Yeni Açılan İş Yerine Kredi Çıkar Mı?

Yeni Açılan İş Yerine Kredi

Hepimiz biliyoruz ki günümüz dünyasında hem bireylerde hem de iş yeri sahiplerinde nakit para bulundurma oranı gün geçtikçe düşmektedir. Bu durumda hem ülke ekonomisine katkıda bulunmak isteyen hem de birbirleri ile rekabet içerisinde bulunan bankalar bireylere ve iş yeri sahiplerine kredi desteği sağlamaktadırlar. Bankalar büyük avantajlarla bu kredilere ihtiyaç duyanlara kredi avantajları sunarken “Yeni Açılan İş Yerine Kredi Çıkar Mı?” sorusunun cevabını merak etmektedirler. İşte bu sorunun cevabını yazımızda bulacaksınız.

Yeni Açılan İş Yerine Kredi

Büyük çabalar ve maddi yatırımlar sonucu hayallerinizi süsleyen iş yerinizi açtınız fakat dekorasyonunda, malzemelerinde eksikleriniz mi var? İşte tam bu noktada iş yerinizi geliştirmek veya yeni bir iş kurmak için devlet destekli KOSGEB kredisi alabileceğiniz gibi çeşitli bankaların yeni açılan iş yerlerine verdikleri kredi imkanlarından da yararlanabilirsiniz.

Öncelikli olarak eğer iş yerinizi açmamış ve yeni açmak istiyorsanız gerekli şartları sağladığınız takdirde sizin de 50.000 TL’ye kadar devlet destekli KOSGEB kredisini hibe olarak 100.000 TL’ye kadar ise faizsiz kredi olarak alabilmeniz mümkün olacaktır.

Kosgeb İş Yeri Açma Kredisi Almak İçin Şartlar:

 • Ücretsiz olarak düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarı ile tamamlamalısınız.
 • KOSGEB veri tabanına kayıt olmalısınız.
 • KOBİ beyannamesi ve KOBİ bilgi dokümanı oluşturmalısınız.
 • Girişimcilik Destek Programından yararlanabilmek için iş projenizi oluşturmanız gereklidir.
 • Yukarıda bulunan işlemleri gerçekleştirdikten sonra KOSGEB birimine başvurmanız gereklidir.

Eğer siz de iş yeri açma maliyetinizi en aza indirmek istiyorsanız ya da yeterli bütçemiz yoksa KOSGEB destek kredisine başvurabilirsiniz.

Yeni Açılan İş Yerine Banka Kredisi

Yeni açılan iş yerlerine bankaların da kredi verdiğinden bahsetmiştik peki hangi bankalar hangi koşullarla bu kredilerden yararlandırır?

Eğer KOSGEB kredisi almadıysanız bankaların kredi fırsatlarından yararlanarak iş yeriniz için gerekli harcamaları yapabilmeniz mümkündür. Bu krediyi alabilmek için bankalar öncelikli olarak kredi sicilinizi kontrol etmektedirler ve kredi notunuzun durumunu sorgulamaktadırlar. Eğer kredi notunuz yüksek ise bankalar üzerinde olumlu bir etki bırakacağınızdan talep ettiğiniz krediyi almanız çok daha kolay olacaktır. Her ne kadar kredi notunuz yüksek olsa da yeni açılan iş yerleri her zaman bankalar için soru işareti oluşturmakta ve kredi vermek için bir çok inceleme yapmaktadırlar. Bankalar sizden belirli bir cironun üzerinde olmanızı beklemektedirler bu ciroyu sağlayamıyorsanız, iş yerinizi ipotek ettirdiğiniz takdirde böyle bir problem kalmayacak ve bankalardan kolaylıkla kredi alabileceksiniz. Kredinizi aldıktan sonra hem hayallerinizdeki iş yerinizi geliştirmeye devam edecek hem de düşük faiz oranları ile borcunuzu ödeyebileceksiniz.

1) Ziraat Bankası Bireysel İş Yeri Kredisi

Eğer siz de yatırım amaçlı olarak iş yeri almak istiyorsanız Ziraat Bankası Bireysel İş yeri Kredisinden yararlanabilirsiniz. Ziraat Bankası Bireysel İş yeri Kredisi ile 120 ay vadeye kadar kolayca iş yeri sahibi olabilmeniz mümkün olacaktır. Bu kredi için satın alacağınız iş yerinin %75’i kadar kredi kullanabileceğinizi unutmamalısınız. Ayrıca bu krediye sahip olabilmek için gayrimenkul ipotek ettirmeniz de gerekmektedir. Kredi süresi boyunca hayat, iş yeri, zorunlu deprem sigortası da yapılmaktadır. Bankanın gerekli görmesi halinde ek teminat isteyebileceği de unutulmamalıdır.

Ayrıca Ziraat Bankası Ortak İş yeri Kredisi ile düzenli geliri olan en az 2 en fazla 5 ortağınız ile bir araya gelerek 120 aya kadar vade imkanından yararlanarak kredi alabilmeniz mümkündür. Bu kredi türünde de gayrimenkul ipoteği istenmektedir.

2) Vakıfbank Bireysel İş Yeri Kredisi

Eğer sizde yeni bir iş yeri açacaksanız ya da yeni açılan iş yeriyseniz Vakıfbank Bireysel İş yeri Kredisinden yararlanmanız mümkündür. Bu krediden belirli ve düzenli geliri olan müşteriler en fazla alacakları iş yerinin maliyetinin %75’i oranında kredi alabilirler. Kredi kullanan kişiye hayat sigortası ve konut paket sigortası yaptırılarak her yıl yenilenmektedir.

Gereken Belgeler;

 • Nüfus cüzdanı aslı veya fotokopisi ya da ehliyet,
 • İkametgah belgesi,
 • Yapı kullanım izin belgesi,
 • Ekspertiz raporu,
 • Gelir durumunuzu gösteren belge

3) Akbank Bireysel İş Yeri Kredisi

Hayallerinize kavuşmada Akbank’ta sizlere büyük destek olmaktadır ve dilediğiniz iş yerini açabilmeniz için sizlere tam 60 aya varan vadelerle iş yeri kredisi vermektedir. Ödemelerinizi eşit taksitler halinde yapabilirken artan ödemeli şekilde de gerçekleştirmeniz mümkündür.

4) Garanti Bankası İş Yeri Kredisi

Eğer iş yeri satın almak veya iş yerinizi geliştirmek istiyorsanız Garanti Bankası Mortgage İş Kredisi ile 120 aya varan vadelerle kredi kullanabilir ve ödemelerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Garanti Bankası iş yeri değerinin %100’üne kadar kredi kullandırtmaktadır. Ayrıca Garanti bankası oldukça uygun faiz oranlarıyla iş yeri sahibinin ödemelerini kolaylaştırmaktadır. Garanti Bankası İş yeri Kredisi içerisinde bulunan paketler  şöyle sıralanabilir;

 • Ara Ödemeli İş yeri Mortgage
 • Artan Taksitli İş yeri Mortgage
 • Azalan Taksitli İş yeri Mortgage
 • Balon Ödemeli İş yeri Mortgage
 • Özel Ödemeli İş yeri Mortgage
 • Sabit Faizli İş yeri Mortgage

5) Odeabank İş Yeri Kredisi

İş yeri kredisi almak istiyor fakat geri ödeme için uzun vadeye ihtiyacınız bulunuyorsa Odeabank tam da size göre! Odeabank iş yerinizin yaşına bakılmaksızın iskanı olduğu takdirde 10 yıla kadar vade ile kredi verebilmektedir. Geri ödemelerinizi aylık eşit taksitli olarak yapabilirken nakit akışınız göz önüne alınarak uygun geri ödeme şekilleriyle ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

6) Halkbank İş Yeri Kredisi

Eğer iş yerinizi açmak için yeterli nakde sahip değilseniz Halkbank uygun faiz oranları ve avantajlı vade imkanları ile yanınızda! İş yeri değerinin %50’si oranında kredi verirken maksimum vade sayısı 120 aydır.

Gerekli Belgeler;

 • Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport
 • Gelir belgesi (Maaşlarını Halkbank’tan alan müşterilerin gelir belgesi beyan etmeleri gerekmez)
 • Faiz gelirleri için hesap cüzdanı
 • Kira gelirleri için tapu ya da kira kontratı fotokopisi gereklidir.

7) ING Bank İş Yeri Kredisi

İş yeriniz için finansman ihtiyacınız varsa ING Bank yanınızda! ING Bank’tan almış olduğunuz kredinin geri ödemesini aylık eşit taksitler ile yapabileceğiniz gibi nakit akış durumunuza göre esnek ödeme planları da oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu kredi TL ve dövize endeksli olarak da kullanılabilmektedir. Eğer iş yeri kredisine başvurmak istiyorsanız size en yakın ING Bank şubelerine gitmeniz yeterli olacaktır.

Yeni açılan iş yeri kredisi almak isteyen bireylerin tek yapması gereken şey ilgili bankaların şubelerine gitmek olacaktır.

Scroll to Top