Öğrenciye Kefilsiz Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

09871

Öğrencilik hayatı sürekli bir para dengesi tutturmaya çalışmakla geçer. Öğrenciler belirli bir bütçe çerçevesinde ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırlar. Temel ihtiyaçların karşılanmasının haricinde eğlence, seyahat gibi ihtiyaçlar da olmaktadır. Durum böyle olunca öğrenciler maddi açıdan sıkıntıya girebilmektedir. Hem temel ihtiyaçlarını karşılayıp hem de diğer ihtiyaçlarına para yetiştirmeye çalışınca durum bazen zora girebilir. Aylık gelirlerini bir nebze diğer aylara yaymak isteyen öğrenciler kredi kartı alabilirler. Bir diğer seçenek ise kredi kartı almaktır. Bu iki seçenekte kolaydır fakat bu ürünleri kullanmak isteyen kişiler öğrenciler olunca birtakım problemlerle karşılaşabilirler. Çünkü genelde bankalar kredi kartı ve kredi vermek için kişilerden kefil, gelir veya bir ipotek gösterilecek gayrimenkul talep ederler. Çoğu öğrencinin bu şartları yerine getirmesi neredeyse imkansız bir durumdur. Bankalar bu durumlarda öğrenciler için kefilsiz kredi alabilecekleri uygulamalar sunmaktadırlar. Bunun yanında bankalar tarafından öğrenciye kefilsiz krediler de verilmektedir. Öğrenciler bu seçenekleri değerlendirerek ihtiyaçlarını giderebilir. Ufakta olsa hayallerini gerçekleştirebilirler. Kefilsiz kredi ve kredi kartı almaları olmasına rağmen öğrencilerin bu yöntemleri tercih ederken iyi bir araştırma sürecine girmeleri gerekir. Ayrıntılı olarak araştırmadan bir kredi veya kredi kartı sahibi olurlarsa ödeyemeyecekleri bir seçenek tercih etmiş olabilirler. Daha rahat bir durum için kredi ve kredi kartına başvurmuşken durum daha da zor bir hal alabilir. Bu sebeple önceden araştırma konusu önemlidir. Bu konuda dikkatli olmanızı öneririz. Yazımızın devamında öğrenciye kefilsiz kredi ve kredi kartı veren bankaların listesini bulabilirsiniz. Bunun haricinde kredi ve kredi kartıyla ilgili tüm detaylar da yazımızda yer alacaktır.

Kefilsiz Kredi Nedir?

İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bankalar tarafından uygulanan sistemin genel adına kredi denir. Kredinin onlarca özelliği bulunur. Bankalar tüm müşterilerine uygun kredi seçeneklerini sunmak için farklı farklı kredi türleri geliştirirler. Bunlardan bir tanesi de kefilsiz kredidir. Kefilsiz kredi türünde bankalar kişilerden hiçbir şekilde gelir belgesiz talep etmezler. Bu kredi türünde kefil sunmak gibi bir zorunluluk da bulunmaz. Kefilsiz krediye başvuran kişi bireysel olarak rahatlıkla bankanın sunduğu ücret politikası dahilinde kredisini çekebilir. Kefilsiz krediler özellikle öğrenciler için büyük avantaj sunar. Gelir belgesi ve evrak sunma zorunluluğu olmadığı için öğrenciler tarafından tercih edilebilir. Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle kefilsiz kredi başvurusunda bulunmak için artık bankaların şubelerine gitmenize gerek yoktur. Cep telefonlarınızdan SMS yoluyla veya internet bankacılığıyla kefilsiz kredi başvurusunda bulunabilir. Kredinizi kısa bir süreç içerisinde alabilirsiniz. Bunlar kefilsiz kredi kullanmak isteyen kişilere bankalar tarafından sağlanan kolaylıklardır.

Kefilsiz Kredi Şartları Nelerdir?

Bankalar kefilsiz kredi avantajı sağlamaktadır. Bu avantajı sağlarken tabii ki de bazı şartları göz önünde bulundururlar. Çünkü bankalar verdikleri kredinin geri ödenmesinde hiçbir sıkıntı yaşamak istemezler. Başvuru konusunda bir problem ile karşılaşırlar ise kişiye krediyi sağlamazlar. Bankalar kefilsiz kredi vermek için aradığı şartlar şöyledir:

 • Kişi kredi kartına sahip mi, sahipse ödemeleri düzgün bir şekilde yapıyor mu?
 • Kişinin daha önceden alıp da geri ödemediği kredileri var mı?
 • Kişinin kredi notu yüksek mi?
 • Başvuru yaptığı bankada otomatik ödeme talimatı verdiği ödemeleri var mı?

Kefilsiz kredi verilmeden önce bankalar tarafından bu şartlar aranmaktadır. Bu şartlardan herhangi birisinde problem yaşanırsa banka tarafından kredi verilmeyebilir. Bu şartlar arasındaki en önemli maddelerden bir tanesi de kredi notudur. Bankalar kredi notu şartına önem verirler. Kredi notunuz düşük olduğu halde kredi de alabilirsiniz. Bu tamamen bankanın inisiyatifine kalmış bir durumdur.

Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Listesi

Öğrenciler için kefilsiz kredi almak büyük bir önem arz etmektedir. Öğrencilere kefilsiz olarak kredi veren bankaların listesini hemen aşağıda bulabilirsiniz.

 • İş Bankası
 • ING Bank
 • Akbank
 • Halkbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Vakıfbank
 • Denizbank
 • Finansbank
 • Garanti Bankası
 • TEB
 • Şekerbank

Öğrenciye Kefilsiz Kredi Kartı Veren Bankalar

İş Bankası “İŞ’TE Üniversiteli”

İş Bankası, öğrenciye kefilsiz kredi ve kredi kartı veren bankalar arasındadır. İş Bankası’nın öğrencilere özel olarak çıkarttığı kredi kartıdır ve bu kredi kartına sahip olmak için kefile gerek yoktur. İŞ’TE Üniversiteli kartına sahip olmak için 18 yaş ve üstü, üniversite öğrencisi olmanız gerekiyor. İŞ’TE Üniversiteli kart öğrencilere birçok fırsat sunmaktadır. Yapılan tüm alışverişlerde MaxiPuan birikir ve bu MaxiPuanları dilediğiniz her alışverişte kullanabilirsiniz. Kartın ödemelerini internet şubesinden, bankamatiklerden, telefon ve şubelerden yapabilirsiniz. Ayrıca İŞ’TE Üniversiteli kartın temassız alışveriş özelliği de bulunmaktadır. İŞ’TE Üniversiteli karta başvurmak için ÜNİK boşluk TC Kimlik Numaranı yaz 4402’ye gönder!

Garanti Bankası “Bonus Genç”

Bonus Genç kart 18-25 yaş arası genç ve öğrenciler içindir. Hem kefilsiz hem de kart ücreti olmadan Bonus Genç karta sahip olabilirsiniz. Bonus Genç Kart ile bedava alışveriş ve taksit fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bonus Genç’e başvurmak için “GENC” yazıp 3340’a gönderebilirsiniz.

Ziraat Bankası “Genç Bankkart”

Bu kart öncelikle KYK bursu alan öğrenciler için tasarlanan özel bir kart olarak çıkarılmıştır. Fakat talep eden diğer öğrenciler de başvuru halinde kefilsiz olarak Genç Bankkart sahibi olabilirler. Genç Bankkart’ın da avantajlı olduğu özellikleri bulunmaktadır. Hem başvuru hem de özellikleri öğrenmek için Ziraat Bankası’na gidebilirsiniz. GençBankkart’a SMS ile başvurmak için GENC BANKKART yazıp, 4747’ye gönderebilirsiniz.

Akbank “Axess exi26”

Öğrenciye kefilsiz kredi ve kredi kartı veren bankalar kapsamında Akbank’ın kefilsiz öğrenciler için hizmet verdiği kredi kartı exi26’dır. Exi26 kartını sadece 26 yaş altı kişiler kullanabilmektedir. Axess exi26’nın en önemli özelliklerinden bir tanesi de chip-para özelliği her alışverişte biriken chip-paralar ile diğer alışverişlerinizde indirimden yararlanabilirsiniz. 1 chip-para 1 TL‘ ye eşittir. Axess exi26 belirli miktarlardaki ödemelerinizi Akbank aracılığıyla faizsiz olarak taksitlendirme avantajı sunuyor. Axess exi26 almak için en yakın Akbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

TEB Bankası “ÜniversiTEB”

TEB Bankası’nın öğrenciler için farklı fırsatlar sunduğu kartı ÜniversiTEB. ÜniversiTEB kredi kartı ile anlaşmalı tüm mağazalarda taksitli alışveriş imkanından faydalanabilirsiniz. Bu alışverişlerden de bonus kazanabilirsiniz. Kazandığınız bonusları diğer alışverişleriniz de kullanabilirsiniz veya bonuslarınızı cepte TL’ye çevirebilirsiniz. ÜniversiTEB kredi kartına sahip olmak için internet üzerinden veya şubelere giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Vakıf Bankası “Like Card”

VakıfBank’ın öğrencilerin tam ihtiyaçlarına göre tasarladığı özel kartı Like Card. Belirli üniversitelerin öğrencileri kampüs kartlarını Like Card olarak kullanabiliyorlar. Like Card kampüs kart özelliği de tanımlı olan bir kredi kartıdır. Alışverişlerinizde Like Card ile LIKEPUAN kazanabilir, bu puanlar ile bedava alışveriş yapabilirsiniz. Like Card’a internet üzerinden veya istediğiniz VakıfBank şubesinden başvurabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası “Play Card”

Yapı Kredi Bankası’nın öğrenciler tarafından oldukça fazla tercih edilen ve kefilsiz olarak sunduğu kartı Play Card! Tüm kartlarda olduğu gibi Play Card’ın da sunduğu özellikler bulunmaktadır. Play Card başvurusunda bulunmak için Yapı Kredi Bankası internet sayfasını, Yapı Kredi şubelerini ve SMS ile başvuruyu tercih edebilirsiniz. SMS ile başvuru için TC kimlik numaranızı yazarak, 4454’e SMS gönderebilirsiniz.

FinansBank “CardFinans GO”

CardFinans GO, FinansBank’ın tamamen genç kitleyi ve öğrencileri hedefleyerek hizmete sunduğu kartıdır. CardFinans GO ile sürekli olarak indirimler yakalamanız çok kolay! Eğer düzenli olarak bu indirimleri takip ederseniz tüm alışverişlerinizde inanılmaz fırsatlar yakalayabilirsiniz. CardFinans GO başvuruları FinansBank internet sayfasından ve şubelerinden yapılmaktadır.

Scroll to Top