Akbank Kredi Çekiminde İstenen Belgeler

akbank e1494422546951

Günümüzde bireyler çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak üzere nakit kaynak bulma konusunda sıkıntı çektikleri zaman genellikle bankalara başvurarak kredi almak ister. Araç, ev ya da ihtiyaç kredisi bu konularda genellikle tercih edilen krediler arasında yer alır. Günümüzde bu tür kredilerden faydalanabileceğiniz en önde gelen bankalardan biri olan Akbank sayesinde hiç vakit kaybetmeden bu kredilere başvuruda bulunmanız mümkün. Bugün sizlere Akbank Kredi Çekiminde İstenen Belgelerden bahsedecek ve bu krediler ile ilgili bilgiler vereceğiz.

1. Akbank İhtiyaç Kredisi

Tüm isteklerinizi kolay bir şekilde karşılayabileceğiniz ve kişiye özel ödeme planları sunmakta olan Akbank İhtiyaç Kredisinden faydalanmak isteyen kişiler, uygun faiz oranları ve kredi ödeme seçenekler ile eşyalarını yenileyebilir, düğün masraflarını karşılayabilir ya da güzel bir tatile çıkabilirler. Nakit sıkıntısı çeken kişiler hızlı bir şekilde uygun faiz oranlarından faydalanarak uzun vadeli tüketici kredisi alarak ihtiyaçlarını giderebilir. Üstelik bu avantajlardan Akbank müşterisi olmayan kişilerin de yararlanması mümkün. Akbank’tan kredi alacak olan kişiler Akbank resmi internet sitesinde yer alan Kredi Hesaplama Aracı sayesinde kendilerine bir ödeme planı örneği çıkartabilir ve ihtiyaç kredisi faiz oranları ve kredi tutarları ile ilgili bilgi alabilirler. Akbank İhtiyaç Kredisine başvurmak isteyen kişilerin gerek internet üzerinden birkaç tıkla başvuru yapabilmesi, gerek kendilerine en yakın Akbank şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunması gerek ise cep telefonu üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapması mümkün. Bu krediden faydalanmak isteyen kişilerin 18 yaşından büyük olması, istihbaratta ve riskte olumsuzluk olmaması gerekir.

Akbank İhtiyaç Kredisi İçin Gereken Belgeler

Kimlik belgesi olarak pasaport ya da nüfus cüzdanı belgesi

Adres belgesi olarak son döneme ait olan su, ev telefonu, doğalgaz ya da elektrik faturası (Faturalar, kişinin aynı soyadı taşıdığı aile bireylerinden biri ya da kendi adına düzenlenmelidir. Fatura temin edemeyen kişilerin son bir aya ait ikametgah belgesi getirmesi gerekir.)

Gelir belgesi söz konusu olduğu zaman ise beş farklı kesime göre getirilmesi gereken belgeler ayrılmış bulunuyor.

Ücretli Çalışan: Sosyal Güvenlik Kurumu prim ödeme belgesi ya da Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet dökümü, en son aya ait maaş bordrosu ya da net maaş tutarına gösteren ve iş yeri tarafından onaylanmış bir belge

Kamu Çalışanı: Gelir belgesi ve kamuda çalışıldığına dair güncel bir belge

Emekli: Emekli maaşı ile bağlantılı bir banka hesap cüzdanı ya da emekli aylığı tahsis belgesi ve emekli tanıtım kartı

Şirket Ortağı / Serbest Çalışan: Son yıla ait olan vergi levhası, son yıla ait işletme hesabına ait bir özet / gelir özeti ve bilanço, Ticaret ya da Sanayi Odasına kayıt olunduğunu gösteren kayıt belgesi / ticaret sicil gazetesi

Menkul Geliri Elde Edenler: Faiz gelirini göstermekte olan hesap cüzdan belgesi

2. Akbank Konut Kredisi

Ev ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kişilerin yerine getirmesi gereken çeşitli koşullar bulunuyor. Akbank tarafından her kesim için uygun olan çeşitli konut kredileri bulunuyor. Fakat bunların ortak paydada buluştuğu yer konut kredisi kullanım koşulları ve bu kredi için gereken belgeler oluyor.

Akbank İhtiyaç Kredisi Kullandırım Şartları Nelerdir?

Bu krediden faydalanmak isteyen kişilerin risk ve istihbaratında herhangi bir olumsuzluk bulunmaması, 18 yaşından büyük olunması ve gelirini belgeleyebilen biri olması gerekir. Kredinin tapu işleminin yapıldığı tarihten başlamak üzere en geç bir ay içinde kullanılması gerekir. Konut sigortası yapılır. Sigorta vadesinin sona ermesi halinde kredi vadesi devam etiği sürece yenilenir. Sigorta vadesi sona erdiği takdirde kredi vadesi yenilenecek olan ve yalnızca gerçek kişilere yapılacak olan Kredi Hayat Sigortası zorunludur. Satın alınacak olan evin üzerine banka ipotek koyar. İş yeri kredisi ve mortgage kredileri gerçek kişiler tarafından kullanılıyor olsa da tüzel kişiler sadece iş yeri kredisinden faydalanabilir.

Akbank İhtiyaç Kredisi İçin Gereken Belgeler

  • Nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesinin aslı ya da fotokopisi
  • Son döneme ait olan telefon, doğalgaz, elektrik ve su faturası ya da ikametgah belgesi (Faturalar kişinin kendi adı ve soy adına düzenlenmiş olmalı.)
  • Gelir durumunu gösteren belge için ise şöyle bir durum söz konusudur;3

Ücretliler: Net maaş tutarını göstermekte olan bir belge ya da doğrudan maaş bordrosu ile birlikte iş yeri tarafından onaylı bir belge

Serbest Meslek Sahipleri: Vergi Levhası

Şirket Ortakları: Ticaret Sicil Gazetesinde yer alındığını gösteren kuruluş ilan fotokopisi ya da vergi levhası

Gayrimenkul Üzerinden Gelir Beyan Eden Kişiler: Tapu belgesinin aslı ve fotokopisi

Emekliler: Hesap cüzdanı belgesi

  • Satın alınacak olan konuta ait tapunun fotokopisi ve yapı kullanım izin belgesi

3. Akbank Taşıt Kredisi

Günümüzde orta ve daha yukarı sınıflara ait olan kişilerin yalnızca bir değil iki hatta daha fazla araca sahip olduğu görüyoruz. Buna karşılık olarak daha düşük kesimlerde yer alan aileler ihtiyaç duydukları araçları satın almak için paraya ihtiyaç duyuyor. Akbank tarafından sunulmakta olan taşıt kredileri sayesinde her kesime uygun faiz oranları, ödeme koşulları ve faiz tutarı seçenekleri ile artık siz de yeni bir araç sahibi olabilirsiniz. Üstelik Akbank, ikinci el araç satın alacak olan kişilerden rehin ve kasko zorunluluğunu kaldırmış olduğu için artık Akbank taşıt kredisine çok daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilmeniz mümkün.

Akbank Taşıt Kredisi İçin Gereken Koşullar

Bu krediden faydalanmak isteyen kişilerin risk ve istihbaratta olumsuzluğa sahip olamaması ve 18 yaşından büyük olması gerekir. Gelirlerini belgelendiren kişiler bu krediden faydalanabilir. Bu kredi kapsamında gerçek kişilere ferdi kaza sigortası yapılır. Kredinin taksiti, hane aylık ortalama gelirinin yarısını geçmemelidir.

Akbank Taşıt Kredisi İçin Gereken Belgeler

Nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi

Gerekli görülmesi halinde adres teyit etme amacı ile ikametgah ya da fatura belgesi

Gelir durumunu gösteren belge;

Ücretliler: Maaş bordrosu ya da net maaş tutarını göstermekte olan ve iş yeri tarafından onay verilmiş bir belge

Serbest Meslek Sahipleri: Vergi Levhası

Firma Ortağı: Ticaret Sicil Gazatesinde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi ya da vergi levhası

Gayrimenkul Geliri Beyan Edenler: Tapu aslı ve fotokopisi

Emekliler: Hesap cüzdan belgesi

Fatura ya da noter satış sözleşmesi (Fatura tarihinden itibaren en geç bir ay içinde kredi kullanılmalıdır.)

Scroll to Top