Akbank Hızlı Para Nedir?

akbank e1494422546951

Gün içerisinde acil nakit paraya ihtiyaç duyan kişiler genellikle eşten dosttan borç ister. Fakat günümüzde Akbank müşterisi olan kişilerin 12 aya varan taksitler ile rahatlıkla geri ödeyebilecekleri bir seçenek bulunuyor. Hızlı Para adı verilen bu hizmet sayesinde acil nakit ihtiyacınızı bir Axess’li olarak evrak ya da belge ihtiyacı duymadan ve herhangi bir miktarda ücret ödemeden, hatta ve hatta şubeye dahi gitmeye gerek kalmadan kullanabilmeniz mümkündür. Akbank Hızlı Para Nedir sorusunun cevabı ise yazımızın devamında yer alıyor.

Akbank Hızlı Para Özellikleri

 • Akbank Hızlı Para ile birlikte 500 TL ve 20.000 TL arasında para çekmeniz mümkündür.
 • Hızlı Paranın aylık akdi faiz oranı kaynak kullanımı destekleme fonu ve banka sigorta mevduat vergisi hariç olmak üzere %1,84 olarak belirlenmiştir.
 • Hızlı Para ile para çekimi yapıldıktan sonra 2 ile 12 aylık taksitler arasında geri ödeme yapılması mümkündür.
 • Hızlı Para işlemlerinde sizlerden herhangi bir miktarda ilave ücret alınmaz.
 • Aylık taksit tutarlarına kaynak kullanımı destekleme fonu ve banka sigorta mevduat vergisi dahil edilmiştir.
 • Hızlı Para aylık taksit tutarı, kredi kartı ile yapılacak olan herhangi bir harcama gibi hesap kesim tarihinde ekstreye yansıtılacaktır. Bu yolu kullanarak çekilen paranın da yine aynı şekilde her ay ekstrede belirtilmiş olan son ödeme tarihinde dek ödenmelidir.
 • Kartı bloke olan, hakkında yasal takip ya da gecikme olan, problemli bir krediye sahip olan kişilerin Hızlı Para avantajından faydalanması mümkün değildir.
 • Exi 26 kartı sahipleri Hızlı PAra hizmetinden faydalanamaz.
 • Ek kartlar kullanılarak Akbank şubelerine gidip Hızlı Para işlemi yapılması mümkündür.
 • Ekstre asgari borcunun son ödeme tarihine dek yalnızca bir kısmının ödenmesi ya da hiç ödenmemesi halinde son ödeme tarihinden borcun kapandığı tarihe kadar ödenmesi gereken asgari tutarın ödenmemiş olan bölümü üzeriden gecikme faiz oranı ve asgari tutarı aşan ana para tutarı üzerinden de akdi faiz oranı işletilecektir.
 • Hızlı Para işlemlerinde vadesi gelememiş olan bir ya da birden fazla taksit ödemesi yapılabilecek ya da borçların tamamı erken bir şekilde ödenebilecektir. Bu durumda erken bir şekilde ödenen borcun ödenmiş olduğu miktar ve gün sayısına göre faiz ve çeşitli maliyetler açısından indirim alması sağlanır. Erken ödeme yapmak isteyen kişilerin Akbank Telefon Şubesini ya da Akbank Şubelerini kullanarak erken ya da kısmi ödeme talimatı vermesi gerekir.
 • Hızlı PAra işlemlerinin gerçekleştirilmiş olduğu gün işleme istinaden Kısmi Kapama ya da Erken Kapama yapılması mümkün değildir.
 • 8 Ekim 2013 tarihinde yayınlanmış olan Banka ve Kredi Kartları ile ilgili yönetmeliğin 22. maddesinde yer alan fıkralardan 6’sında yapılan değişikliklere göre bir takvim yılı içinde 3 defa dönem asgari borç tutarının tamamını ödememiş olan bir kişiye ait olan kredi kartı, dönem borcunun tamamen ödendiği tarihe dek nakit çekim işlemlerine kapatılır.
 • İşlem ile ilgili olarak yapılacak olan hesaplama işlemleri, işlemin yapılmış olduğu gün ile ödenmesi gereken ilk taksitin yansıdığı hesap özetinin son ödeme tarihi arasında 30 gün olduğu varsayılarak yapılır. Bu sebepten dolayı da her bir kart için işlem yapılan gün ile hesaplanacak olan gerçek ödeme tutarı arasında çeşitli küçük farklılıklar ortaya çıkması mümkündür.
 • Bu işlemin ardından ödenmesi gereken tüm taksitlerin ödemeleri sona erinceye dek Hesap Kesim Tarihinde herhangi bir değişiklik yapılması mümkün olmaz.
 • Akbank müşterilere özel fiyatlı teklifler sunabilecek ve bu kapsamda faiz oranlarında kişiye özel değişimler yapabilecektir.
 • Akbank önceden fiili bir şekilde belirtme gereği duymadan kampanya ile ilgili olarak belirlenmiş olduğu şartların tamamını ya da belirli bir bölümünü değişikliğe uğratma hakkını saklı tutar.

Hızlı Para Başvurusu

Hızlı Para başvurusu yapmak isteyen kişilerin kullanabileceği beş farklı yöntem bulunuyor. Bunun için Akbank ATM’leri ya da şubeleri, Akbank Direkt İnternet Şubesi, Akbank Telefon Şubesi ve kısa mesaj yollarından birini kullanabilirsiniz.

Direkt İnternet ya da Mobil Bankacılık gibi işlemler yaparken Kart işlemleri bölümünde yer alan Hızlı Para menüsü üzerinden Hızlı Para çekme işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür.

Kampanyaya dilerseniz HP yazdıktan sonra 6665’e kısa mesaj göndererek katılabilirsiniz. Fakat kampanyaya katılmak için atılacak olan her bir kısa mesaj için kata değer vergisi ve özel iletişim vergisi de dahil olmak üzere Turkcell, Avea yani Türk Telekom ve Vodafne aboneleri için 0,65 TL olarak ücret tahsil edilir. Bu firmalar kısa mesaj birim  fiyatlarında ortaya çıkabilecek olan değişiklikleri müşteriye yansıtma hakkını haiz tutar.

Neo kartını kullanarak doğrudan kendinize en yakın Akbank Şubesine gidebilir ya da Akbank ATM’lerine gidip işlem yapabilirsiniz.

Hızlı Para her gün 444 25 25 numaralı Akbank Telefon Şubesi üzerinden kredi kartı numarası ve şifre karşılığında kredi kartı menüsü üzerinden 3’ü tuşlayarak alınabilir.

Hızlı Para Başvuru Sürecinde Ortaya Çıkabilecek Durumlar

Onaylanmış olan Hızlı Para tutarı ile talep edilmiş olan Hızlı Para tutarı arasında ortaya değişiklikler çıkması mümkündür. Bu durumda sizlere onay verilmiş olan tutar ile işlemlerinize devam etmeniz gerekir. Bununla birlikte onaylanmış olan Hızlı Para tutarının talep etmiş olduğunuz Hızlı Para tutarı ile aynı olması halinde İşleminiz başarıyla gerçekleşmiştir şeklinde bir mesaj alırsınız. Hızlı Para başvurusunun o an olumsuz bir şekilde sonuçlanması bir daha başvurmamanız anlamına gelmez. Dilerseniz daha sonra bir başka kanal aracılığı ile Hızlı Paraya başvurabilirsiniz. faiz dahli olmak üzere toplam tutar kullanılabilecek olan Hızlı Para limiti aşar ise daha düşük tutarda Hızlı Para talebinde bulunarak işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkün olur. Hızlı Para başvurusu esnasında önerilen bir limitiniz olabilir. Dilerseniz bu limiti arttırarak daha yüksek bir tutarda para çekebilir ya da böyle bir limite sahip olmamanıza rağmen daha yüksek tutarda para talebinde bulunmak için Akbank Direkt İnternet, Akbank Şubesi ya da 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi üzerinden limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Hızlı Para başvuruları sırasında herhangi bir olumsuzluk ve pürüze sahip olmayan kişiler sahip oldukları kartın kullanılabilir limiti ve açık bir vadesiz hesaba sahip olması halinde Hızlı Para hizmetinden faydalanabilir.

Hızlı Para Örnek Ödeme Planı

Hızlı Para örnek ödeme planı şu şekildedir;

öörnek

Aylık taksit tutarlarına kaynak kullanımı destekleme fonu ve banka sigorta mevduat vergisi dahil edilmiştir.

Hızlı Para işlemleri ile ilgili hesaplamalar işlemin gerçekleştirildiği gün ve ilk taksitin yansıtılacağı hesap özeti son ödeme tarihi arasında 30 gün olduğu varsayılarak yapılır. Bu sebepten dolayı da her bir kart için Hızlı Para işleminin gerçekleştirildiği gün yapılacak olan hesaplanmış gerçek ödeme tutarı ile bu bölümde yer alan tutarlar arasında küçük çaplı değişiklikler ortaya çıkması muhtemeldir. Fakat en nihai geri ödeme planı Hızlı Para alımı gerçekleştirdiğiniz zaman oluşturulur.

Akbank Hızlı Para Başvurusu için TIKLAYINIZ!

Scroll to Top