TEB Worldcard Kredi Kartı Limit Arttırma

teb worldcard 15

Kişiler bankalardan ihtiyaçları olduğunda kredi çekebilir, bir banka hesabı açarak birikimlerini burada toplayabilir, kredi kartı çıkartabilir ve nakit ihtiyacını giderebilir. Günümüzde neredeyse yaş fark etmeksizin herkesin bankalarla işi olabiliyor. 18 yaşın altındaki kişilerin kredi kartı çıkartamamasından dolayı, aileler 16 yaş ve üstündeki çocuklarına ek kart çıkartabiliyor. Bu sayede kredi kartı kullanımın yaşı da oldukça düşmüş durumda. Buradan da anlaşılacağı üzere insanlar küçük yaşlardan itibaren banka kavramı ile tanışmış oluyor. Çünkü banka kavramı hayatımızın olmazsa olmaz ana kavramlarından birisi olan ekonominin bir ürünüdür. Yukarıda bahsi geçtiği gibi bankaların ürünlerinden birisi de kredi kartlarıdır. İnsanların nakit para konusunda sıkıntı yaşaması veya nakit para taşımak istememesi gibi konular yüzünden kredi kartlarına yönleniyor. Kredi kartı kullanımı son zamanlarda o kadar çok artmıştır ki bir kişi başına düşen kredi kartı sayısında artış görülmektedir. Kredi kartları özellikle ülkemizde olmak üzere dünya genelinde fazlasıyla kullanılan alışveriş araçlarından birisi olmuştur. İnsanların fazlasıyla yöneldiği bu araçlara karşı bankalar geliştirmeler yapmakta ve insanların ihtiyaçlarına karşı olabildiğince karşılık vermeye çalışmaktadır. Çeşitli bankaların kredi kartları mevcuttur ve her ihtiyaca uygun olarak belirlenmiş özelliklerle müşteriler ile buluşabilmektedir.

Teb Worldcard

Ülkemizin önde gelen bankalarından birisi olan Türkiye Ekonomi Bankası’nın, kısa adıyla TEB, insanların çeşitli ihtiyaçlarına yönelik hizmetleri bulunmaktadır. Bu hizmetlerden birisi olan TEB kredi kartları insanların çeşitli ihtiyaçlarına yönelik fırsatlar sunar. TEB bünyesindeki kredi kartlarının ana işlevi benzer olmakla birlikte çeşitlerine göre farklı özellikler sunmaktadır. Bu kredi kartı çeşitlerinden birisi TEB Worldcard’dır. TEB Worldcard anlaşmalı World İş Yerleri’nde kart sahiplerine puan kazandıran ve dünya çapında alışveriş imkanı sağlayan bir kredi kartıdır. Kazanılan Worldpuan’lar müşterilerin tercihlerine göre anlaşmalı yerlerde dilendiği şekilde harcanabilir. TEB Worldcard müşterilerine birçok fırsat sunar. Bu fırsatlar;

  • Nakit Avans
  • Taksitli Nakit Avans
  • İster Taksitlendir İster Ötele
  • Sinema ve Tiyatroda İndirim
  • Düzenli Limit Arttırımı
  • Kredi Kartlarından EFT
  • Sözüne Worldpuan
  • Ekstre Seçimi
  • E-Ekstreye Worldpuan
  • Otomatik Fatura Ödeme

şeklinde sıralanabilir. Bu yazıda TEB bünyesinde bulunan TEB Worldcard Kredi Kartı Limit Arttırma konusunda bilgi verilecek, neler yapılması gerektiği konusunda bilgi verilecek ve yönlendirmeler yapılacaktır.

Teb Worldcard Kredi Kartı Limit Arttırma

Banka müşterileri kredi kartı başvurusunda bulunduğunda bankalar müşterinin ekonomik gelirine bağlı olarak özel olarak veya standart bir kredi kartı limiti belirler. Bu limit kişilerin bankaya borçlanabileceği maksimum değeri ortaya koyar. Kişiler bu limitin üstüne çıkmayarak alışverişlerini yaparlar. Zamanla müşterilerin kredi kartı limiti yetersiz gelebilir. Harcamalarının artması, nakit harcamadan uzaklaşma, taksit fırsatının cazip gelmesi gibi etkenler insanları kredi kartına yönlendirebilmektedir. Bu durum da kredi kartı limitinin yetersiz gelebilmesine neden olabilir. Bu sebeple kişiler kredi kartı limitlerinin arttırılmasını talep edebilir. Aynı şekilde bankalar da ödemelerini düzenli yapan, aktif müşterilerine bu teklifi sunabilmektedir.

TEB Worldcard fırsatlarından birisi olan TEB Worldcard Kredi Kartı Limit Arttırma ile kredi kartı limitinizi artırabilme imkanı bulunmaktadır. Kredi kartı limitinizi artırarak alışverişlerinizde veya yapmayı düşündüğünüz yüklü miktardaki harcamalarınızda sıkıntı yaşamazsınız. TEB Worldcard kredi kartı limitinizi artırmak için seçebileceğiniz birkaç yol vardır. Kredi kartı limitinizi SMS ile veya TEB şubelerine giderek artırma işlemi için talepte bulunabilirsiniz.

1. SMS İle Kredi Kartı Limit Arttırımı

TEB Worldcard kredi kartınızın limitini artırmak için ilk yöntem ve en basit yöntem SMS ile limit arttırımı talebinde bulunmaktır. Yapılması gereken ise TEB’e kayıtlı cep telefonu numarasını kullanarak LIMIT yazıp 4616’ya kısa mesaj göndermektedir. Bu işlemi yaparak kredi kartı limitinizi arttırmak için talepte bulunmuş olursunuz. Başvurunuz kredi kartı hareketleriniz, düzenli müşteri olup olmadığınız gibi konulara bakılarak değerlendirme yapılmak suretiyle işleme alınır. Kredi kartı limiti arttırma talebiniz uygun görülürse talebinizin onaylanmış olması en az 15 gün önceden haber verilmektedir.

Gönderdiğiniz kısa mesajlarının operatörlere göre çeşitli ücretlendirmesi olmaktadır. Bunlar Türk Telekom ve Turkcell için 0.65, Vodafone için 0,4 olarak belirlenmiştir ve operatörler bu ücretlendirmede değişikliklerde bulunabilir. SMS ile kredi kartı limit arttırma talebinde bulanacak kişilerin bu konuyu göz önünde bulundurmasında fayda vardır.

2. Şubeye Giderek Kredi Kartı Limit Arttırımı

Kredi kartı limit arttırım talebinde bulunmanın diğer bir yolu şubeye gitmektir. TEB Worldcard için de bu durum geçerli olup TEB Worldcard sahipleri kendilerine en yakın TEB şubelerine giderek taleplerini yetkililere iletebilir. Yetkililerin istedikleri evraklar olabilmektedir. Yetkililerin evrak isteme durumunda evrakları eksiksiz şekilde temin etmek gerekmektedir. Yetkililerle yapılan görüşme sonucu yetkililer talebinizi almış olup işleme alacaklardır. SMS ile başvuruda olduğu gibi talebiniz gerekli şartlar sağlandığı takdirde onaylanmakta ve size haber verilmektedir.

Kredi kartı limitinizi arttırmak amacıyla size en yakın TEB şubesini aşağıda verilen bağlantıya tıklayarak bulunduğunuz konumu girerek öğrenebilirsiniz.

Size En Yakın TEB Şubesini Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

TEB Worldcard kredi kartı limitini arttırabilmek için yapılması gerekenler yukarıda bahsedildiği gibidir. Kart sahiplerinin ihtiyaçları doğrultusunda limitlerini arttırmaları, gereksiz limit arttırımlarında kaçınmaları tavsiye edilmektedir.

Scroll to Top