Albaraka Türk Taşıt Kredisi

20170515 163218

Günlük hayatımızı kolaylaştıran, ulaşmayı istediğimiz yere bizi  daha hızlı  taşıyan, bazen ticari amaçlı bazen de keyfi amaçlı ihtiyaçlarımızı karşılayan arabalarımızın sağladığı faydaları hiçbirimiz gözardı edemeyiz. Fakat taşıtlarımızın bu kadar faydası varken, bize bu kadar kolaylık sağlarken; bizim bu taşıtlara ulaşabilmemiz kimi zaman bu kadar kolay olmayabiliyor. Özellikle de bu harcamalarınız için bir yatırım yapmamışsanız, kenara köşeye taşıt almak için yüklü bir meblağ ayırmamışsanız bu kadar fazla miktardaki paraları bir anda kazanabilmeniz veya birilerinden borç olarak almanız çok mümkün olmaz. İşte tam bu noktada bankalar bir anda ortaya çıkıp bize belirli miktardaki paraları belli şartlar dahilinde vermeye hazır olarak bekliyor. Taşıt kredilerini hemen hemen tüm bakanlar müşterileri  için sağlamaktadır. Tabii ki hepsi aynı şartlarda değil; biz bugün Türkiye’yi faizsiz bankacılık anlayışla tanıştıran Albaraka Türk ‘ün taşıt kredisi hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Albaraka Türk Taşıt Kredisinin Özellikleri

Albaraka Türk yine sloganın hakkını vererek tüm banka müşterilerine “Hayallerinizi ertelemeyin, almak istediğiniz aracı siz seçin, finansmanı biz sağlayalım.” diye sesleniyor.

Eğer almak istediğiniz araç bedeli 50 bin liranın altında ise aracın fatura/kasko değerinin %70’i kadar Albaraka Türk’ten finansman desteği sağlayabilirsiniz.

Eğer almak istediğiniz aracın bedeli 50 bin liranın üzerinde ise; 50 bin liraya kadar olan kısmı için fatura/kasko bedelinin %70’i , 50 bini aşan kısmı için de fatura/kasko bedelinin %50’si oranında Albaraka Türk’ten finansal destek alabilirsiniz. Yani eğer almak istediğiniz araç 30.000 lira değerinde ise bu araç için Albaraka Türk ‘e taşıt kredisi almak amacıyla başvurursanız banka size 21.000 lira değerinde finansal destek sağlamaktadır. Eğer almak istediğiniz araç 80.000 lira değerinde ise yine taşıt kredisi almak amacıyla Albaraka Türk’e başvurursanız bankadan bu aracı alabilmek 50.000 lira değerinde finansal destek sağlayabilirsiniz.

Albaraka Türk’e ikinci el bir araç almak için başvuru yapmak isterseniz almak istediğiniz aracın 5 yaşından küçük olması gerekiyor. Aksi takdirde taşıt kredisi imkanından faydalanamazsınız.

Albaraka Türk taşıt kredisi alarak finansman destek sağladıktan sonra kredinin geri ödemesini ise sizin belirlediğiniz ve istediğiniz değişen vade tutarları veya her ay eşit miktardaki taksitlerle ya da sizin talep ettiğiniz aralıklarda 2 veya 3 ayda bir esnek ödeme planları oluşturabilirsiniz.

Taşıt kredisinde kullanmak için sağladığınız finansman desteğini Türk Lirası cinsinden alırsanız 48 ay vade imkanından faydalanabilirsiniz. Eğer döviz endeksli finansman desteği alırsanız 36 ay vade imkanından faydalanabilirsiniz.

Albarak Türk Taşıt Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar

Albaraka Türk ‘ün taşıt kredisine başvurmak ve finansal destek sağlamak için gerekli olan şartlar ise;

 • 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor.
 • Finansal destek almak için başvurduğunuz yani almak istediğiniz aracın proforma faturası ve aracın asıl faturasını banka çalışanlarına teslim etmeniz gereklidir.
 • Taşıt kredisine eğer beş yaşından küçük bir ikinci el araç içim başvurduysanız aracın ruhsatı, nüfus cüzdanınız, kendinize ait iş yerinizde çalışıyorsanız eğer gelir belgeniz,maaş sistemiyle işleyen bir iş yerinde çalışıyorsanız işvereniniz tarafından onaylamış maaş bordronuz ve yine işvereniniz tarafından onaylanmış net maaşınızı gösteren belgeleri banka şubesindeki banka çalışanlara teslim etmeniz gerekiyor.

Serbest meslek çalışanıysanız şu belgeleri yine banka şubesindeki banka çalışanlarına teslim etmeniz gerekmektedir:

 • Vergi levhası,
 • Onaylı bilanço,
 • Gelir tablosu,
 • Cari yıl mizanı,
 • Faaliyet belgesi,
 • Tapu fotokopileri,
 • Kira kontratları,
 • Gelir belgesi,
 • imza beyannamesi.

Albaraka Türk Taşıt Kredisi Masrafları

Tahsis ücretleri: Aldığımız finansman desteğindeki tutarın %0.05’idir.

Kasko tutarı ise almak istediğimiz araca göre değişir.

Ferdi kaza sigortası ise kişiye göre değişiklik gösterir.

Scroll to Top