TEB Sanal Kart Oluşturma

kredi karti internet subesi

Teknolojinin gelişiminin en çok yansıdığı sektörlerden biri olan bankacılık sektörü her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Para kazanmaktan çok para muhafaza etmek ve güvenli bir şekilde değişimini yapmak önem taşır. Bu yüzdendir ki; uzun yıllardan beri paralarımızı bankalara emanet ediyoruz. Teknoloji entegre hizmet vermeye başlayan bankaların şubelerinin internet ortamına aktarılmasıyla birçok işlemi bankalara gitmeden halleder olduk.

Kart bilgilerimiz ve sahip olduğumuz kişisel şifreler ile yaptığımız işlemler her zaman güvenli olmaz. Her ne kadar bankaların site ara yüzleri büyük virüs programları ile korunsa da, ya da alışveriş yaptığımız siteler kendi virüs önleyici programlar geliştirmiş ve uyguluyor olsa da her zaman %100 güvenlik ortamı sağlayamaz. Daha önceki yıllarda yaşanan kimlik avı dolandırıcılığı, şifre ele geçirme, kart bilgilerini kullanarak kişinin isteği dışında yapılan alışverişler, aldığı ürün yerine sahte veya boş kutuda ürün gönderilmesi gibi birçok sorun yaşandı. Bunun önüne geçmek için güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı ve internet üzerinden kredi kartları ile alışveriş  yapanlar için ”sanal kart” sistemi oluşturuldu. Ülkemizde geniş kredi kartı ağı ile en çok kullanılan bankalardan olan TEB sanal kart sistemi olan bankalardan biridir. Bu yazıda sizlere TEB sanal kart oluşturma işlemini nasıl yapacağınızdan bahsedelim.

Sanal Kart Nedir?

İnternetten çok sık yaptığımız alışverişlerin güvenli hale gelmesi için yıllardır mücadele veriyoruz. Bu amaçla türlü yöntemler geliştirildi. Şimdilerde ise ”Sanal kart” adında bir uygulama, internetten yapılan alışverişlerin güvenli hale getirilmesi için oluşturuldu. Sanal kart internette yapılan alışverişlerde kredi kartı yerine kullanılması için oluşturulan bir karttır. Sanal kart hangi bankada kartınız varsa; o bankanın kredi kartı veri havuzunda sanki fiziksel olarak var olan bir kartmış gibi sanal olarak tanımlanır. O kart banka sisteminde vardır ama fiziksel olarak yoktur yani siz bu kartı yanınızda taşıyamazsınız. Sanal kart normal kredi kartı gibi bir kredi kartı numarası, son kullanma tarihi ve limite sahiptir. Sanal kartlar kullanıcılarına büyük avantajlar sağlamaktadır.

Sanal Kart Avantajları Nelerdir?

  • İstediğiniz zaman kart limitini değiştirebilirsiniz.
  • Sanal kartlar bankalar tarafından ücretsiz verilmektedir.
  • Eğer Sanal kart bilgileriniz çalınırsa müşteri hizmetleri ve bankanın internet şubesinden limiti dondurabilir ya da sıfırlayabilirsiniz.
  • Fiziksel olarak var olmadığı için yanınızda taşımanıza gerek kalmaz.
  • Sanal kartları bir yerde unutma, düşürme ya da çaldırma gibi ihtimaller ise söz konusu değildir.
  • Sanal kartların tek dezavantajı ise fiziksel olarak var olmadığı için POS cihazı tarafından kullanılması gereken yerlerde kullanılmaz.

TEB Sanal Kart Oluşturma İşlemi

TEB sanal kart oluşturma işlemi oldukça kolaydır. TEB kredi kartlarından Bonus veya World kart sahibi olan kişiler sanal kart oluşturabilirler. TEB ise yapacağınız mail order, telefon ya da internetten yaptığınız harcamalarda, abonelik ve aidat ödemelerinizde TEB sanal kredi kartını kolaylıkla kullanabilirsiniz.

TEB sanal kartları ilk başta limiti sıfır ( 0 ) olarak hazırlanır. Daha sonra kişinin isteğine göre TEB sanal kartı limiti yükseltilip azaltılabilir. Yapılan alışverişler sonunda ise kalan limit kredi kartına aktarılabilir. TEB sanal kartlarını oluşturmak için TEB kredi kartı sahibi olmanız ve TEB internet bankacılığı müşterisi olmanız gerekir.

TEB sanal kartları kullanıldığında puan kazandırmaya devam eder. Kazandığınız bu puanları TEB ile anlaşmalı yerlerden kullanabilirsiniz. TEB Sanal kartlar için de TEB kredi kartlarına uygulanan faiz ve ücretler geçerlidir. TEB Sanal kredi kartları tamamen ücretsizdir.

TEB Sanal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB sanal kartlarını ise herhangi bir TEB şubesine giderek oluşturabilirsiniz. Eğer şubeye kadar gitmek istemezseniz bu durumda TEB’in CEPTETEB İnternet Şubesinden sanal kart başvurusu yapabilir ve bir sanal kart oluşturabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise TEB Telefon Şubesi olan 0850 200 0 666 numarasını arayarak TEB sanal kart oluşturma işlemini ücretsiz olarak yapmanızdır.

TEB Sanal Kart İptali

TEB ile oluşturduğunuz Bonus veya World sanal kartlarınız artık kullanmak istemezseniz bu kartları kolaylıkla iptal edebilirsiniz. TEB sanal kart iptali için TEB Telefon Şubesi olan 0850 200 0 666 numarasını arayarak kartın iptalini isteyebilirsiniz. Gün içinde kartınızın iptal edilip, kullanıma kapandığını göreceksiniz.

TEB Bonus Sanal Kart Oluşturmak İçin TIKLAYINIZ!

TEB World Sanal Kart Oluşturmak İçin TIKLAYINIZ!

CEPTETEB Sanal Kart Başvurusu Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

TEB Online İnternet Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top