TEB Worldcard Kredi Kartı Başvurusu

teb platinum worldcard

Bankaların bize sağladığı avantajları rutin olarak kullanıyoruz. Gün içerisinde paraya ihtiyaç duymamız da bankaların hizmetine başvurmamıza neden oluyor. Bu nedenledir ki; ülkemizde bankalardan kart kullananların sayısı her geçen gün artmaktadır. Yapılan araştırmalarda her gün binlerce kart başvurusu bankalar yapılmaktadır. 2017 yılının ilk yarısında yapılan analizler sonucu 120.623.051 adet bankamatik kartı ile 59.405.429 adet de kredi kartı kullanıldığı verisine ulaşılmıştır. Bu oran nüfus ile karşılaştırıldığında neredeyse kişi başına 2 şer kart düşmektedir. İnsanlar artık para taşımak yerine kullandıkları kredi veya bankamatik kartları ile işlerini halletmeyi alışkanlık haline getirmiş durumdalar. Kredi kartlarının sunduğu taksit, puan veya ödeme erteleme gibi birçok avantajından dolayı da para yerine tercih edilmektedir.

Kredi kartları ve bu alanda sunduğu hizmetler açısından bankacılık sektöründe öncü sayılan bankalardan biri TEB yani Türkiye Ekonomi Bankasıdır. TEB 1924 yılında kurulan ulusal bankalardan biridir. Yıllarca yerli sermayeli olarak hizmetlerine devam eden TEB, 2005 yılında BNP Paribas şirketi ile ortaklık anlaşması imzalayarak yabancı ortaklı bankalar arasına girmiştir. Şimdilerde sadece bankacılık alanında değil; aynı zamanda yatırım, sigorta, portföy, leasing ve faktoring gibi alanlarda da hizmet sunmaktadır. Türkiye Ekonomi Bankası banka şube ve ATM lerinin yanında; TEB Yatırım, Teb Leasing, TEB Faktoring, TEB Portföy Yönetimi gibi kuruluşları ile de sektörde hizmet sunmaktadır. TEB bünyesinde bulundurduğu geniş kredi kartı portföyü ile de bu alanda öncü konumdadır. Bu yazıda sizlere TEB’in kredi kartlarından biri olan Teb Worldcard Kredi Kartı Başvurusunun nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.

TEB Kredi Kartı Çeşitleri

TEB bünyesinde çok geniş bir kredi kartı ağı bulunmaktadır. Neredeyse tüm yaş grupları, statü ve mali duruma göre değişen kredi kartı portföyü ile müşterilerine hizmet sunmaktadır. TEB bünyesinde hali hazırda 20’den fazla kredi kartı seçeneği bulunmaktadır. Eğer TEB şubelerine kredi kartı almak için giderseniz mutlaka size uygun bir kredi kartı bulursunuz. TEB’e ait kredi kartları listesi aşağıdaki gibidir.

 • TEBbonus
 • ÜniversiTEB Bonus
 • TEB Total
 • TEB She
 • TEB Platinum
 • TEB Platinum Doktor
 • TEB Yıldız Platinum
 • TEB Worldcard
 • TEB Worldcard Gold
 • TEB Worldcard Platinum
 • TEB Worldcard Titanium
 • TEB Worldcard Profesyonel
 • TEB Worlcard Altın Yıllar
 • TEB Worldcard 18+
 • TEB World Signia Mastercard

Bu kartlardan herhangi birisine sahip olmak için aşağıda sizler için paylaştığımız bağlantı linkine tıklayarak kredi kartı ile ilgili tüm bilgilere erişebilir ve başvuru koşullarını öğrenebilirsiniz.

Teb Worldcard Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB’in ”World dünyasına hoş geldiniz” sloganı ile hizmete sunduğu TEB bünyesindeki World kart serisi ülkemizde en çok kullanılan kredi kartlardan biridir. TEB Worldcard serisi her bütçe ve statüye göre çeşitlendirilmiş kredi kartı portföyü ile hizmet veriyor. TEB Worldcard sahibi olanlar TEB Worldcard’a ait birçok hizmetten de faydalanmaktadır. TEB Worldcard kullanıcıları; limit dahilinde nakit avans çekebilir ve bu nakit avansları taksitli nakit avans doğrultusunda ödeyebilmektedir. TEB Worldcard kullanıcıları sinema veya tiyatro biletlerini TEB Worldcardlar ile aldıkları takdirde birçok indirimden faydalanıp, bedava bilet sahibi de olabilmektedirler.

Ayrıca kişinin isteğine göre düzenli olarak limit arttırımı sağlanır. Kredi kartından EFT yapılmasına imkan verildiği gibi; kredi kartı ekstresini istediğiniz türde seçebilirsiniz. TEB Worldcard kullanıcıları yurt dışında yaptıkları işlemler için kredi kartı ekstrelerini USD-TL veya EUR-TL olarak ücretsiz bir biçimde değiştirebilmektedir. Ayrıca TEB Worldcard kullanıcıları otomatik ödeme talimatı ile tüm faturalarını otomatik olarak ödeyebilirken; ” E-Ekstre” sistemine geçen kişilere Worldpuan verilmektedir. TEB Worldcard dünyası geniş kredi kartı portföyüne de sahiptir.  TEB Worldcard bünyesinde bulunan kredi kartı çeşitleri aşağıdaki gibidir.

 • TEB Worldcard
 • TEB Gold Worldcard
 • TEB Platinum Worldcard
 • TEB Titanium Worldcard
 • TEB World Signia MasterCard
 • TEB Worldcard Altın Yıllar
 • TEB World Profesyonel Kart
 • TEB World Sanal Kart

Bu kartlardan biri olan TEB Worldcard hakkında bilgi verelim ve nasıl başvurulacağından bahsedelim.

TEB Worldcard Nedir?

TEB’in  Worldcard çatısı altından çıkardığı ilk kartlardan biri olan TEB Worldcard tüm dünyada alışveriş yapmanıza imkan vermektedir. World üyesi olan iş yerlerinde yapılan tüm alışverişlerde ise kart sahibine Worldpuan kazandırmaktadır. TEB Worldcard kullanıcılarından kullanımın ilk yılında ise kart aidatı almamaktadır.

TEB Worldcard kullanıcıları; üye iş yerlerinden yapılan alışverişlerde Worldpuan, taksit fırsatları, kişiye özel kampanyalar ve ek hizmetlerden de sürekli olarak faydalanmaktadırlar. Kazanılan Worldpuanlar ile dilediğiniz yerden alışevriş yapabilirsiniz. Worldpuanlar ile ayrıca bireysel emeklilik primlerinizi yatırabilir; eğer Turkcell hat kullanıcısı iseniz de Worldcep sayesinde ücretsiz Turkcell TL/dakika alabilirsiniz. TEB Worldcard kullanıcılarına taksitli nakit avans çekme fırsatı sunmaktadır. TEB Worldcard ile alınan nakit avanslar sabit ve uygun faiz oranları ile 5 veya 9 ay içinde geri ödenmelidir.

TEB Worldcard Başvuru İşlemi

TEB Worldcard başvurusu yapmak ise çok kolaydır. TEB Worldcard sahibi olmak için TEB Worldcard kredi kartı başvurusu yapmanız gereklidir. TEB Worldcard kredi kartı başvurusunu TEB şubelerine kimlik kartınız ile gidip başvuru yapabilirsiniz. Eğer şubelere gitmek istemez iseniz de bu durumda internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. TEB Worldcard kredi kartı başvurusu TEB’in online internet sitesinden yapılmaktadır. Sizler için yazının sonunda paylaştığımız linke tıklayarak TEB resmi sitesinden TEB Worldcard kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvurular bankada özenle incelenir ve kısa sürede sonuçlandırılır. TEB Worldcard kredi kartı başvurusu sonucunu banka şubelerine giderek, TEB resmi sitesinden sorgulama yaparak ya da  0 850 200 0 666 TEB Telefon Şubesinde başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz.

TEB Worldcard Kredi Kartı Başvurusu Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

TEB Kredi Kartlarına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

TEB Online Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top