak banka yetkililerine iletebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Akbank, müşterilerine kredi kartı borçlarını ödeyebilmeleri için fırsat sunmaktadır. bu işlemin adı “Kredi Kartı Taksitlendirme” işlemidir.  Bu işlemi hem bankanın kendi kartı olan Axess kartınız için yapabileceğiniz gibi, diğer banka kartlarınızdaki borçlarınızı Axessinize taşıyarak da gerçekleştirebilme fırsatı sunmaktadır.

Kredi kartı taksitlendirme işlemi ile diğer bankalardaki kredi kartı borçlarınızı makul faiz oranıyla Axess kartınıza aktarabilir, ayrıca ücretsiz olarak 9 aya varan taksitlerle taksitlendirebilirsiniz.

Bu işlem için banka ek bir ücret talep etmemektedir. Transfer edebileceğiniz borç kullanılabilir limitiniz dahilinde en az 200 TL, en fazla 20.000 TL borç tutarıdır. Tüm işlem tutarları ve vade aralıkları için tüm masraflar dahil aylık maliyet oranı %2,42, yıllık maliyet oranı %29,09’dur. Bu işlem kapsamında aylık ödeyeceğiniz taksit miktarına faiz, vergi ve fonlar dahildir.

Peki bu işlemi gerçekleştirebilmek için ne yapmalıyım diyorsanız; Akbank Direkt İnternet aracılığı ile, Akbank Direkt Mobil uygulamasını indirerek telefonunuzdan veya size en yakın Akbank şubesine başvurmanız yeterli olacaktır. Bu mecralardan gerekli bilgilendirme tarafınıza sağlanarak, işleminiz gerçekleştirilecektir.

Finans Bank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

“Ekstreler Taksitlensin, Ödemeler Hafiflesin!” sloganıyla yola çıkan Finansbank müşterilerine ödemelerinde kolaylık ve avantaj sunuyor.  QNB Finansbank kredi kartı ödemelerinizi sıkışmadan yapabilmeniz için müşterilerine fırsat sunuyor.

“Ekstre Taksit” işlemi ile kredi kartı borcunuzun asgari tutarını ödedikten sonra kalan borcunuzun 6,9 ya da 12 ay olacak şekilde planlayarak taksitlendirebilirsiniz.

“Ekstre Taksit” işlemi devreden borcunuzu bir sonraki ekstrenize yansıtmadan eğer isterseniz 6,9 ya da 12 ay olacak şekilde küçük taksitlere bölerek ödemelerinizde kolaylık sağlar. Siz de borcunuzun geri kalanını kolaylıkla ve sıkışmadan rahatça ödeyebilirsiniz.

Yazımızın sonunda verdiğimiz linke tıklayarak ve görselde belirtildiği gibi ekstre taksit tutarınızı, borcunuzu istenildiği gibi sisteme girerek eklenecek faiz oranıyla birlikte rahatlıkla öğrenebilirsiniz:

Resim2

 

Vakıfbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Finans Bank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Başvurusu Hakkında Bilgiler TIKLAYINIZ!

Scroll to Top