ING Bank Bireysel Emeklilik

Bireylerin belirli bir yaştan sonra uğraştıkları işleri yerine getirmekte fiziksel veyahut zihinsel olarak sıkıntı çekmesinden dolayı ve yaşın ilerlemiş olmasıyla birlikte dinlenme sürecini yaşamaları için emeklilik sistemi oluşturulmuştur. Belirli ödemeler yaparak devletin Sosyal Güvenlik Kurumu aracı ile belirli miktarda prim ve çalışma gününü doldurduktan sonra herhangi birey artık emekli olabilmektedir. Bunun dışında devlet desteği içeren emeklilik sistemleri de mevcuttur. Bu sistemlerden birisi de Bireysel Emeklilik Sistemi’dir.

Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

Bireysel Emeklilik Sistemi, emekliliğiniz için güvenli bir şekilde tasarruf yapmanızı sağlayan ve yapılan tasarrufların yatırıma dönüştürülmesini sağlayan özel bir emeklilik sistemidir. Bireysel Emeklilik Sistemi ile yaptığınız yatırımlarınızı, belirli koşulları sağlayıp, emekli olduktan sonra emekliliğinizde tasarruf ettiğiniz parayı toplu şekilde alabilir veyahut isterseniz toplu para olarak almanız mümkündür.

Bireysel Emeklilik Sistemi sosyal güvenlik sistemine ek olarak yani standart emekliliğin dışında bir emeklilik sistemidir ve emekliliğinizde sizlere ek gelir sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Bireysel Emeklilik Sistemi aynı zamanda devlet destekli bir emeklilik sistemidir. Sosyal Güvenik sistemini tamamlayan bir emeklilik sistemi olarak da avantaj sağlamaktadır. Birçok banka devlet desteği ile birlikte bireysel emeklilik imkanı sunmaktadır. Bu bankalardan bir tanesi de ING Bank’tır. Yazımızın devamında ING Bank bireysel emeklilik sistemi hakkında bilgi paylaşımında bulunacağız.

ING Bank Bireysel Emeklilik Sistemi Nedir?

ING Bank’ın NN Hayat ve Emeklilik A.Ş işbirliği ile müşterilerine sunduğu, 2 tip bireysel emeklilik sisteminden oluşan bir emeklilik projesidir. ING Bank bireysel emeklilik sistemi tipleri Emekliliğim Güvende ve Emekliliğim Güvende VIP planlarından oluşmaktadır. Bu paketlerden herhangi birini seçerek beklentilerinize ve durumunuza uygun yatırımlar yaparak emekliliğinize şekil verebilirsiniz. ING Bank’ın emeklilik planları kapsamında birikimlerinize ve beklentilerinize uygun, risk anlayışınıza uygun olarak yatırımlar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız emeklilik yatırım fon tipleri sizlere yardımcı olacaktır.

ING Bank Emeklilik Yatırım Fonları İçin TIKLAYINIZ!

ING Bank Bireysel Emeklilik Sisteminin Özellikleri Nelerdir?

ING Bank bireysel emeklilik Sistemi birçok bireysel emeklilik sistemi ile benzer özellikler taşımaktadır lakin yukarıda sizlerde paylaşmış olduğumuz bağlantı adresinden sizlere uygun fonu seçebilir ve sıradan emeklilik sistemlerinin dışında, bizzat kendinizin belirlediği bir emeklilik planı yapabilirsiniz. Bunun dışında ING Bank bireysel emeklilik sisteminin özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Bireysel emeklilik sistemi sosyal güvenlik sistemine alternatif olarak değil tamamlayıcı olarak benimsenmiştir.
  2. Katılımcıların yatırımları yani ödeyecekleri katkı payları uzmanlar tarafından yatırım fonlarında değerlendirilmektedir.
  3. Birçok bireysel emeklilik sisteminde olduğu gibi devlet, ING Bank bireysel emeklilik sistemine katılmak istemeniz durumunda % 25’lik bir katkı payı sağlamaktadır. Yani yatırdığınız her 100 TL katkı payı için devlet de katılımcı alt hesabınıza 25 TL katkı payı yatırmaktadır.

ING Bank Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru Şartları Nelerdir?

18 yaşını doldurmuş ve medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip herkes bireysel emeklilik sistemine başvurabilir. Ve ayrıca emekli olma şartı da şu şekildedir; katılımcılar, 10 yıl süreyle katkı payı ödemesi yaptıktan ve 56 yaşını doldurduktan sonra emeklilik hakkı kazanırlar. ING Bank bireysel emeklilik başvurularını ise herhangi bir ING Bank şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

ING Bank Bireysel Emeklilik Sistemi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz