MTV TAKSİTLİ ÖDEME

AKBANK 2. EL ARAÇ KREDİSİ

MTV; Motorlu Taşıt Vergisi olarak bilinen, araç sahiplerinin yılda iki kere Ocak ve Temmuz ayları olmak üzere, devlete ödenmesi zorunlu olan bir vergi türüdür. Bu vergi türü aracın modeline ve türüne göre değişme gösterebilmektedir. Daha önceleri bu ödeme işlemi vergi dairelerine elle yapılmaktaydı. Tahmin edilebileceği üzere bu işlemler hem zaman kaybı hem de yorucu işler haline gelmekteydi. Gelişen teknoloji ile birlikte aracımıza ait vergi borcuna dair gerek borç bilgisi gerek borç ödeme işlemleri artık kolay şekilde internet üzerinden yapılabilmektedir. Bu yazımızda sizlere MTV taksitli ödeme işlemi kredi kartı yardımı ile nasıl yapılıyor anlatarak konu hakkında bilgi vereceğiz.

 MTV Taksitli Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

Motorlu taşıt vergisi sorgulama işlemleri Gelir İdaresi Başkanlığı kapsamındaki Vergi Dairesi kapsamı altında gerçekleşiyor. Bu sorgulama işlemlerinin yanı sıra aynı sistem üzerinden borç ödeme işlemleri de yapılabiliyor. Borç ödeme seçeneklerinde de taksitle ödeme şekli mevcuttur. Taksitli şekilde ödeme yapmaya imkan sağlayan kartlar ise World Card, Bonus Card, Maximum Card ve HSCB Advantage olarak sıralanabilir.

MTV taksitli ödeme sistemine giriş yapabilmeniz için yazımızın sonuna resmi sayfaya yönlendirme linki eklemiş bulunuyoruz. Bu linke tıklayarak aşağıda olduğu gibi resmi site ana sayfasına erişmiş olacaksınız. Bu sayfada alt kısımda yer alan kırmızı çerçeve içerisine alınmış olan motorlu taşıt sorgulama menüsüne tıklayınız.

gib

Bu menüye ulaştığımızda sisteme giriş yapabilmeniz için üç seçenek ile karşılaşacaksınız. Bu seçeneklerden MTV taksitli ödeme işlemini gerçekleştirebilmeniz adına TC kimlik numarası ile giriş seçeneğini tıklayınız. Ekrana gelen sorgulama boşluklarını resimde olduğu gibi doldurarak MTV borcunuzu taksitli şekilde ödeyebileceğiniz online işlem menüsüne erişim sağlamış olacaksınız.

mtvtaksit

MTV Taksitli Ödeme İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top