ŞEKERBANK KREDİ KARTI BORCU SORGULAMA

ŞEKERBANK KREDİ HESAPLAMA

Şekerbank, ülkemizin en köklü ve yerli sermayeli bankalarından birisidir. Bu banka 1953 yılında Pancar Kooperatifleri Bankası adıyla şeker pancarı üreticisine finansal anlamda destek olmak amacıyla Eskişehir’de kurulmuştur. Kurulmasından 3 yıl sonra banka Ankara’ya taşınmış ve Şekerbank ismini almıştır. Uzun yıllar hizmetlerine bu merkezden devam eden banka 1993 yılında özel banka statüsüne alınmış ve bu sıfatla hizmetlerini yapmış olan Şekerbank, 2004 yılında da merkez olarak İstanbul’a taşınmıştır. Günümüzde hala daha genel merkez buradadır.

Hizmet alanları olarak işletme ve tarım, ticari/KOBİ, kurumsal ve bireysel alanlarda aktif olarak hizmet vermektedir. Bununla birlikte birçok banka gibi kredi kartı konusunda da müşterilerine hizmet sunmaktadır. Bir kredi kartı kullanıcısının en merak ettiği şeylerden birisi de kredi kartı harcamaları ve kart limitidir. Bu bilgilere tüm ATM ve banka tarafından gönderilen kredi kartı faturasında ulaşmak mümkündür. Ancak birçoğumuz günlük hayatımızda aktif şekilde bu karta başvurduğumuz için ay sonunu ve hesap kesim tarihini beklemeden borcumuzu ve taksitlerimizi bilmek görmek isteriz. Bu anlamda Şekerbank kredi kartı borcu sorgulama işlemleri klasik yöntemlerin dışında teknolojinin desteği ile bankaya ait resmi internet sitesi üzerinden müşterilere güvenli sanal bankacılık olarak sunulan İnternet Bankacılığı sistemi yardımıyla sorgulama işlemlerini yapabilmekteyiz. Sadece borç sorgulama değil kart limiti, hesap özeti, taksitlendirilmiş ödemelerinizi de inceleyebilirsiniz. Bu yazımızda bu Şekerbank kredi kartı borcu sorgulama işlemlerinin adımlarını size anlatacağız.

Şekerbank Kredi Kartı Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Birçok bankada olduğu gibi Şekerbank da müşteri memnuniyeti, güvenli ve hızlı hizmet amacı güden online sistem üzerinden bankacılık faaliyetlerine başlamıştır. Bu faaliyetlerden biri de Şekerbank kredi kartı borcu sorgulama işlemidir.

Şekerbank kredi kartı borcu sorgulama için öncelikle yazımızın sonunda yer alan bağlantı linkini kullanmamız gerekmektedir. Bu linki kullandığınız zaman aşağıda gösterilen sayfaya erişim sağlamış olursunuz. Çerçeve ile işaretlenmiş kısımdan işlem türünü seçebilirsiniz. İnternet şube işlemleri için adınıza alınmış kullanıcı adı ve oluşturulmuş şifre gerekmektedir. Bu çerçeve içerisinde yer alan şifre oluştur seçeneği ile şifre oluşturabilirsiniz. Bu şifreyi her zaman kullanabilirsiniz.şekerbankİşlemlerimizin bu aşamadan sonra bireysel Şekerbank kredi kartı borcu sorgulamanın yapıldığını kabul ederek bireysel işlemler butonuna basıyoruz. Bu eylem sonucunda ana ekranınıza bireysel internet şubesine giriş yapabilmeniz adına güvenlik ekranı gelecektir. Bu aşamada 2 seçenek içeren giriş yöntemi vardır. Aşağıdaki resimde gösterildiği kısımdan giriş seçeneğini işaretleyiniz. Müşteri numaranızı bilmiyorsanız TC kimlik numaranız ile giriş yapabilirsiniz. Sizden istenilen bilgileri ok işaretleri ile gösterilen kısımlara doğru şekilde yazarak giriş butonuna tıklayınız. Kişisel internet şubenize erişim sağlamış bulunuyorsunuz. Bu menüden Şekerbank kredi kartı borcu sorgulama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki güvenlik bilgileri sayfasından internet şube başvurusunu da yapabilirsiniz.

şekerbank2

Şekerbank Kredi Kartı Borcu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top