Sms Kredi Başvurusu Yapılırken Yapılan Hatalar

ziraat sms kredi

Günümüzde kredi kullanmak eskisine göre artık çok daha hızlı ve kolay bir hal almış durumda. İlk zamanları insanlar kredi kullanmak için bankaların şubelerini aşınırken artık evindeki bilgisayar üzerinden de kredi başvurusu yapabiliyor. Hatta cebimizdeki telefon aracılığı ile bile çeşitli kredilere başvurarak kullanmak mümkün. Şimdi sizlere SMS kredi başvurusu yapılırken yapılan hatalar nelerdir, bu konuyla alakalı bazı bilgiler vereceğiz.

Kredi başvurusu konusunda çeşitli bankalar SMS ile krediyi müşterileri ve tüm kredi kullanmak isteyenlere pratik ve kolay bir uygulama olarak sunmaktadır. Sadece T.C. kimlik numaranız aracılığı ile kolay ve son derece hızlı bir şekilde kredi kullanırken herhangi bir ücrete tabi tutulmadan tek bir SMS ile sonuç alabiliyorsunuz. Bu yöntem ile aslında bankalar tüketiciye kolay erişilebilirlik duygusunu aktarırken aynı zamanda da müşteri portföyünü genişletmektedir. Peki neden sadece T.C. kimlik numarası yeterli olabiliyor bu başvuru sırasında? Çünkü T.C. kimlik numarası üzerinden bankanın ortak veritabanına gelen SMS kredi başvurusu T.C. kimlik numarası ile kısa bir sorgulama yaparak kredi notunuzu hesaplıyor bu nota göre de kredi kullanımınız onaylanıyor veya red ediliyor.

SMS kredinin onaylandıktan sonraki süreci ise ilgili bankanın herhangi bir şubesine giderek çeşitli sözleşmelerin imzalanması diğer evrak işlerinin takibi ve onayı şeklinde ilerlemektedir.  Red olan SMS kredi başvuruları ise olumsuz olduğundan herhangi bir işleme girmeden müşteri veya kişiye bilgisi verilmektedir.SMS Scams

Peki SMS Kredi Başvurusu Sırasında Oluşabilecek Olası Sorunlar Nelerdir?

Genellikle bu hatalar başvuru yapan kişiden kaynaklanan hatalar olabilmektedir. Öyle ki; T.C. kimlik numarasının eksik veya hatalı girilmesi SMS ile kredi başvuru sırasında görülen en yaygın hatadır. Sistem gerçek bir bilgi göremeyince herhangi bir tarama işlemi yapamayacağından genellikle ya red mesajı yollar ya da bilgilerinizi kontrol edip tekrar başvuru yapınız şeklinde bilgi mesajı gönderir. Bunun haricinde SMS gönderdiğiniz bankanın SMS kodunu yanlış veya hatalı girmiş olabilirsiniz, o zaman da yine aynı şekilde bir mesaj alır veya bu sefer hiç mesaj almayabilirsiniz. Diğer bir önemli durum ise cep telefonu numaranız ile ilgili, olur ya belki operatörünüzden kaynaklı bir çekim kalitesi düşüklüğü veya sinyal zayıflığı gibi bir takım durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Veyahut son ama olabilecek bir diğer durum ise bakiyenizin yetersizliği veya borcunuz sebebi ile gönderilemeyen mesajlar olabilir.

Bankalar bugün SMS ile kredi başvurusuna 10.000 TL’den 20.000’e hatta 55.000 TL’ye kadar kredi kullandırabilmektedir. Elbette bu rakamların da kendine göre bir faiz bedeli ve vade süreleri var. Bu değişken faiz oranları ve kredi vadelerini banka SMS kredi uygulamaları araştırması sonucu edindiğiniz bilgiler doğrultusunda elde edebilirsiniz. Şimdi size bir kaç bankanın SMS ile kredi başvurusu yaparken nasıl bir süreç ilerlediğinden bahsedeceğiz.

SMS Kredi Başvurusu Yapılabilen Bankalar 

Denizbank‘ın Cebimde Kredi kampanyası ile tüm ihtiyaçlarınızı anında ve tek SMS  ile karşılayabileceğiniz ihtiyaç kredisi için cep telefonunuzdan KREDİM yazıp T.C. kimlik numaranızı arasında birer boşluk bırakarak 3280’e SMS olarak gönderiyor ve sadece 5 dakika içerisinde kredi cevabınızı kolay ve hızlı bir şekilde alıyorsunuz.

Evraksız ve kefilsiz bir şekilde başvuru yapabildiğiniz Denizbank Cebimde Kredi SMS kredi başvurusu ile 48 aya varan vade seçenekleri, 55.000 TL’ye kadar artan kredi seçenekleri ve uygun ödeme planı ve faizler ile krediniz cepte.

Denizbank Cebimde Kredi hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

Türkiye İş Bankası‘nın Hızlı Kredi uygulaması ile tüm ihtiyaçlarınızı anında ve tek SMS ile karşılayabileceğiniz ihtiyaç kredisi için cep telefonunuzdan Nakit, T.C. Kimlik Numarası, Kredi Tutarı, Aylık Net Gelirinizi aralarında birer boşluk bırakarak 4402’ye SMS olarak gönderiyor ve çok kısa bir süre içerisinde kredi cevabınızı kolay ve hızlı bir şekilde alıyorsunuz.

Türkiye İş Bankası Hızlı Kredi SMS kredi başvurusu ile 48 aya varan vade seçenekleri, 25.000 TL’ye kadar artan kredi seçenekleri ve uygun ödeme planı ve faizler ile krediniz cepte.

Türkiye İş Bankası Hızlı Kredi hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

Yapı Kredi Bankası‘nda Mortgage ve Bireysel İhtiyaç Kredisi başvurularınızı da SMS üzerinden yapabileceksiniz. Sonucunu anında öğrendiğiniz SMS kredi başvurusu ile kredi kullanmak artık çok kolay.

SMS ile kredi başvurusunda bulunurken cep telefonunuzdan Kredi Türü (konut ya da Bireysel), T.C. kimlik numarası, Aylık net gelirinizi aralarında birer boşluk bırakarak 4411’e göndermeniz yeterli

Yapı Kredi Bankası Sms Kredi başvurusu hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

Şekerbank‘ın İhtiyaç Kredisi ile başvurularınızı şubeye gitmeden, tek bir SMS ile gerçekleştirebilirsiniz. Anında yanıt alabildiğiniz kredi başvurusu için cep telefonunuzdan Kredi, T.C. kimlik Numaranızı aralarında birer boşluk bırakarak 1953’e SMS olarak gönderiyor ve çok kısa bir süre içerisinde  kredi cevabınızı kolay ve hızlı bir şekilde alıyorsunuz.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi SMS başvurusu ile 3 ay’dan 48 ay’a varan vade seçenekleri, 50.000 TL’ye kadar artan kredi seçenekleri ve uygun ödeme planı ve faizler ile krediniz cepte.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi SMS Başvurusu hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

Akbank da SMS ile kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalar arasında yer alıyor. Akbank SMS ile kredi başvurusu yapmak için Kredi yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numaranızı girerek 4225′ e mesaj atmanız yeterlidir.

Akbank Sms Kredi başvurusu hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

Halk Bankası’ na SMS ile kredi başvurusu yapmak için T.C. Kimlik numaranızı ve kullanmak istediğiniz kredi türü, kredi miktarı ve maaş bilgisi aralarında boşluk bırakarak 3401′ e mesaj atabilirsiniz.

Scroll to Top