Borsada Köpekbalığı Tekniği Nedir?

Borsada Köpekbalığı Tekniği

Borsa üzerinden para kazanan, ne para kazanan ne de para kaybeden ya da oldukça yüksek miktarlarda para kaybeden insanlar vardır. Bu durumun nedeni spekülatörlerin elinizde olan kağıtları toplamak için çeşitli oyunlar oynamasıdır. Borsada Köpekbalığı Tekniği Nedir? sorusunun cevabını öğrendikten sonra siz de bu oyunlara gelmeyeceksiniz.

Seçmiş olduğunuz trendlerin hisselerinin artışa geçmesiyle borsadan köpekbalığı tekniği sizlere bu sinyalleri yansıtmaktadır. Sinyalleri aldığınız anda da yapacağınız işlemler bellidir. Senede girip beklemeniz gerekmektedir. En doğru zamanda kağıtlarınızı bozdurabilme imkanına sahipseniz, yüksek oranda kâr etmeniz de beraberinde gelecektir. Bu doğru zamanın sinyalleriniyse yine borsada köpekbalığı tekniği ile bulabilmek mümkündür. Bazı hisselerde geçmişleri oldukça sağlam olan ancak yıllar boyunca prim yapmamış hisseler bulunmaktadır. Bu durumdaki en önemli sebep ise hisseyi sürekli olarak denetim altında tutan kişiye bir şey kazandırmak istemeyen kişiler yani spekülatörlerdir. Borsada geçmişi sağlam olan hisseler ile kazanmak mümkündür ancak, borsada köpekbalığı tekniği ile bu sinyaller çok daha kolay olarak analiz edilebilmek mümkündür.

Borsada Köpekbalığı Tekniğini Özellikleri Nelerdir?

Borsada köpekbalığı tekniğinin, 2 yıl gibi bir sürede detaylı incelenmesi ve analizleri sonunca ortaya çıktığını belirtmekte fayda vardır. Teknikteki genel özellikler ise şöyledir;

  • Trend olan değişim analizinden de yola çıkarak yatırımcı kişiler için basite indirilmiştir.
  • Otomatik bir şekilde oluşturulmuştur. Şablonlarda istenildiği zamanda alım satım yapılmasına da karar verilebilinir.
  • Bir tek bakışın ardından kısa bir sürede alım satım kararlarının alınmasını sağlar.
  • Grafiklerdeki incelemelerin ardından alım satımlar için karar işlemlerine destek olmaktadır.
  • Hiç bilmeyen kişiler ortalama olarak 1 ile 3 hafta arasında kolaylıkla bu tekniği öğrenebilmektedir.
  • Borsada teknik analizleri yöntemini bilmekte olan kişiler tarafından kısa bir sürede öğrenilip, başarılı bir şekilde uygulamaya konulabilir.
  • Birçok kişi köpekbalığı tekniğini uygulayıp, yatırımında %30 gibi bir oranda aylık olarak kazanç sağlamaktadır.

Borsada bulunan köpekbalığı tekniğinin belli olan özelliklerini bu şekilde belirttik. Bu özelliklerle beraber daha da sayamadığımız birçok faydalı yanları da bulunmaktadır.

Borsa Teknikleri

Birikimlerini değerlendirip ve bu birikimlerden yüksek kazanç elde etmeyi amaçlayan kişiler borsada işlem yapmayı tercih haline getirmişse, öncelikle borsalarda işleyen mekanizmaları bilmeleri gerekmektedir. Bunun ardından da kendilerine en uygun olan borsa tekniklerini geliştirip işlem yapmaya bir an önce başlamalıdır. Borsa hakkında fazla bilgisi olmamasına karşın almış olduğu duyumlar ile borsada yatırım yapmayı amaçlayan kişiler öncelikli olarak borsa hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Belirli bir derecede deneyime sahip olmaları gerekmektedir. Daha sonrasında da bu birikim ve bilgiyle beraber yatırımlarını yapmaya başlamaları gerekir. Bu aşamaları izleyip bu şekilde borsadan kazanç elde edebilmek mümkündür.

Borsada işlem yapılmasının usulünü bilmeden almış olduğu duyumlara bakarak borsaya giren ve birikimlerini bu şekilde yatıran kişilerin borsada kayıpla karşılaşmaları muhtemel bir durumdur. Borsada işleyen mekanizmalar hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin yıllarca çalışıp edinmiş oldukları birikimleri bir anda kaybetmeleri de mümkündür. Bundaki sebep ise her şeyden önce psikolojik açıdan aşırı getiri beklentisi ve eğitimsizlik olarak nitelendirilir. Borsada işlemin nasıl yapıldığının yanı sıra, yatırımcı olmayı amaçlayan kişilerin psikolojik durumdan da kendilerini yatırım için hazırlamış olmaları gerekmektedir.

Scroll to Top