Albaraka Türk Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Albaraka Türk logosu

Bankaların düşük faiz ve uzun vade seçenekleri ile neredeyse her alanda verdikleri krediler, iş kurmak isteyen, ev veya araba almak isteyen veya, acil nakde ihtiyacı olan kişiler için en iyi çıkış yoludur. Kredi miktarı arttıkça ödeyeceğiniz kredi taksitleri de artar. Ayrıca vadesi uzun olan kredilerin de kredi faiz oranları daha yüksektir. Tüm bunların yanında kişilerin acil para ihtiyaçlarını karşılamak için kredi alımı uzun vadede kurtarıcı olabilir. Günümüzde bankalar iş kurmak isteyen ve işlerini büyütmek isteyen Kobilere, ürettiği veya tasarladığı ürünleri yurt içinde ve yurt dışında ticaretini yapmak isteyenlere, yurt dışında okumak veya gezmek isteyen öğrencilere farklı isim ve kampanyalar ile kredi vermektedir. Her kredinin de şartları ve koşulları farklı olmaktadır. Genel olarak bankaların verdikleri kredilerde ilk aradıkları şart kişinin düzenli geliri olmasıdır. Daha sonra ise kredi notuna bakılır. Bu iki şart sağlandıktan sonra diğer pürüzler giderilir. Kişi gerekli şartları yerine getirdiği sürece kredi başvuru sonucu da olumlu sonuçlanır.

Albaraka Türk ülkemizde bulunan katılım bankalarından bir tanesidir. Verdiği faizsiz krediler ve faizsiz bankacılık mantığı ile dini meseleler yüzünden kredi ve kredi kartı kullanımı ile bankacılık ürün hizmetlerinden faydalanmak istemeyen kişilerin de kazanılmasını sağlıyor. Albaraka Türk bir banka olmanın dışında finans alanında uzmanlaşması dolayısı ile finansal konularda da uzman hizmet vermektedir. Bu yazıda sizlere Albaraka Türk Kredi başvurusunun nasıl yapacağı ve Albaraka Türk  Kredi başvurusu sonucu öğrenme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Albaraka Türk Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ülkemizde katılım bankacılığı alanında hizmet veren 4 banka bulunuyor. Bu bankalardan biri de Albaraka Türk. Faizsiz bankacılık mottosu ile faaliyetlerine devam eden Albaraka Türk müşterileri tarafından da rağbet edilmektedir. Albaraka Türk bankacılık faaliyetlerini faizsiz bir zemin üzerinde yapılandırdığı için müşterilerin kredi adı altında para vermek yerine ” finansman” terimini kullanır. Albaraka Türk’ün verdiği finansman desteği şu şekildedir. Hangi alanda kredi almak istiyorsanız, diyelim ki bu alan konut olsun. Albaraka Türk almak istediğiniz konut için size nakit para vermez. Bunun yerine istediğiniz konut sizin adınıza satın alır. Üzerine evin ederince bir kar payı koyar ve size satar. Bu satışı da size vadeli şekilde taksitlendirir. Bu yüzden Albaraka Türkten almak istediğiniz krediler yani finansman için fatura yada makbuz şartı vardır. Bir ürün veya hizmeti satın almak için Albaraka Türk şubelerine başvurmak istediğinizde ürün veya hizmete ait bir fatura veya proforma şarttır. Albaraka Türk finansman başvuruları sadece şubelerden yapılmaktadır. Finansman desteği almak istediğiniz alan ile ilgili gereken evraklar ile Albaraka Türk şubelerine finansman başvurusu için gidin. Burada finansman talep formunu doldurun ve ilgili banka personeline verin. Genel olarak bir iş günü içinde incelenen kredi başvurusu sonuçları daha sonra başvuran kişiye cevabı iletilir.

Albaraka Türk Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Albaraka Türk bünyesinde çok farklı alanlarda finansman desteği sağlanmaktadır.  Bu alanlar; başta konut, iş yeri ve ihtiyaç kredisi olmaktadır. Eğer Albaraka Türk bünyesinde bir alanda finansman desteği almak istiyorsanız, bu durumda bankaya başvuru yapmalısınız. Albaraka Türk finansman başvuruları sadece şube kanalı ile yapılmaktadır. Diyelim ki konut finansmanına başvuru yapmak istediniz bu durumda bankanın sizden istediği belgeleri mutlaka edinmelisiniz. Konut finansmanında başvuru evrakları;

  • Nüfus cüzdanı
  • İkamet belgesi veya fatura
  • Tapu fotokopisi
  • Gelir Belgesidir.

Bu belgeleri edinerek finansman başvurunuzu yapın. 24 saat içinde ilgili alanda inceleme yapan banka personelleri Albaraka Türk kredi başvuru sonucu sizlere mail ya da telefon yolu ile haber edecektir. Bankada Albaraka Türk finansman talebi dosyası doldurulur. Bu dosyada size ait kişisel bilgiler bulunur. Bu bilgilerden telefon ve mail gibi alanlar zorunludur. Siz de talep dosyasını doldurduktan sonra Albaraka Türk kredi başvuru sonucunu beklersiniz. 1 gün sonra Albaraka Türk kredi başvurusu sonucunuz olumlu veya olumsuz olarak sizlere cep telefonlarınızdan ya da mail adresinizden iletilecektir.

Albaraka Türk kredi başvuru sonucunu internet bankacılığı kanalı ile de öğrenebilirsiniz. Albaraka Türk resmi sitesine giriş yapıp internet bankacılığı menüsüne gelin. Burada sisteme giriş yaparak finansman bölümünden kredi başvurunuzun onay alıp almadığını öğrenebilirsiniz.

Son olarak da telefon bankacılığından faydalanarak Albaraka Türk kredi başvuru sonucunu öğrenebilirsiniz. Albaraka Türk kredi başvuru sonucunu SMS ile öğrenilemiyor.

Albaraka Türk Kredi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

Albaraka Türk Online Sitesine Giriş İçin TIKLAYINIZ!

Scroll to Top