Teb Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma

TEB BonusMastercard
Günümüzde hemen hemen her alanda teknolojinin olumlu yansımalarını görebiliyoruz. Bu alanlardan biri de bankacılık sektörüdür. Bankacılık sektörünün sağladığı en büyük faydalardan biri de nakit taşıma ve para çekme derdinden kurtaran kredi kartlarıdır. Kredi kartları bankaların özelleşmiş para yerine geçen araçlarıdır. Her bankanın kendine has tarzı ve tasarımı ile banka kredi kartları bulunur. İnsanlar bu kredi kartları ile pos cihazının olduğu her yerde nakit olmadan alışveriş yapabilir. Hesap ödeyebilir ve fatura, harç gibi ödemeleri de gerçekleştirebilir. Üstelik kredi kartlarından yapacağınız alışverişlerde taksit yapma, sonra ödeme, taksit erteleme, para puan kazanma gibi avantajlara da sahip olunur. Bu yüzdendir ki, şimdilerde 3 veya 5 liralık alışverişler bile kredi kartları ile yapılmaktadır. Türkiye’nin Ekonomi Bankası, TEB, bünyesinde bolca alanda bulundurduğu kredi kartları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Bu yazıda sizlere TEB ‘in kredi kartlarından olan Bonus kredi kartları hakkında bilgi vereceğiz. Teb Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma işleminin nasıl yapılacağını bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

Düzenli Limit Artışı Nedir?

Bankalar bünyesinde verilen kredi kartlarının belli bir limiti vardır. Bu limit kişinin gelir durumuna göre belirlenir. Yıllar önce vatandaşların gelirinin çok çok üzerinde sahip oldukları kredi kartı limitleri yüzünden düştükleri durumlar ve ortaya çıkan mağduriyetleri göz önüne alarak devlet kredi kartlarından akıllı limit uygulamasını başlatmıştır. Bu uygulamada kişi bir bankaya kredi kartı için başvuru yaptığında kişinin kimlik bilgileri ve aylık gelir miktarı bilgileri sisteme giriliyor. Bir sorgulama yapılarak kişinin adına çıkacak olan kredi kartı limiti otomatik belirleniyor. Bu otomatik olarak belirlenen limitin üzerinden banka kişiye kredi kartı limiti tahsis edemiyor. Böylece vatandaşın da mağdur olmaması bankaların da birçok dava ile uğraşmamasının önüne geçiliyor.

Bankalardan alınan kredi kartları kullanıma açıldıktan sonra size uygun belirlenen limit üzerinden uygulanır. Yaklaşık 1 yıl sonunda kişi dilerse limit artışı yapılabilir. Limit artışı kişinin kredi kartı limitinin bir miktar daha arttırılmasıdır. Bu arttırılma işleminin de sınırı vardır. Kredi kartı kullanımının ilk yılı gelirinin 2 katı;  ikinci yılı ise en fazla gelirinin 4 katına çıkabilir. Bazı bankalar müşterilerinin kredi kartı limitlerinin arttırılması için onlarla bağlantıya geçerken, bazı kişiler de kredi kartı limit artışı talebi için banka ile iletişime geçebilir. Bankalar müşterilerin özel uyguladıkları ” düzenli limit artışı” prosedürü ile müşteri hiç uğraşmadan banka düzenli olarak kredi kartı limitini arttırır. Limit arttırma işlemleri yapılmadan önce banka kart sahibi ile iletişime geçer ve limit artışına onay verip vermediğini sorar. Eğer kart sahibi bu duruma onay verir ise böylece düzenli olarak kişinin kredi kartı limiti arttırılır.

Teb Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma?

Teb bünyesinde sahip olduğunu Bonus kredi kartlarının limitinin arttırılmasını eğer istiyorsanız bu konuda birkaç yol mevcuttur.

  • Teb şubeleri; tüm bankacılık işlemleri için gidebileceğiniz gibi Teb Bonus kredi kartı limiti arttırımı için de şubelere gidebilirsiniz. Teb Bonus kredi kartı limiti arttırmak için şubede bir talep formu doldurursunuz. Sizin kredi notunuz ve gelir durumunuz göz önünde tutularak bir inceleme yapılır. Böylece Teb Bonus kredi kartı limiti arttırma talebiniz sonuçlanır.
  • Teb telefon bankacılığı; özel numarası olan 0850 200 0 666 ‘ı arayarak Teb Bonus kredi kartı limiti arttırma talebinizi müşteri temsilcisine belirtin. Buradaki personel size konu ile ilgili yardımcı olacaktır.
  • Teb internet bankacılığı; üzerinden neredeyse bankacılık işlemlerinin tamamı yapılmaktadır. Bu işlemlerden biri de Teb Bonus kredi kartı limiti arttırma işlemidir. Teb online sitesinde siteye giriş yaparak kredi kartları bölümüne geldiğinizde limit artışı talebinizi buradan yapabilirsiniz.
  • Sms ile; Teb Bonus kredi kartı limiti arttırma talepleri verilmektedir. Teb  kayıtlı olan bir telefondan ”LIMIT” yazıp 4616 ya kısa mesaj atabilirsiniz. Bu talep banka yetkilileri tarafından değerlendirildikten sonra size geri bildirim yapılacaktır. Bu mesajlar ise Avea aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 0,65 TL, Turkcell aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 0,65 TL, Vodafone aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 0,4 TL olarak ücretlendirilir.

Teb Düzenli Limit Arttırma İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Teb Online Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top