TEB Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme 

555

Türkiye Ekonomi Bankası ülkemizin büyüyen ekonomisine katkı sağlayan köklü bankalardan birisidir. Türkiye Ekonomi Bankası ilk kurulduğunda Kocaeli Halk Bankası olarak adlandırılmıştı. Ancak daha sonra 1982 yılında bankanın başkalarına satılması ile şu anki hali olan Türkiye Ekonomi Bankası adı ile değiştirilmiştir. Türkiye Ekonomi Bankası kendi bünyesinde bulunan müşterilerine birçok fırsatlar sunarak gücüne güç katmış ve ülke ekonomisini büyük ölçülerde rahatlatmıştır. Türkiye Ekonomi Bankasının amaçları arasında şu anki işlem hacminin çok üstüne çıkmak bulunmaktadır ve bunu da etkileşimde olduğu müşteri sayısını arttırarak planlamaktadır. Amacı doğrultusunda ise sunduğu kredi imkanlarını her geçen gün geliştirerek daha cazip bir hale getirmektedir. Bu yazımızda TEB Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Banka Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır?

Banka kredisi olarak bilinen olay bankalar tarafından sunulmuş olan bir imkandır. Öncelikli olarak bir bankanın sunmuş olduğu bu imkandan yararlanabilmek için o bankanın bir müşterisi haline gelmeniz gerekmektedir. Bankalar genel olarak müşterilerine çeşitli şekillerde imkanlar sunmaktadır. Bunlardan en bilineni ise kredilerdir. Bu krediler bankaların müşterilerine sunmuş oldukları ön ödenektir. Müşteri herhangi bir şekilde maddi anlamda zorluk çektiği zaman veya nakit bir paraya ihtiyacı olduğunda bankalara başvurarak nakit para talebinde bulunabilmektedir. Bu işleme kredi başvurusu denmektedir. Kredi başvurusu yapılmasının üzerine bankalar başvuruyu gerçekleştiren müşterilerden birçok belge istemektedir. Bu belgelerin istenmesindeki amaç verilen bu kredinin müşteri tarafından belirlenen zamanda ödenip ödenmeyeceğini belirlemektir. Müşteri istenilen evrakları bankaya sunduktan sonra banka müşterinin başvurusunu değerlendirmeye almaktadır. Bu başvuru değerlendirmesinin süresi talep edile kredinin miktarına ve başvuran kişinin ekonomik durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Banka Kredisi Ödeme Planı Nasıl Belirlenmektedir?

Öncelikli olarak yapılan başvuru değerlendirmeye alınır ve bu değerlendirme sonucunda olumlu geri dönüş olur ise banka kişi için ödeme planı hazırlar. Bu ödeme planı birçok çeşitte gerçekleşebilmektedir. Kişinin aylık gelirine göre hazırlanan bu plan belirli bir zamana göre rahatlıkla uzatılabilmektedir. Ancak daha sonrasında ödenecek olan toplam tutarda uygulanan faiz sebebi ile artmaktadır.

TEB Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Ekonomi Bankası şubeleri üzerinden kredi başvuruları gerçekleştirilebilmektedir. Bu başvuruları gerçekleştirmek için sizlere en yakın mesafede bulunan bir Türkiye Ekonomi Bankası şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu başvurusu sırasında sizden yukarıda da bahsetmiş olduğumuz evrakları teslim ederek başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şubeler dışında başvuru işlemleri telefon bankacılığı üzerinden veya internet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

TEB İnternet Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Ekonomi Bankası müşterilerine internet üzerinden kredi başvurusu imkanını sunmaktadır. Türkiye Ekonomi Bankasının kurmuş olduğu resmi internet sayfası üzerinden başvuru işlemi rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Pratik ihtiyaç kredisi olarak bilinen bu krediye başvurmak için sizlere aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak resmi başvuru sayfasına ulaşmanız gerekmektedir. Daha sonra karşınıza gelecek olan ekran üzerindeki bölümde doldurmanız gereken bazı bölümler bulunmaktadır. Bu bölümler sırası ile ad ve soyadı, telefon numarası ve e-posta adresidir. Bu kısımlar eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri ile herhangi bir bağınızın olup olmadığını soran kısmı da doldurmanız gerekmektedir. En son olarak güvenlik kodunu da doldurarak “DEVAM” butonuna basmanız gerekmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra girdiğiniz bilgiler üzerinden oluşturulmuş olan kredi başvurusu Türkiye Ekonomi Bankasına iletilerek değerlendirmeye alınmaktadır. Değerlendirme sonucunda girmiş olduğunuz üzerinden tarafınıza bildirilmektedir.

TEB Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Türkiye Ekonomi Banksaına kredi başvurusunu yaptıktan sonra sizi bir süre değerlendirme için bekletmektedirler. Bu süre zarfı boyunca başvurunuzun sonuçlanıp sonuçlanmadığını birçok şekilde öğrenebilirsiniz. Bunların ilk başında herhangi bir şubeye giderek başvuru sonucunu sorabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise telefon bankacılığını kullanarak kredi başvuru sonunu öğrenebilirsiniz. Ancak bunlara gerek kalmadan kredi başvuru sonucunu öğrenebileceğini bir yer bulunmaktadır. Başvuru sonucunu Türkiye Ekonomi Bankasının kurmuş olduğu resmi internet sayfası üzerinde yer alan “Başvurum Nerede?” Hizmetini kullanarak rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Öncelikli olarak başvuru sonucu sayfasına ulaşmak için sizlere aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında karşınıza gelecek olan ekran üzerinde sizden istenilen bazı bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgiler sizden başvuru sırasında da istenilmiştir. Bu bilgiler sırası ile T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranızdır. Bu iki bilgiyi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Aksi halde herhangi bir başvuru ile uyuşmayacağı için sorgulama işlemi sonuçsuz kalacaktır. Bu sayfa üzerinde bu iki bilgiyi doldurduktan sonra doldurmanız gereken 3. bir kutucuk yer almaktadır. Bu kutucuğa resimde verilmiş olman güvenlik kodunu doldurmanız gerekmektedir. Bunları doğru bir şekilde doldurduktan sonra sağ alt kısımda bulunan “Devam” butonuna basarak sorgu sonuç sayfasına ulaşabilirsiniz.

Sorgu sonuç sayfasına ulaştığınızda karşınıza gelecek olan ekran başvurunuzla ilglili bilgiler barındırmaktadır. Ayrıca aynı ekran üzerinden başvurunuzun sonucunu rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz. Eğer ki değerlendirme işlemi sonuçlanmamış ve hala devam ediyor ise buda gelen sayfa üzerinde yer almaktadır. Bunların dışında başvurunuzun değerlendirmesi tamamlanır ise banka sistemde kayıtlı bulunan cep telefonuna sonucun bildirildiği bir SMS gönderimini otomatik gerçekleştirecektir.

TEB Kredi Başvuru Sonucu Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top