ING Pegasus Plus Kart Limit Arttırma

pegasus ingbank

Bankalar ihtiyaçlarımız ışığında geliştirdiği birçok hizmeti bizlere sunarak ihtiyaçları giderme, memnuniyeti arttırma ve uzun yıllar ilişki içerisinde kalmayı hedeflemektedirler. Bu nedenle bankalar kendi içerisinde bir yarış içerisinde sürekli olarak yeni kampanya ve hizmetlerle karşımıza çıkmaktadır. Bu yarış içindeki bankalardan birisi de ING Bank’tır. ING Bank, sektöre adım attığı günden günümüze kadar birçok hizmeti ile müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. İhtiyaçları takip ederek bu ihtiyaçlar çerçevesinde kampanyalar sunmaktadır. Bu gibi hizmetlerinden biri ise sürekli uçuş yapan, havayolu ile sıkı ilişki içerisinde olan müşterilerine Pegasus Plus Kart sunmaktadır. Böylece bu karta sahip olan kullanıcı kartıyla normal bir kredi kartı ile yapabildiği işlemleri gerçekleştirdiği gibi uçuş ödemelerinde, havaalanlarında yaptığı harcamalarda ek puanlar kazanarak bu puanları kullanabilme özelliğini de kazanmış olurlar. Biz bu yazımızda ING Pegasus Plus Kart nedir ve özellikleri nelerdir, ING Pegasus Plus kart limit arttırma nasıl gerçekleşir vb. konular hakkında sizleri detaylı bilgiler verceğiz.

ING Pegasus Plus Kart Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

ING Pegasus Plus Kart, kullanıcısına hem uçuşpuan hem de bonus kazandırdığı ve ödenmesi gereken bir kart aidatı olmayan kredi kartıdır. Bu kart ile yapılan her harcamada %0,5 UçuşPuan kazanılır, ayrıca Pegasus Havayollarından yapılan harcamalarda ek olarak %2 UçuşPuan kazanılmaktadır. Ek olarak Pegasus Plus üyelik avantajlarından faydalanma fırsatı da elde edilir.

ING Pegasus Plus Kart Özellikleri

  • Her bir UçuşPuan 1 TL değerinde olmakta ve bu puanlar Pegasus’ta yapılacak her türlü alımda kullanılabilmektedir. 5 UçuşPuan üzerindeki bütün puanlarınız ise yapacağınız alışverişlerde indirim olarak yansıtılabilmektedir.
  • Kart limitinizin %0,5’i kadar bir ekstre dönemi içerisinde UçuşPuan kazanabilme imkanınız vardır. Limit üzerinde yapılan harcamalar sonucunda ek olarak herhangi bir UçuşPuan kazanılamayacaktır.
  • Anlaşmalı işyerlerinde Pegasus Plus Kartınız ile yapılan alışverişlerinizde bonus toplanır ve taksit yapılmaktadır.
  • Kart kullanıma açıldığında E-Ticaret ortamında ve Mail Order işlemlerine açık olmaktadır ancak kullanıcı istediği taktirde 0850 222 0 600’ü arayarak bu gibi kullanımlara kapatabilmektedir.
  • UçuşPuan kazanımlarında fatura, vergi, kamu işlemleri, köprü, otoyol vb. ödemeleri dahil değildir.
  • Sms ile İng Pegasus Plus Kart’a başvuru yapabilmek mümkündür. Sms ile başvuru yapabilmek için PGS yazıp boşluk bırakıp T.C. Kimlik Numaranızı yazıp 2205’e mesaj atmanız yeterli olacaktır.

Ek olarak, 19 Temmuz 2017 itibarıyla ING Pegasuz Plus Kart ile yapacağınız alışverişlerden kazanacağınız UçuşPuanlar %0,2 olarak güncelleneceğini belirtmekte fayda var.

ING Pegasus Plus Kart’a internet üzerinden başvurmak da mümkündür. Bu işlem için Ing Bank’ın resmi web sitesine girmeniz gerekecektir. Karşınızdaki sayfanın menü çubuğunda yer alan Pegasus Kart sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada başvuru yapabilirsiniz.

ING Pegasus Plus Kart Başvurusu için TIKLAYINIZ!

ING Pegasus Plus Kart Limit Arttırma İşlemi

ING Pegasus Plus Kart için limit arttırma işlemi diğer kredi kartları gibi bir yıl içerisinde en fazla üç defa gerçekleşmektedir. Pegasus kartınızın dönem borcunun yüzde ellisine kadar ödeme yaptıysanız dönem borcunuzun tamamı ödenene kadar limitiniz arttırılmamaktadır. Ayrıca bu tür ödeme süreci olan kartlar nakit kullanıma kapatılabilmektedir. Bu nedenle limit arttırma talebinde bulunmayı düşünüyor iseniz bu gibi durumlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü limit arttırma talebinde bulunduğunuzda banka sizin tüm işlemlerinizi incelemeye alacaktır. Herhangi bir ödeme gecikmeniz bile banka için olumsuz karşılanacak ve talebiniz reddedilecektir. Artan ihtiyaçlar sonucunda elimizdeki kredi kartlarının limitleri yetersiz kalabilmektedir. Bu nedenşe limit arttırma işlemini gerçekleştirerek sorunsuz bir şekilde alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Son olarak kredi kartı limit arttırımı konusunda dikkatli davranmak gerekmektedir. Kazancınız ile doğru oranda gerçekleştirmediğiniz kart limitleri sonucunda ödemelerinizi gerçekleştiremeyebilirsiniz.

ING Pegasus Plus Kart hakkında daha detaylı bilgi almak için internet sitesini ziyaret edebilir veya size en yakın şubeye gidebilirsiniz.

ING Bank resmi web sitesi için TIKLAYINIZ!

Size en yakın ING Bank şubesi için TIKLAYINIZ!

Scroll to Top