Albaraka Türk Müşteri Hizmetleri

20170517 191517

Sayfa İçeriği

Albaraka Türk Telefon Bankacılığı

Albaraka Türk müşteri hizmetleri telefon bankacılığı yardımıyla tüm müşterilerinin bankacılık işlemlerini gerçekleştirirken büyük kolaylık sağlamaktadır. Telefon bankacılığı ile dilediğiniz her yerden bankamatik ya da atmden gerçekleştirebileceğiniz birçok işlemi telefonunuz yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirirken sesli yanıt sistemi sayesinde hem güvenli hem de basit bir şekilde işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Albaraka Türk müşteri hizmetleri bireysel telefon bankacılığına 444 5 66’yı, alo albaraka için 0850 222 56 66’yı, yurtdışından ise +90 216 444 56 66’yı tuşlayarak ulaşabilirsiniz.

AlbaraTürk Müşteri Hizmetleri ile Nelerden Faydalanılır?

Albaraka Türk telefon bankacılığıyla yapabileceğiniz işlemlerden bazıları ise:

  • Albaraka Türk banka kartınızın şifresini oluşturup, kartınızı yenileyebilir, kartınızı işleme kapatabilir ya da işlem kayıtlarınızın incelenmesini isteyebilirsiniz.
  • Cari hesap ve katılım hesabı açtırabilir, hesap ayrıntınızı isteyebilir, hesap ekstrenizin düzenlenmesini isteyebilirsiniz.
  • Yine fatura ve kurum ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • İleri tarihli virman, havale, eft talimatı verip; yapacağınız işlemde tarih ve tutar değişikliği yapabilirsiniz.
  • İstediğiniz herhangi bir banka hesabına eft, havale, virman yardımıyla para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Dilerseniz adres, e-posta, otomatik faks bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.
  • Kredi kartınızın şifresini değiştirip, kredi kartı ekstrenizin e-posta veya telefon numarası vasıtasıyla iletilmesini isteyebilir, kredi kartınızın dönem içi hareketlerini ve borç bilgilerini öğrenip kredi kartı borcunuzu ödeyebilir, otomatik ödeme talimatı verip hesap kesim tarihinizi ve adresinizi güncelleyebilirsiniz.
  • Yeni kredi kartı ve ek kart başvurusunda bulunabilir, bu kartlarla ilgili diğer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka Türk telefon bankacılığı yardımıyla gerçekleştirdiğiniz işlemleri TC kimlik numaranız veya müşteri numaranız ve on altı haneli banka hesap numaranız ile daha hızlı ve daha güvenli bir hale getirebilirsiniz.

Ayrıca Albaraka Türk sesli yanıt sistemi ve müşteri temsilcileri sayesinde işlemlerinizi basit bir biçimde kolaylıkla gerçekleştirmenize olanak sağlamaktadır. Diğer güzel yanlarından bir diğeri ise eft ve havale gibi para transferi dışındaki gerçekleştirdiğiniz tüm işlemler için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Albaraka Türk telefon bankacılığı şifresi olmayan müşteriler atm ya da banka şubesine gitmelerine gerek kalmadan banka hesapları ve banka kartlarının bilgilerine erişebilir, kart şifresi oluşturup diğer işlemlerini de yapabilirler.

Albaraka Türk telefon bankacılığı şifresi olan banka müşterileri ise şifresiz yapılabilen işlemleri gerçekleştirmenin yanı sıra para transferi, döviz, altın alım satım işlemlerini de sesli yanıt sistemi yardımıyla gerçekleştirebilirler.

Albaraka Türk Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma

Size yardımcı olabilmek için Albaraka Türk’ün müşteri hizmetleri numarasını aradıktan sonra karşınıza çıkan sesli yanıt sisteminin menüsünü aşağıda paylaşıyoruz. Müşteri hizmetlerini aramadan önce bu yazımızı okumanız işlemleriniz sırasında size daha çok kolaylık sağlayacak.

Kayıp çalıntı kart ve şüpheli işlem bildirimleri için 1’i tuşlamanız gerekmektedir.

Kredi kartınıza ait güncel limit ve borç ve ekstre bilgileriniz için 2’yi tuşlamalısınız. Ardından gelen diğer menüde güncel limit ve borç bilgileriniz için 1’i, ekstre borç bilgileriniz için 2’yi, borç ödeme işlemi için 3’ü, kredi kartı ekstrenizi fax veya e-mail yoluyla almak için 4’ü, şifre işlemleri için ise 5’i tuşlamalısınız.

Bankacılık işlemleri için 3’ü tuşladıktan sonra açılan menüde hesap bilgilerniz için 1’i, para transferi işlemi için 2 ‘yi, fatura ödeme ve TL yükleme için 3’ü tuşlayabilirsiniz.

İnternet bankacılığı desteği; şifre ve parola işlemleriniz için 4’e bastıktan sonra açılan menüde internet ve telefon bankacılığı şifre ve parola işlemi için 1’i, banka veya kredi kartı işlemleri için 2’yi, internet bankacılığı destek işlemini gerçekleştirmek için 3’ü tuşlamalısınız.

Haftalık kâr payları, döviz kuru ile ilgili bilgileri ve finansmanları öğrenmek için 5’i tuşlayıp ardından açılan menüde haftalık kâr payını öğrenmek için 1’i, döviz kuru bilgileri için 2’yi, konut ve araç finansman hakkında bilgi almak için 3’ü tuşlamanız yeterli olacaktır.

Üye girişi ve diğer hizmetler için 6’yı tuşladıktan sonra açılan menüde üye girişi hizmetleri için 1’i ,diğer hizmetler için 2’yi tuşlamanız gerekmektedir.

Altın bankası ile ilgili işlemleriniz için 7 ‘yi tuşlamanız gerekmektedir.

Arapça dili için 8’i, İngilizce dili için ise 9’u tuşlamanız gerekir.

Scroll to Top