Albaraka Türk İhtiyaç Kredisi

albaraka ihtiyaç kredisi

Albaraka Türk ya da tam adıyla Albaraka Türk Katılım Bankası 1984 senesinde kurulmuş ama 1985 yılında aktif hale gelmiş bir bankadır. Albaraka Türk Katılım Bankası, ülkemizin faizsiz bankaları arasında öncü olan bir kuruluştur. Albaraka Türk Katılım Bankası, birçok kurumun öncülüğünde kurulmuştur. Bu kuruluşlar şöyle sıralanabilir: İslam Kalkınma Bankası olan IDB ve bunun yanı sıra ülke ekonomisinde çok uzun zamandır çeşitli hizmetler veren yerli sanayi grupları. 1985’te aktif hale gelen Albaraka Türk Katılım Bankası, ülkemizdeki faaliyetlerini hala öncü bir finans bankası olarak sürdürmektedir.

Bunun yanı sıra cari hesaplar ve katılma hesapları aracılığıyla fon hesaplayan yetkili bir banka kuruluşudur. Albaraka Türk, topladığı fonları yeniden ülke ekonomisine kazandırarak değerlendirmektedir. Bu yeniden kazandırma işlemini bireysel finansman sağlama, kurumsal finansman sağlama, finansal kiralama ve proje bazında ortalıklar hizmetleri vererek ortaya koymaktadır.

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın Verdiği Kredi Hizmetleri

Albaraka Türk Katılım Bankası, verdiği bankacılık hizmetleri kapsamında banka kartları ve kredi kartları hizmetleri sunmaktadır. Albaraka Türk Katılım Bankası’nın banka kartları şunlardır:

7/24 Albaraka Banka Kartı

Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan edinebileceğiniz 7/24 Albaraka Banka Kartı ile nakit ihtiyaçlarınızı dilediğiniz an karşılayabilirsiniz. Şubeye gitmeden her bankacılık hizmetinizi gerçekleştirebilirsiniz.

7/24 Albaraka Banka Kartı ile yurt içinde ve yurt dışında çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yurt içinde Albaraka 7/24 ATM’lerini ve diğer bankaların ortak ATM’lerini kullabileceğiniz gibi yurt dışında da Maestro ya da Visa/Plus logosu olan ATM’lerden hesabınıza erişip işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 7/24 Albaraka Banka Kartı ile birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Para yatırma, para transferi, bakiye sorgulama bu işlemlerden bazıları.

Hicaz Kart

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın müşterilerine hac ve umre ziyareti yapacaklarsa özel bir ürün olarak sunduğu banka kartı, Hicaz Kart’tır. Hicaz Kart, Albaraka Türk müşterilerine sunulan özel tasarım ve gül kokulu bir üründür.  Hicaz Kart, kendi özel cüzdanıyla birlikte tasarlanmıştır. Hicaz Kart ile hac ve umre ziyareti esnasında nakit taşımak zorunda kalmazsınız. Böylelikle paranın kaybolma ya da çalınma ihtimali nispeten ortadan kalkar.

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın kredi kartları ise şunlardır: World Platinum Kart, World Gold Kart, World Klasik Kart.

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın Kampanyaları

 • Albaraka Türk Katılım Bankası Anneler Gününe Özel Markapark Kampanyası
 • 23 Nisan’a Özel Forestanbul ve Extremeland Kampnayası
 • Eczacılara Özel Pos Kampanyası
 • Emin Travel umre Kampanyası
 • Umre Finansman Kampanyası
 • Masrafsız Bankacıl Albaraka’da
 • Visa Kampanyaları: Visa Metro Kampanyası

Albaraka Türk İhtiyaç Kredisi Nedir?

Albaraka Türk Bankası, finans alanında birçok öncü yenilik ile müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Albaraka Türk İhtiyaç Kredisi, Albaraka Türk’ün çok düşük faiz oranları ile verdiği çeşitli ihtiyaç kredilerinin toplandığı hizmet adıdır.
Müşterilerinin bireysel ya da iş hayatlarında ne gibi mali ihtiyaçlara sahip olacağını öngören Albaraka Türk birkaç farklı ihtiyaç kredisi hizmeti sunmaktadır.

Albaraka Türk İhtiyaç Kredisi Çeşitleri Nelerdir?

Albaraka Türk İhtiyaç Kredisi çeşitleri, müşterilerin ihtiyaçlarına göre şekillenmiş farklılıklar göstermektedir.

Albaraka Tüketici Finansmanı

Albaraka Türk İhtiyaç Kredisi çeşitlerinden düşük faizli bireysel ihtiyaç kredilerindendir. “Albaraka Tüketici Finansmanı” ve “Dayanıklı Tüketici Finansmanı” olarak sunulmaktadır. Düşük tutarlarda finansman kullanmaya fırsat veren Tüketici Finansmanı’nda 1.250 TL’den 250.000 TL tutarına kadar kullanılabilen bir ihtiyaç kredisidir. Bu ihtiyaç kredisinin maksimum vadesi 48 ay olarak belirlenmiştir. Minimum vade ise 3 ay olarak belirlenmiştir.

Albaraka Tüketici Finansmanı Başvurusu İçin Gereken Belgeler

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Satın alınacak malın proforma faturası – eğer başvuru konusu mala ilişkinse –
 • Serbest meslek sahipleri, vergi levhası, onaylı bilanço ve gelir tablosu, cari yarı yıl mizanı, faaliyet belgesi
 • Ücretliler, maaş bordrosu

Albaraka İşyeri Finansmanı

Albaraka Türk İhtiyaç Kredileri içinde, müşterilerinin iş ile ilgili ihtiyaçlarının karşılanmasını önemseyen finans hizmetidir. İşlerini büyütmek isteyen ve bunun için gayrimenkul yatırımına ihtiyacı olan Albaraka müşterileri, “Albaraka İşyeri Finansmanı” adlı ihtiyaç kredisi ile ihtiyacınız olan finansmanını elde eder. Vadesi 3 ile 60 ay arasında değişen seçeneklere sahip olan “Albaraka İşyeri Finansmanı” ihtiyaç kredisi en az 5.000 TL olarak, en çok 1.000.000 TL olarak verilebilir. Banka, tüm vadeler için finansman tutarının %50’si kadarını yani binde beşini tahsil etmektedir.

Albaraka Eğitim Finansmanı

Albaraka Türk Bankası müşterilerinden özel üniversite masrafları, yurt dışında üniversite eğitimi, dil eğitimi ve kolej ücretleri için ihtiyaç duyulan finansmanı sağlamak için verilen bir banka hizmetidir. Bu ihtiyaç kredisinin vade seçenekleri ise 36 aydır. Albaraka Türk İhtiyaç Kredisi kapsamında alabileceğiniz “Albaraka Eğitim Finansmanı” kredisi 1250 TL’den 250.000 TL’ye kadar değişebilen tutarlara sahiptir. Ödemesini planlayabilirsiniz. “Albaraka Türk Eğitim Finansmanı Hesaplama” aracına girerek aldığınız tutarın geri ödemesini planlayabilir, Albaraka Türk İhtiyaç Kredisi ile geleceğinizi rahatlatabilirsiniz.

Scroll to Top