ZİRAAT BANKASI BANKKART

ziraat bankası kredileri

Ziraat Bankası Bankkart hakkında bilmeniz gerekenleri, bankkart çeşitlerini ve bu kartların özelliklerini yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Nedir, Ne İşe Yarar?

Ziraat Bankası’nın bizlere sunduğu kolay ve güvenilir yollardan bir tanesi de Ziraat Bankası Bankkart’tır. Bankkart nakit paranızı yatırıp, harcamalarınız için paranızı çekene kadar hesabınızda durabilir. Hiçbir kesinti olmaksızın hesabınızda duran paranızı dünya üzerinde, Maestro ve Elektron amblemleri bulunan her ATM’den çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart’ın Özellikleri Nelerdir?

 • 365 gün 6 saat boyunca paranızı garanti altında tutabilir.
 • Nakit para olmaksızın bazı alışverişlerinizde bu karttan harcama yapabilirsiniz.
 • Ziraat Bankası ATM’lerinden dilediğiniz zaman bakiyenizi kontrol edebilir, paranızı çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Bankkart alma işlemi oldukça basit bir işlemdir. İşlem için gereken tek şey kimlik bilgileriniz. Daha doğrusu T.C. kimlik numaranızdır. T.C. kimlik numaranızı bir Ziraat Bankası şubesine Bankkart açmak istiyorum dedikten sonra verip, başvuruda bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Genç Bankkart Nedir, Ne İşe Yarar?

Ziraat Bankası’nın diğer bir Bankkart’ı da gençlere özel olan Genç Bankkart’tır. Bu Bankkart Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) kredisi ve bursu almaya hak kazanmış öğrenciler için olup, aynı zamanda içerisinde 350 TL limit bulunan bir karttır. Karttaki 350 TL limitle istenilen herhangi bir şey alınabilir ve hesap kesim tarihinden sonra yapılmış olan bu alışverişin ücretlendirme bilgisi size verilir.

Ziraat Bankası Genç Bankkart’ın Özellikleri Nelerdir?

 • Alışveriş yaparken kullanılan özellik değiştirilebilir. Yani kredi kartı olarak kullanılmak isteniyorsa ya da harçlık hesabı kullanılacaksa mutlaka söylenmelidir.
 • Kredi ve bursunuz yattığı günden itibaren çekebilir, kullanabilirsiniz.
 • Bankkart’ta geçerli olan bütün özellikler Genç Bankkart’ta da geçerlidir.

Ziraat Bankası Genç Bankkart Nasıl Alınır?

Eğer KYK bursu veya kredisi kazandıysanız bu kartı şubeye gittikten sonra işlemlerinizi yaptığınız durumda alabilirsiniz. KYK’dan bağımsız olarak işleminizi yapmak için yine Ziraat Bankası şubelerinden herhangi birine giderek Genç Bankkart alma işleminizi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kazandıran Bankkart Nedir, Ne İşe Yarar?

Ziraat Bankası Bankkart’lardan farklı olan bu Ziraat Bankası Bankkart yani Kazandıran Bankkart, her alışverişinizde size bir ödül puan verir. Bu puanlarınız biriktiği takdirde bir alışverişinizi indirimli olarak yapabilir veya ücret ödemeden de alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kazandıran Bankkart’ın Özellikleri Nelerdir?

 • Ziraat Bankası Bankkart’ın tüm özelliklerini taşır.
 • Her alışverişinizin %0.50’si kadar ödül kazanırsınız.
 • Kazandığınız puanları Ziraat Bankası ATM’lerinden ve 444 00 00 müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.
 • Hesabınızdaki paranın güvenliği dahil 365 gün 6 saat kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kazandıran Bankkart Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Kazandıran Bankkart özelliklerinden sonra sıra geldi nereden ve nasıl alınacağını anlatmaya. Kazandıran Bankkart’ınızı Ziraat Bankası şubelerine giderek, kimlik bilgileriniz ile kolayca teslim alabilirsiniz. Kazandıran Bankkart’ınızı aldıktan sonra kazandıran kısmı ilk alışverişten başlayacağı için yine alışverişlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Avans Bankkart Nedir, Ne İşe Yarar?

Ziraat Bankası Avans Bankkart ise işyeri ve tutar sınırlaması olmadan, herhangi bir faiz ödemeden, yurtiçinde, yurtdışında ve internette tüm alışveriş işlemleri sonrası ödemeleri için öteleme fırsatı sunar ve bu fırsat doğrultusunda bütçeye destek olur. Ziraat Bankası Bankkart’ınız varsa ve Avans Bankkart özelliğini sizde kullanmak isterseniz bankaya kayıtlı cep telefonunuzdan AVANS yazıp kartınızın son 4 hanesini boşluk bırakıp yazdıktan sonra 4747’ye kısa mesaj olarak gönderin. Bilgilendirme mesajı gelecektir.

Ziraat Bankası Avans Bankkart’ın Özellikleri Nelerdir?

 • Ziraat Bankası Bankkart özelliklerini taşıyan bu kart size ödeme işlemlerinizde ek bir süre tanıyarak ödemelerinizi daha uzun bir zamanda yapabilmenizi sağlıyor.
 • Avans Bankkart’ınızı kullanarak yaptığınız alışveriş sonrası geciken ödemelerde herhangi bir faiz uygulanmamaktadır.
 • Ancak ötelenen ödeme tarihi sonrasında yaptığınız alışverişin tutarına cari KMH (Kredili Mevduat Hesap) faizi işlenecektir.
 • Avans Bankkart’ınızın hesap kesim tarihinde E-Posta ile gönderilen kısmı ile birlikte KMH ekstresi de e-posta yoluyla gönderilmektedir.
 • Ödeme tarihinizi beklemeden AVANS BAKIYE yazıp boşluk bıraktıktan sonra kartınızın son 4 hanesini de yazıp 4747’ye kısa mesaj olarak gönderdiğinizde ödeme planınızı görüntüleyebilirsiniz. Bu işlemi aynı zamanda müşteri hizmetleri numarası olan 444 00 00’ı arayarak veya ATM’ler üzerinden de görüntüleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Avans Bankkart Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Bankkart’ınız varsa yukarıda da belirtildiği gibi Ziraat Bankası Bankkart’ınızın kayıtlı olduğu cep telefonunuzdan AVANS yazıp boşluk bıraktıktan sonra kredi kartınızın son dört hanesini yazıp 4747’ye göndererek kartınızın KMH (Kredili Mevduat Hesabı) bölümünü açtırabilirsiniz.

Eğer bir Ziraat Bankası Bankkart’ınız yoksa bir Ziraat Bankası’na kimlik bilgileriniz ile birlikte giderek Ziraat Bankası Bankkart alma başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru sırasında Avans Bankkart özelliğinden yararlanmak istiyorum dediğiniz takdirde sizde bir Avans Bankkartı’na sahip olacaksınız.

Ziraat Bankası Temassız Bankkart Nedir, Ne İşe Yarar?

Ziraat Bankası Bankkart’ın son çeşidi olan Temassız Bankkart diğer Ziraat Bankası Bankkart’lardan farklı olarak temas gerektirmeden şifre yazmanız gerekmeksizin her türlü alışverişinizde kullanabileceğiniz bir banka kartıdır. Elektronik Cüzdan uygulaması sayesinde toplu taşıma ücretlerini bile buradan ödeyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Temassız Bankkart’ın Özellikleri Nelerdir?

 • Yukarıda da anlatıldığı gibi Ziraat Bankası Bankkart’larından farklı olarak temassız ve şifre girme gerektirmeden alışveriş yapılabilen bir banka kartıdır.
 • Bankkart özelliklerini taşımaktadır.
 • Paranızın güvenliği aynı şekilde korunmalıdır.
 • 365 gün 6 saat boyunca istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.
 • Tüm dünyada Maestro ve Elektron amblemli ATM’lerden para çekebilirsiniz.
 • ATM’lerden istediğiniz zaman hesabınızın bakiye bilgisini öğrenebilir, para çekebilir, hesaplarınız arasında aktarım yapabilir, başka bir hesaba EFT/havale yapabilir, faturalarınızı ödeyebilirsiniz.
 • 444 00 00 Müşteri İletişim Merkezi ya da Bankamız ATM’lerini kullanarak vadesiz mevduat hesabınızdan veya para yatırmalı ATM’lerimiz aracılığıyla direkt olarak kartınıza para yükleyebilir, yine ATM’leri kullanarak kart üzerindeki bakiyenizi hesabınıza aktarabilirsiniz.
 • İnternet üzerinden de korumalı olarak alışveriş yapıp, banka kartı ile işlem gerçekleştirebilen ve 3D secure sistemine üye olan işyerlerinden alışverişinizi Temassız Bankkart’ınız ile yapabilirsiniz.
 • PosPara üyesi işyerlerinden alışveriş esnasında nakit olarak para çekebilirsiniz.
 • Hesabınızın bakiyesini öğrenmek için Bankkart’ınızın kayıtlı olduğu cep telefonunuzdan BAKIYE yazıp boşluk bırakıp kartınızın son 4 hanesini yazarak kısa mesaj şeklinde 4747’ye gönderdiğinizde bilgilendirme mesajınız kısa bir süre içerisinde bankadan telefonunuza gönderilecektir.

Son olarak toplu taşıma araçlarında banka ve kredi kartlarının kullanımına yönelik ulaşım projelerine dahil olan bir belediye içinde bulunuyorsanız, Temassız Bankkart ile toplu taşıma ücretini şifre girmeden, temassız olarak hızlıca ödeyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Temassız Bankkart Nasıl Alınır?

Bir Ziraat Bankası şubesine giderek Bankkart’ınızın üzerine veya Bankkart’ınız yoksa yeni bir Bankkart alarak Temassız Kart özelliğini kullanmak istediğinizi söylediğinizde kimlik bilgilerinizi kullanarak size bir hesap ve bir kart oluşturulacaktır. Kartınızı alıp alışverişe başlayabilirsiniz!

Ziraat Bankası Bankkart İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top