ŞEKERBANK KONUT KREDİSİ

ŞEKERBANK KONUT KREDİSİ

Şekerbank konut kredisi hesaplama işlemi hakkında sizde bu alanda bilgi sahibi olabilirsiniz. Biz sizlere bu alanda Şekerbank ev kredisi hesaplama işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz. Sizde Şekerbank konut kredisi hesaplama işlemi hakkında bilgi sahibi olmak ve gerekli hesaplamaları yapıp ödeme planı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Eğer bir konut almak istiyor ve bu durumda yeteri kadar nakidiniz yoksa sizde nakit ihtiyacınızı kredi çekerek karşılayabilirsiniz. Biz sizlere bu alanda Şekerbank konut kredisi hesaplama işlemi hakkında bilgi vereceğiz. Sizde bu konu hakkında bilgi sahibi olmak ve ödeme planı, dosya masrafları ve birçok konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Şekerbank Konut Kredisi Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır ?

Sizde Şekerbank konut kredisi hesaplama işlemini yerine getirmek istiyor ve bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken yazının sonunda yer alacak olan linke tıklamak olacaktır. Daha sonra ise açılacak olan sayfada ilk olarak kredi türü yazan alanda konut kredisini belirlemek olacaktır. Bu alanı belirledikten sonra bir sonraki adımda ise çekmek istediğiniz kredi tutarını ilgili alana giriniz. Bu işlemi de yaptıktan sonra ise bir diğer adımda aylık ne kadar geri ödemeyi düşünüyorsanız o tutarı ilgili alana giriniz. Bu işlemden sonra bir sonraki adımda yapmanız gereken ne kadar sürede geri ödemek istiyorsanız onu belirlemek olacaktır. Bu işlemi de yaptıktan sonra son olarak hesapla butonuna basarak kredi hesaplama işlemini yerine getirmiş olursunuz.

Şekerbank konut kredisi için uygulanacak olan faiz oranı ve dosya masrafları ise şu şekildedir;

 • 3-120 ay %1,35 faiz oranı % 1.35 olarak uygulanır. KKDF ve BSMV %0’dır.
 • Yıllık toplam maliyet oranı ise % 16.56’dır. 120 ay vadeli 100 bin TL lik krediye uygulanan faiz oranına; tahsis ücreti 500 TL, ekspertiz ücreti 600 TL, ipotek tesis ücreti 200 TL, toplamda 1.300 TL dahil edilerek hesaplanan maliyet oranıdır. Sigorta masrafları müşteri ve konut özelliklerine göre değiştiğinden hesaplamaya dahil edilmemiştir
 • İpotek tesis ücreti ise 200 TL’dir. Vergi Yok. Maksimum üçüncü kişilere ipotek tesisi için ödenen kadar ücret tahsil edilir.
 • Ekspertiz ücreti ise 600 TL’dir. Vergi Yok. Maksimum üçüncü kişilere ekspertiz raporu hazırlanması için ödenen ücret kadar tahsil edilir.
 • Kredi tahsis ücreti ise % 0.50’dir.

Şekerbank konut kredisi için sizden istenilen belgeler ise şu şekildedir;

 • Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi
 • Başvuru sahibine ait ödenmiş fatura örneği
 • Başvuru sahibine ait gelir belgesi
 • Bordro veya işyeri antetli kağıdına alınmış ve maaş üzerinde haciz olmadığını belirten gelir yazısı ve firma imza sirküleri
 • Varsa ek gelirleri ve mal varlığını gösterir belgeler (tapu, araç ruhsat fotokopisi, başka banka kredi kartı ekstresi, kira kontratı ve gayrimenkullere ait tapu fotokopisi v.b)
 • Yapılacak inceleme sonrası bankanın ilave belge, teminat ve kefil talep etme hakkı saklıdır.

Şekerbank Konut Kredisi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top